Колишні бездомні з Європи видали книгу українського автора. Теж про бездомних

Колишні бездомні з Європи видали книгу українського автора. Теж про бездомних
  • Український письменник, викладач та кіносценарист Андрій Курков представив свою нову книгу “Рух «Емаус» у книгарні «Є»
  • Розповів, що це за рух та як і де шукав історії для своєї книг

Книжка складається з двох частин. В першій частині розповідається про Аббе П’єра, який і є засновником «Емаус» в Європі. Це рух, об’єднання людей, які через складні життєві обставини опинилися на вулиці, без даху над головою, які готові взяти на себе відповідальність за своє життя. Друга частина розповідає про єдиний український рух Емаус у Львові «Емаус-Оселя» та львівських безпритульних.

Андрій Курков, письменник, 56 років. Під час презентації у книгарні «Є»

Анрі Гур'є або як його називають Аббе П’єр - французький священик у 1949 році створив у місті Неї-сюр-Сен (Франція)  благодійну організацію «Емаус», покликану допомагати бідним і бездомним. У тому ж році він купив за свої кошти в передмісті Парижа напівзруйнований будинок і зробив його притулком для сімей, які втратили житло в часи війни.

У зібранні інформації для книги допомогли французи, які передали видання від 50-х років про Аббе П’єра та історію французького Емауса. Діяльність Аббе П’єра була настільки успішною, що ідею допомагати бездомним підтримали багато країн. У П’єра з’явилися послідовники в Латинській Америці, Африці, Японії та багатьох європейських країнах. Україна також знаходиться в цьому числі.

Відео дня

— Все почалося з чашки кави у мера Садового, — сказав пан Курков. — Це було у 2009 році, і запитав, що я так багато романів написав про Київ, то може напишете, що-небудь про Львів, щоби був львівський роман.

Ідея панові Андрію сподобалася, тому він почав щомісяця їздити до Львова. І шукати інформацію для своєї книги. Письменник хотів написати таке, що могло статися тільки у цьому місці.

— Щоразу я приїздив до Львова 91 потягом - фірмовим, який прибуває о 6 ранку. Я завжди пішки йшов до центру і тут я вирішив не просто йти, а шукати. Ну кого можна зустріти по дорозі о 6 ранку бездомних і міліціонерів. Поліціянти не дуже «розговорчєві», а всі бездомні раділи, що є кому розказати якусь казку про своє життя.

Так Андрій Курков дізнався про Аліка Унісевича – головного хіппі, який став одним із головних героїв роману. Тоді стало зрозуміло, що потрібні не тільки вигадані, а реальні герої зі Львова. І з’явилася Оксана Прохорець — волотерка спільноти «Оселя», Олеся Саноцька – засновниця організації.

Багато історій не ввійшло у книгу

— Я набрав матеріалу на 8 таких книжок, тому мені дуже важко було відібрати про що розповідати, про що не розповідати.

Це — перша книга видана за фінансової підтримки колишніх бездомних з Європи. І авторські права були віддані спільноті «Оселя». Від кожної проданої книжки половина іде на спільноту, а інша половина — на наступні видання.

Нині ця українська спільнота організовує благодійні ярмарки та розпродажі, особливістю яких є те, що немає встановленних цін. Тобто людина обирає певну річ і віддає ту суму коштів, яку вважає за потрібно. І це вважається пожертвою. Також видається власний журнал «Просто неба», який розповсюджується безпритульними, та половина вартості накладу йде на потреби та допомогу.

Крім того, письменник повідомив, що вже закінчив свій новий роман «Сірі бджоли», де розповідає про Донбас, анексований Крим та бджільництво в «сірій зоні». Книгу можна буде прочитати вже на весні цього року.

Книгу у Вінниці можна придбати у книгарні «Є» за 121 гривню.

 

Читайте також: Викладач педуніверситету майже 50 років писав книгу про Леонтовича

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 У Калинівці відкрили дружню до дитини кімнату в поліції photo_camera 20:07 Рибалка заплатить великий штраф за вилов червонокнижної риби 19:12 Погодні гойдалки: від сонячних +15 до дощів. Якою буде погода на вихідних? play_circle_filled 18:49 ТОП-8 кльових місць, або які водойми найбільше полюбляють вінницькі рибалки Від читача 15:49 У Жмеринці проведуть SWAP-вечірку: обмінюватимуться одягом, аксесуарами та книгами 18:06 Рецидивіст отримав по заслугах: суд залишив у силі вирок за вбивство односельця 17:17 З ветерана вимагали 80 тисяч за безплатні послуги: деталі скандалу з Вінницьким кардіоцентром play_circle_filled photo_camera 17:06 Брав по 13 тисяч доларів: затримали чоловіка, який переправляв ухилянтів за кордон photo_camera 16:24 На Немирівщині п'яний водій намагався відкупитися від поліції за 300 доларів 15:41 Перша жертва пожежі в екосистемі. Під час горіння сухої трави загинула 85-річна жінка 15:03 «Кожен донат чи репост — крок до перемоги»: як газовик Юлія Давидюк організовує збори та волонтерить 14:50 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 14:16 Наркоторгівля в Жмеринці: затримана жінка, яка продавала амфетамін та канабіс photo_camera 13:42 Поїздом з Вінниці до Європи: які є напрямки та скільки коштують квитки 13:13 Апеляція без змін: вбивці з Могилів-Подільського залишаться за ґратами play_circle_filled photo_camera 12:08 Напружена ситуація на фронті: останні дані про російські атаки та втрати окупантів photo_camera 11:54 Сьогодні на площі Небесної сотні працює для всіх вакцинобус 11:35 Від Калитко і до Стуса. До Дня поезії згадуємо поетів, що родом з Вінниччини 11:02 Арсенал на продаж: у Калинівці затримали 21-річного торговця боєприпасами 10:53 Вінницька «Нива» вдома переграла столичний «Атлет»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up