Щеплення від поліомієліту, кашлюку та інших інфекцій. Чи є вакцини на Вінниччині?

Щеплення від поліомієліту, кашлюку та інших інфекцій. Чи є вакцини на Вінниччині?
  • Розпочалась додаткова хвиля імунізації від кашлюку, дифтерії та правця, яка триватиме до кінця року. Крім того, в Україну прибуло більше мільйона доз вакцини проти поліомієліту. Де та кому можна зробити щеплення, розповідаємо далі.

Кашлюк, дифтерія та правець

— Розпочалась всеукраїнська кампанія з посилення імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця, яка триватиме до кінця року, — йдеться у повідомленні Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА. 

Додаткова хвиля імунізації триватиме до кінця року. Медики нагадуватимуть дітям, які пропустили планові щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень, та дорослим, які не отримали ревакцинацію, про важливість вакцинації та запрошуватимуть на щеплення.

Сьогодні у Вінницькій області вакциновано проти кашлюка, дифтерії та правця 29% підлітків та 24% дорослих. В області наразі є необхідна кількість вакцини. «Наразі кількість пацієнтів з кашлюком зросла в рази», — зауважує генеральний директор Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ігор Матковський

Відео дня

«Наші центри первинної медико-санітарної допомоги забезпечені якісної та ефективною вакциною. Попри регулярні відключені світла вакцина зберігається без переривання холодового ланцюга. Відпрацьований маршрут збереження вакцини. Вакцина рятує! Будьте відповідальні за своє здоров’я!», — наголошує заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА.

Вакцинація — безкоштовна. Зробити її можна звернувшись до свого сімейного лікаря. З 26 років планова ревакцинація для дорослих є обов’язковою кожні 10 років.

Довідка:

Кашлюк — це бактеріальна інфекція, що проявляється у вигляді тривалого бронхіту з важкими нападами кашлю. Це захворювання надзвичайно заразне і легко передається повітряно-крапельним шляхом під час кашлю або чхання. Хворіють на кашлюк переважно діти та підлітки, але захворіти можуть і дорослі. Про цю хворобу, симптоми та ситуацію в регіоні ми писали раніше.

Вакцини проти поліомієліту

Міністерство охорони здоров’я України закупило 1,1 мільйона доз вакцин (на суму понад 8 мільйонів гривень). Уся партія оральної вакцини для профілактики поліомієліту бельгійського виробництва (компанія «Glaxosmithkline Biologicals S.A») уже прибула. Про це повідомляють в МОЗ України. 

«Україна подолала останній спалах поліо, але це не означає, що загрози немає. Кожна дитина має бути вакцинована проти поліомієліту і медична система забезпечує всі можливості для цього. Поставлена вакцина буде розподілена до пунктів щеплень в усі області. Повний курс вакцинації дозволяє сформувати імунітет на все життя. Саме тому батькам, які через переїзд, зміну місця проживання чи інші обставини пропустили з дітьми візит до лікаря та вакцинацію за календарем важливо скоригувати графік», — говорить заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Вакцина наразі зберігається на складі логістичного партнера МЗУ при температурі -20°C. Отримавши позитивний висновок про якість від Держлікслужби, вона буде розвезена до центрів контролю і профілактики хвороб протягом серпня.

Всі вакцини за Національним національним профілактичних щеплень в Україні є безоплатними для дітей та дорослих. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за календарем, вона може зробити його пізніше безкоштовно.

Довідка:

Поліомієліт — це небезпечне інфекційне захворювання, що вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу, якщо не вакцинуватися. Оральна вакцина проти поліомієліту (ОПВ) входить до переліку обов’язкових щеплень. Зокрема, до першого року життя дитина повинна отримати дві дози вакцини ін’єкційно у 2 та 4 місяці. Далі – у 6,18 місяців, а також у 6 та 14 років дитина отримує краплі.

Якщо графік вакцинації порушено (пропущене якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше, незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

Читайте також:

Як Вінниця піклувалася про військових та їх сім’ї у 2023 році: пільги та підтримка

Трьом воїнам з Вінниччини вручили державні нагороди за мужність у захисті України

Вирва у полі: з глибини два метри вилучили бойову частину ворожого дрона

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Андрій Струк

    Памятаєте як починався коронавірус,якоби, у Китаї на ринку,де великі скупчення людей і саме перед Новим Роком,коли люди масово скуповували новорічні подарки, а потім поїздами,літаками розїзжались по своїх країнах з Китаю на Новорічні і Різдвяні свята,і ніби то поперезаражали весь світ,зара тоже вони починають таку операцію,тільки тепер не Н,Р, а олімпіада в Франції,тобто,перед олімпіадою нам сказали,що Байден заразився коронавірусом,потім про випадки заявила Італія,потім і сама Франція,ну а наші.як завжди,вирішили не відставати і тоже заявляють про аномальний спалах у Києві і Львові,а після олімпіади почнеться...скажуть шо у всьому винна олімпіада,там всі поперезаражали один одного,а після неї всі спортсмени,вболівальники,туристи  якоби розвезли заразу по своїх країнах і по всьому світі,тому на осінь можливо знову маски,карантину і головне чого вони добиваються-то звичайно ж вакцинація...ось така от не хитра сцена розігрується на наших очах,але світ зара не той що був у 2020 і багато людей порозумнішало,навіть ті шо вкололись під час першої вакцинації потім жаліли,тому, думаю їм буде досить проблематично загнати людей на уколи,хіба шо придумають якісь нові способи залякування або тиску,шляхом штрафів,звільнення з роботи і т.д.
  • Тетяна Поплавська

    От мені цікаво хто знає як зберігається вакцина ,і беруть колять дітей ,вам дійсно на люди байдуже?ви отримали кошти,совість не гризе скільки діточок зробили інвалідами?
  • Natasha Makarova

    Новая партия на утиль прибыла? Как и в прошлый раз, с истекающими сроками?
  • Оксана Марчук

    Це ті вакцини, які невідомо як зберігалися під час багатогодинних відключень? В Миколаєві вже показали це « супер- збереження» в виключених холодильниках… Наше місто мабуть виключення з правил.

    Оксана Марчук reply Оксана Марчук

    Марина Галушка-Плічук які треба бачити умови? Що стоять холодильники? Я вам більше скажу, наслідки цих зілль відчули і навіть коли світло було. Тому дякую , що поділилися своїми думками. Але висновки більшістю вже зроблені давно.

    Марина Галушка-Плічук reply Оксана Марчук

    Красуня України а ви в своїй лікарні бачили умови, чого ви пишете за всіх

    Оксана Марчук reply Оксана Марчук

    Марина Галушка-Плічук ви серйозно?! Подивіться відео відомого інфекціоніста з Миколаєва , яка зайшла в звичайну поліклініку, щоб показати , як там «зберігається все в холоді». Особливо в вашому коментарі втілює довіру слово ЮНІСЕФ, яке розказувало про надважливу користь зілля-довголіття під час « наймасштабнішої пландеміі», яку вже виключили зі списку небезпечних, смертельних хвороб!

    Марина Галушка-Плічук reply Оксана Марчук

    Красуня України генератори до всіх холодильників з вакцинами є і холодильники прекваліфіковану (їх Юнісеф передали), які можуть зберігати до 72 годин (в залежності від об'єму) зберігати холод

keyboard_arrow_up