Чіпси викликають залежність та хвороби

Чіпси викликають залежність та хвороби
Люди різного віку люблять перекусити ситними, хрусткими чіпсами – смаженою картоплею. От тільки від картоплі там залишається лише назва. Процес переробки такий потужний, що картопля втрачає всі свої цінні властивості, а натомість отримує дуже шкідливі для людського організму речовини

 

Майже кожна людина стикається з досить дивним явищем: відкривши пачку чіпсів і спробувавши декілька штук, вона вже не може зупинитися, поки пачка не закінчиться. Американські вчені спробували розібратися, в чому ж причина цього феномена.

Від картопляної смакоти виникає залежність

Відео дня
> Дослідники вже давно звернули увагу на те, що існують деякі продукти, які спонукають в людині бажання їсти їх до тих пір, поки запаси не закінчаться. Серед найбільш відомих, в першу чергу, можна назвати ті ж чіпси, або ж насіння. Вивченням цього феномена зайнялися німецькі вчені з університету Ерланген-Нюрнберг.

Дослідження полягало в тому, що його автори давали піддослідним щурам різну їжу, що має однакову калорійність, в тому числі і чіпси. Після цього за допомогою МРТ німецькі фахівці вивчали активність головного мозку гризунів.

Як виявилося, під час поїдання чіпсів центри задоволення головного мозку щурів ставали найбільш активними. Разом з тим, у них активізувалися також інші центри, які відповідають за залежність, в тому числі наркотичну. Після чіпсів у щурів помітно більшало енергії і вони навіть впадали у якийсь стан ейфорії. Після деякого часу етап збудження змінюється млявістю і апатією. Тобто в наявності були всі ознаки психологічного розладу. У тих щурів, які вживали звичайну їжу, подібних явищ не спостерігалося.


Чіпси - причина небезпечних хвороб

Від чіпсів може захворіти серце, з’явитися рак та алергія, а про ожиріння лікарі кажуть, як само собою зрозуміле.

- Чіпси - дуже висококалорійний продукт, - каже вінницький дієтолог Оксана Ковальчук. - У ста грамах він містить вуглеводів і жирів у таких кількостях, що для дитини складає половину денної норми їжі. Ось це і сприяє ожирінню. Надлишок солі в чіпсах заважає нормальному росту кісток. Також порушується обмін речовин і готується грунт до серцевого нападу.

Ароматизатори та барвники – це смакові добавки, які підсилюють смак чіпсів, імітуючи гриби, кріп, сметану, бекон тощо -  дуже сильні алергени.

Жири, що мають канцерогенну дію, дуже небезпечні для людини, кажуть експерти. Вони викликають ракові захворювання, збільшують рівень холестерину в крові та підвищують ймовірність виникнення інфаркту та інсульту в юному віці.

У чіпсах є глутамат натрію

На початку минулого століття у Японії синтезували глутамат натрію, який зараз популярний практично в усьому цивілізованому світі. Ця речовина підсилює смак і запах будь-яких продуктів і страв.

Спочатку глутамат додавали в сухі бульйони, ковбасні вироби, а потім стали додавати скрізь, де тільки можливо, щоб зберегти колір продуктів і насичений смак. Людям стало здаватися, що будь-яка їжа з глутаматом натрію стає дивовижно смачною.

Насправді ця речовина стимулює наші смакові рецептори, «підганяючи» і посилюючи їх чутливість.

Є достовірні, перевірені дані, що Е621 викликає звикання до певного виду їжі, нам здається, що ми їмо щось гарне на смак і це сильно збуджує апетит.

Якщо вагітна жінка вживає продукти з глутаматом натрію, і до того ж п'є солодкі напої, в яких міститься аспартам, то шкідливі речовини можуть проникати через плаценту і вражати нервову систему і мозок плоду.

- Дослідження, проведені вченими в різних країнах, показують, що глютамат натрію може викликати харчову залежність, що нагадує наркотичну, - каже Оксана Ковальчук. - Звичайно, наркотична залежність - це занадто, однак те, що глутамат натрію може діяти на організм на рівні ДНК. Моя порада - намагайтеся менше споживати продуктів з глутаматом натрію. Визначити його присутність в продуктах не надто просто, але все-таки можливо. У переліку інгредієнтів на упаковці він зустрічається під назвою глутамат натрію або під європейським індексом харчових добавок - Е621. Правда, деякі виробники сором'язливо приховують його наявність і в складі вказують розпливчате «ароматизуюча речовина», «смакові добавки» або «підсилювачі смаку».

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Anonymous
    Галя, відкрию секрет - взагалі життя призводить до смерті!
    Anonymous reply Anonymous
    только глупые не понимают что сейчас 50 % продуктов вредные .
  • Anonymous
    все що смачно це шкідливо
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 У Четвертинівці під час руху загорівся легковик photo_camera 20:07 Президент нагородив підполковника Жданова з Гайсинщини у день народження 19:03 Новий шанс для тих, хто залишив службу: спрощена процедура повернення до лав ЗСУ photo_camera 18:18 Колись тут вирувало життя: яким був та яким може стати острів Кемпа? photo_camera Від читача 14:23 Збір на лікування 18:06 Небезпечна електрика: на Вінниччині сталися дві пожежі photo_camera 18:01 Небайдужість на дорозі: вінницькі патрульні врятували життя дикої тварини photo_camera 17:32 «Укрнафта» знизила ціну, ОККО підняла: чи змінилася вартість бензину після додавання спирту? 17:15 «Якби ти була настояща мама, не пустила б сина на війну»: хто і чому образив жінку, яка втратила дитину 17:01 На «зебрі» по Пирогова водій Volkswagen збив жінку. Її госпіталізували play_circle_filled 16:49 Диверсія в столиці: затримали 16-річного юнака з Вінниччини, який підпалив авто ЗСУ photo_camera 16:43 «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд Київ-Вінниця на вихідні 16:01 Вінничанин серед затриманих у справі про спробу незаконного перетину кордону на Волині photo_camera 15:35 З Миколаєва до Жмеринки: як масажистка втекла від війни і розпочала власну справу з корисними смаколиками play_circle_filled 14:35 На вінницькій об’їзній може зменшитися кількість ДТП: що змінять і на яких ділянках 14:10 Де зробити професійну чистку зубів у Вінниці? Огляд кращих стоматологій міста (партнерський проєкт) 13:34 На Тульчинщині та Шпиківщині через африканську чуму свиней запровадили карантин 12:02 Напружена доба: інтенсивні бої точилися на 11 ділянках фронту photo_camera 11:11 Реабілітація у Вінниці: які є послуги, кому і де їх надають? 11:00 У Вінниці очистять мозаїки на фасадах будівель photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up