“Старі” і “нові” вінничани: як допомагали порозумітися громадам та переселенцям

“Старі” і “нові” вінничани: як допомагали порозумітися громадам та переселенцям
  • Переселенцям складно пристосуватися до життя на новому місці.
  • Але і громадам, у які вони потрапляють, не легше, кажуть вінницькі громадські діячі.
  • Представники громадських організацій про те, як готували до діалогу вінничан: “старих” і “нових”.

 

Проект сконцентрували на жінках. Про це 22 лютого одразу ж на початку прес-конференції “ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог” розповіла Світлана Дубина. Вона - голова правління ГО “Інформаційний центр “Вісь”, сьогодні ще й координатор.  — Головним завдання цього проекту було допомогти жінкам, які переселилися сюди із зони АТО, адаптуватися до нових умов. З іншого боку, ми мали допомогти і приймаючим громадам прийняти і підтимати нових їх жителів. Орієнтувалися на жінок, тому що проведені дослідження показали: жінки готові контактувати і спілкуватися. Тоді як чоловіки - більш замкнені у собі, зорієнтовані на тому, аби заробляти гроші для родини, - розповіла Олеся Бондар, директор міжнародного благодійного фонду “Український жіночий фонд”.Тож протягом 2016 року провели серію тренінгів для 4 груп жінок (усього участь прийняло 100 жінок). Вони вчилися, як будувати своє майбутнє, як справлятися із стресом тощо. .А окрім того, організували ціле коло ініціатив: майстер-класи з фотографії, співу та валяння з вовни. Малеча, доки мами працювали, пробувала себе у майстер-класах із творчості.

— Сину однієї з переселенок, учасниць проекту, якось дали завдання щось намалювати. І от у його розпорядженні купа кольорових олівців. А він використовував тільки чорні - танки малював. Мати йому й каже - у тебе ж купа олівчиків кольорових, чого ти їх не використовуєш? І знаєте що? Він почав малювати кольоровими олівцями, але на малюнках його були танки. Аби відволікти хлопця, йому купили конструктор “Лего”. А він почав робити незвичайні машинки - з кузовом. Сказав, щоб кіборгів возити зручно було. Так от, наша ціль у перспективі - добитися, аби діти не малювали кольорові танки, - розповіла на прес-конференції Світлана Дубина.

Відео дня

Лікування мистецтвом

Під час кожного майстер-класу за ціль ставили налагодження діалогу, психологічний комфорт для усіх учасників проекту.— Ми вирішили поділитися тим, що ми вміємо, адже, окрім основної роботи багато хто з нас займається малюванням, валянням, гончарством. Ми хотіли поспілкуватися з новими людьми, надихнути їх на власні ініціативи, на які, як здається, немає часу та сил. Або надихнути на початок професійних ініціатив - сьогодні багато людей хочуть мати якусь творчу роботу. В рамках нашої ініціативи “Подільське коло майстринь” починали ми з більш прагматичного заходу: майстер-класу з фотографії. Далі в нас запланований майстер-клас з валяння буквально цієї п’ятниці. Спробуємо надихнути тих гостей, які до нас завітають, - розповіла Ганна Глушко, викладач кафедри журналістики ДонНУ імені Стуса. Важко любити те, чого не знаєш

— Одна з наших ініціатив “Намистинки радості” має такий слоган “Важко любити те, чого не знаєш”. Це направду так. Коли починаєш знайомитися, от тоді вже можна говорити про прийняття і про любов. Всі наші ініціативи можна проводити під цим слоганом, тому що ми з учасниками знайомимося, разом реалізуємо ініціативи, а потім вже починаємо приймати і любити, - розповіла журналістам Світлана Дубина.

За такою схемою проходили усі майстер-клас з фотографії, і терапія співом із етномайстернею “Коло”, і уроки з валяння. У будь-якій із ініціатив ще можна буде взяти участь: до квітня організатори встигнуть влаштувати майстер-класи з гончарства та писанкарства, а також родинний пікнік.


 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків 20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:22 «Мамо, не звинувачуй себе»: як у Буші загоюють серця після втрати синів на війні 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera 17:04 Вінничанин отримав десять років ув'язнення за проросійські дописи в соцмережах 16:15 У Вінниці об’єдналися дві відомі автошколи — тепер це «Водій Плюс» (Новини компаній) 15:58 Судитимуть за «смердючий бізнес»: керівника вінницької філії «Укрветсанзаводу» звинувачують в екозлочині 15:49 Сотки за мільйони: де у Вінниці продають комунальну землю? 15:10 Калинівська громада отримала трофейний російський дрон від військових photo_camera 13:42 «Казав, що після війни буде частіше приїжджати у Могилівку»: попрощалися з льотчиком F-16 Максимом Устименком 13:38 Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів 13:17 Хочеш більше енергії? Сходи на йогу або стретчинг (Новини компаній) 12:38 На Келецькій побили 15-річного хлопця 12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up