У Вінниці працює п’ять когенераційних установок, які забезпечують містян теплом та гарячою водою

У Вінниці працює п’ять когенераційних установок, які забезпечують містян теплом та гарячою водою
  • Когенераційні установки — обладнання, з електричною потужністю 1498 кВт і тепловою 1536 кВт. Одна установка повністю забезпечує роботу котельні.
  • Завдяки наявним когенераційним установкам понад сім тисяч вінничан мають тепло і близько 20 тисяч мешканців забезпечені теплою водою в міжопалювальний сезон.

Когенераційна установка живить електроенергією котельню, що забезпечує теплом понад сім тисяч вінничан і гарячою водою понад 20 тисяч мешканців у міжопалювальний сезон. Про це розповів на своїй сторінці у Фейсбук Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Днями він разом з головою Вінницької обласної ради Вячеславом Соколовим та першою заступницею начальника обласної військової адміністрації Наталією Заболотною оглянули одну з когенераційних установок, яку встановило «Вінницяміськтеплоенерго».

Відео дня

Донори забезпечили постачання обладнання, а громада власним коштом організувала його монтаж, підключення та запуск. Децентралізація енергозабезпечення це один з інструментів для стабільного проходження опалювального сезону. Працюємо далі, — сказав міський голова.

Когенераційні установки як альтернативні джерела електроенергії

Когенераційні установки, що є своєрідними міні-ТЕЦ, передані «Вінницяміськтеплоенерго» в межах технічної допомоги від USAID. Обладнання, з електричною потужністю 1498 кВт і тепловою 1536 кВт, надали Вінниці у лютому. Нині воно повністю забезпечує роботу електрообладнання котельні. Теплова енергія, яка виробляється паралельно, використовується для підігріву теплоносія, що подається для опалення та теплопостачання.

— Ворог не припиняє атаки по об'єктах теплової генерації, електрогенерації. Тому в період осінньо-зимового проходження опального сезону дуже важливими є альтернативні джерела електроенергії. Важливо, що така робота ведеться не тільки «Вінницяміськтеплоенерго», а й «Вінницяоблтеплоенерго». Подібні проєкти важливі й для міста, і для області, і для всієї країни. Ми маємо змогу це робити завдяки допомозі наших партнерів USAID, співпраці з Урядом. Це забезпечить нашу енергетичну стійкість, — зазначив голова обласної ради.

Устаткування, яке оглянули — це газопоршнева когенераційна установка. Вона повністю покриває потреби в електроенергії для котельні, яка в опалювальний період забезпечує опаленням та гарячим водопостачанням понад сім тисяч помешкань, 14 закладів соціальної сфери та чотири будівлі. А в міжопалювальний період, завдяки роботі когенераційної установки, будуть забезпечені гарячою водою понад 20 тисяч містян.

Принцип роботи когенераційної установки

Газопоршнева електростанція (міні-ТЕЦ) складається з двигуна, генератора, системи управління і теплообмінників, які використовуються для виробництва необхідної теплової енергії.
Принцип роботи когенераційної установки: газоподібне паливо (природний газ, біогаз, шахтний метан тощо) надходить на газопоршневий двигун для подальшого згоряння та приведення в рух поршневої групи. Ця механічна енергія передається через вал до генератора, який у свою чергу виробляє електроенергію.

При виробленні електричної енергії в когенераційній установці паралельно виділяється тепло — це тепло від газів, що відходять, масла та антифризу, які охолоджують двигун. Тепло відводиться за допомогою комплекту теплообмінників для підігрівання мережевої води та утилізатора вихлопних газів для підігрівання мережевої води або виробництва пару. Таким чином, у процесі когенерації теплова енергія використовується максимально ефективно.

Електроенергія, що виробляється, може бути використана на власні потреби або продана до централізованої мережі за комерційною ціною. Теплова енергія використовується на потреби підприємства або може бути продана абонентам (як у випадку із ЖКГ).

 

Читайте також:

Вінничанин з одеситом тікали за кордон, однак на перешкоді стала дротяна огорожа

Фермер Тульчинської громади самовільно захопив понад 200 гектарів землі

Як утеплити будинок без обігрівача: прості поради експертів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up