Городянка Оксана звернулася до редакції RIA із питанням, куди дзвонити, якщо бачиш на дорозі збиту тварину. Адже сама, проїжджаючи Київську, побачила напівживого собаку і одразу не зорієнтувалася, що треба було робити.
Найперше, куди дзвонять люди у таких випадках - міська довідкова служба за номером 15-60. Додзвонитися до диспетчера за цим номером не вдалося з трьох спроб, тож ми полишили цю справу.
Натомість журналіст RIA обрала на сайті “top20.ua” п’ять клінік із найбільшою кількістю відгуків, і дізналася розцінки на виклики до тварини додому.
Із місяць тому небайдужі люди подзвонили Тетяні Постановській, директору притулку “Планета”, і повідомили, що на Максимовича збито собаку. Тетяна надала собаці першу допомогу, а потім повезла її по клініках. У результаті собака опинилась у стаціонарному відділенні ветеринарної клініки “Vip Хвіст”.
— Зараз із Діаною (так назвали собаку – авт.) є проблеми. У собаки спостерігається негативна динаміка: не дивлячись на задовільні клінічні показники та нормальну температуру тіла, вона худне. Тож про перспективи її одужання говоримо дуже обережно, - каже Денис Осипов, головний лікар клініки.
Як розповів чоловік, тварина потрапила до них 10-14 днів тому з переломами двох кінцівок та із застарілою гематомою з явищами некрозу стінки. Лікарі провели усі необхідні маніпуляції, але стан собаки поки що не покращується.
Денис Осипов каже, що у клініки немає транспорту для того, аби виїжджати на дзвінки, у яких повідомляється про збитих тварин. До того ж, «вільні» руки теж не завжди є: усі ветлікарі клініки мають багато роботи.
— Усе, що можна зробити безпосередньо на місці, - вколоти знеболювальне та накласти джгути, аби зупинити кровотечу. Я - за якість послуг, а їх можна отримати тільки в умовах клініки, - розповів він.
Але по мірі можливості вони лікують бездомних тварин і влаштовують тим перетримку за власний рахунок.
Микола Похолюк, лікар ветеринарного кабінету “Улюбленець” розповів, що заклад активно працює із волонтерами і робить знижки тим небайдужим, що можуть привезти травмовану тварину з вулиці.
— Було якось: зателефонувала людина о другій годині ночі, каже: от, собака на дорозі збита лежить. Приїхав лікар на місце: ні тварини, ні людини.
Микола каже, що у клініки немає можливості тримати прооперованих тварин.
— Коли люди звертаються до мене із проханням допомогти травмованій тварині, вони також повинні бути готові їй допомогти. Я попереджую, що приїду, надам їй допомогу, але далі поки тварина не одужає, утримуватимуть її вони. Почувши це, найчастіше люди відмовляються допомогти.
Валентин Ковальський, головний лікар клініки “Два кота”, розповідає по телефону, що у його клініці був колись автомобіль під швидку. А зараз тварину треба завозити тільки до клініки.
— Чому так зробили? Уявіть, дзвонять люди і кажуть: собаці потрібна вакцинація. Лікар бере вакцину та два шприци і їде на виклик. Вакцина повинна зберігатися при температурі +2- +8 градусів. Після того, як рідина буде набрана у шприц та нагріта, вона повинна бути введена протягом двох хвилин. Це нормальний підхід. За кордоном взагалі є спеціальні машини, обладнані холодильними установками - а не термосумкою, яку по жарі провезеш 10 хвилин і на тому все закінчилося.
Що ж до кастрації-стерилізації вдома - то це минуле століття, каже Валентин. Бо умови, у яких проводиться операція, нестерильні.
— Я вже не кажу про те, що ти приїхав на виклик, кішка залізла під диван і ти з власником разом шукаєш кішку під диваном. Це такі реалії у нас. Це ж не робота виходить, а посміховисько якесь.
Лікар “Айболіту” Ігор Дмитрович розповідає, що у них практика виїзду до пацієнта додому є. І навіть збитій собаці доводилось допомогу надавати на узбіччі дороги.
— Виклик до домашньої тварини коштує 200 гривень, якщо оселя, де живе тварина, знаходиться біля нас, можемо безкоштовно виїхати. У нічний час тариф збільшується на 50%.
Інколи, розповідає він, ветеринари “Айболіту” виїжджають прямо на місце до збитої тварини і надають їй допомогу мало не на узбіччі дороги.
— Звісно, витрачаємо на це гроші зі своєї кишені. Вони, буває, частково компенсуються. Наприклад, днями людина за послугу заплатила 80 гривень і дала ще 70 - зверху: сказала, на потреби тварин, за яких нікому заплатити. Ми в цьому плані чесно себе ведемо і тому нам люди довіряють.
У клініці “Ветхаус” нічний виклик коштуватиме 400 гривень - але це тільки у приміщення клініки: виїзди по домах ветеринари “Ветхаусу” не практикують, як і їх колеги з “Двох котів”.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер