У Вінниці розпочали роботи з очищення 450 колодязів

- Почали чистити криниці у приватному секторі Вінниці. Фахівці департаменту комунального господарства використовують хлоровмісні пігулки, які очищають воду від бактерій та забезпечують її тривалий захист.
- Крім того, за заявками мешканців почались ремонти та глибинне очищення 16-ти колодязів. Це необхідний крок для забезпечення доступу до чистої води у разі відключень електрики.
У Вінниці розпочали роботи з очищення криниць загального користування на території приватного сектору. Фахівці департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради здійснюють знезараження джерел води. За словами представників Асоціації органів самоорганізації населення міста, ці заходи спрямовані на покращення якості води.
Очищення колодязів проводиться двічі на рік — навесні та восени, коли існує найбільший ризик забруднення води сторонніми речовинами, такими як опале листя або пелюстки квітів.
Для дезінфекції традиційно використовують пігулки на основі хлору. Вони діють швидко та забезпечують довготривалий захист. Вже за добу після попереднього кип’ятіння воду можна буде використовувати для приготування їжі.
— Час здійснення хлорування криниці вказано у повідомленні, яке фахівці обов’язково розміщують на видному місці. В жодному разі не ігноруйте його та дочекайтеся, коли завершиться термін активної дії препарату та вода очиститься від різноманітних бактерій, грибків тощо, — зазначає голова Асоціації Наталія Панчук. — Для проведення процедури знезараження достатньо однієї пігулки. Не потребує вона й вичерпування води з використанням дороговартісного обладнання, що дозволяє економити кошти, а це сьогодні має велике значення.
Такий профілактичний захід проведуть для всіх 450 колодязів загального користування, які знаходяться у приватному секторі. Крім того, тут розпочався сезон ремонту криниць. Згідно із заявками квартальних комітетів, підрядна організація має полагодити конструкції 16 криниць, та здійснити глибинну очистку 18-ти.
— У час війни, коли ворог продовжує здійснювати атаки на критичну інфраструктуру, маємо особливо дбати про збереження наших стратегічних ресурсів, до яких наразі належить вода. Це про стійкість громади та турботу про її жителів, — наголошує Наталія Панчук. — Ми зі свого боку робимо все необхідне, щоб вінничани в разі ймовірного блекауту мали можливість брати чисту криничну воду. Натомість же просимо від усіх бережно ставитися до комунального майна.
Читайте також:
Поки жінка молилась, її обікрали в храмі: на Гайсинщині затримали злодія із Запоріжжя
На 88-му році життя відійшов у вічність Папа Римський Франциск
Вінниця побила температурний рекорд, що тримався 25 років
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.