Жмеринчанина за незаконну риболовлю засудили на три роки пробаційного нагляду

Жмеринчанина за незаконну риболовлю засудили на три роки пробаційного нагляду
Ілюстративне фото
  • Шаргородський районний суд виніс вирок чоловіку, який в квітні був затриманий за вилов риби забороненим знаряддям лову у річці Мурафа. Йому дали три роки пробаційного нагляду з вилученням та подальшим знищенням знарядь незаконного вилову риби. У матеріалі розповідаємо, що таке «пробаційний нагляд» та чому його використовують в Україні.
Прокурор Жмеринської окружної прокуратури у суді довів винуватість жителя Жмеринського району у незаконному зайнятті рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду. Про це повідомляють на сторінці у Фейсбук Жмеринської окружної прокуратури.
Вироком Шаргородського районного суду Вінницької області йому призначили покарання — три роки пробаційного нагляду з вилученням та подальшим знищенням знарядь незаконного вилову риби.
Прокурор у суді довів, що в квітні 2024 року, в період нересту, зловмисник здійснював незаконний вилов риби забороненим знаряддям лову у річці Мурафа, чим спричинив істотну шкоду рибному господарству України на загальну суму понад 170 тисяч гривень. Крім того, вироком суду задоволено цивільний позов про відшкодування засудженим заподіяної шкоди на користь держави.
Що таке пробаційний нагляд

Це новий вид кримінального покарання. В Мінюсті пробаційний нагляд називають альтернативою ув’язненню. Він обмежує права і свободи засудженого, визначені законом і встановлені вироком суду, але передбачає не ув’язнення, а наглядові й соціально-виховні заходи. Тобто, обвинувачений продовжує знаходитися на волі, але має відвідувати центри пробації.

Що таке центри пробації

Спеціалізовані заклади. В них проводять роботу з засудженими за порушення, що не передбачають позбавлення волі. Пробаційні центри почали відкривати у 2017 році. Зараз їх в Україні 570. Окрім обов’язкової періодичної реєстрації в них, засуджені працюють в центрах з психологами, юристами, педагогами, соціальними працівниками.

Відео дня

Чому в Україні впроваджують пробаційний нагляд

Є декілька причин. Наприклад, це змога виконати рекомендації Європейського суду з прав людини про необхідність оптимізації пенітенціарної системи та зменшення кількості засуджених. Європейські практики рекомендують альтернативні покарання, щоб не ізолювати людину, а працювати з нею на волі. Найлегше помістити людину у в'язницю, але за певний час вона стане ще агресивнішою. Кримінальна юстиція передбачає, що пробаційний нагляд стане ефективним видом покарань.

 

Читайте також:

Моніторинговий візит до Хмільницького ізолятора поліції виявив ряд порушень

Частково обмежать рух транспорту на Пирогова в напрямку до Келецької

П’яний водій у Стрижавці пропонував патрульним 300 доларів хабара

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Наталія

    Скоро взагалі заборонять дихати повітрям 😌😌😌 і так життя важке, війна а їм би усе гірше і гірше роботи.... Жах
  • Лариса

    Правильно, для браконьєрів повинні бути високі штрафи! Ледарів, які не хочуть працювати, а дивляться лише, де б це що вкрасти, треба карати! Що він доклав до тієї риби? Нічого. Тим більше, для чого ловити під час нересту? Такі українці живуть одним днем. Не думають про майбутнє дітей і внуків. Для них важливо тут і зараз усе винищити. Позиція: після нас хоч потоп - це позиція ледацюг і асоціальних індивідів. Нормальні люди щось садять, вирощують - дбають про довкілля.
  • Alla Schastye

    Супер за риб саджають а за мільярди  розкрадених коштів та вирубку лісів ні)) ми вже в Європі?

keyboard_arrow_up