Савченко відповіла на лист вінницьких школярів. Тепер діти чекають її у гості

Савченко відповіла на лист вінницьких школярів. Тепер діти чекають її у гості

Листи Надії. Наприкінці березня учні школи № 21 вирішили підтримати українську льотчицю-бранку підбадьорюючими листами. А Надія - візьми й напиши відповідь. У її листах - і примарна обіцянка зустрічі

Коли наважуєшся написати своєму кумиру, відповіді, як правило, не чекаєш. От і учні школи № 21 надіслали наприкінці березня листи підтримки українській льотчиці Надії Савченко, сподіваючись, що хоча б прочитає. Писали у ті дні, коли їй повинні були оголосити вирок.

- І в середовищі дітей, і серед учителів ходили розмови про те, що ось-ось Надії мають оголосити вирок. Ми розуміли, у якому стані Савченко там - сам на сам із російським судом. Найменше із того, що могли зробити - так це написати листи. Навіть не сподівалися, що вона ці листи взагалі отримає, - розповідає Анжеліка Вовк, заступник директора із навчально-виховної роботи школи № 21.Спосіб доставки вибрали простий - впродовж одного дня усі бажаючі малювали малюнки та писали листи Надії Савченко. Наступного дня зібрали усю кореспонденцію в один великий конверт, заплатили 84 гривні та відправили листа у Ростовську область.

А шостого травня прийшла відповідь від льотчиці.

Відео дня

- Ми не сподівалися на те, що хтось нам повідомить, що вона його отримала. А коли 6 травня чергова принесла конверти, усі вчителі шоковані були. 6 квітня Савченко оголосила жорстке голодування. А восьмого квітня писала нам відповідь. Зрозуміло, що вона відписувала цей лист у дуже важкому стані.

Усього на адресу школи прийшло два листи від Савченко. Один лист  - для усіх учнів, а окремим листом вона подякувала учням 11 класу. Усі листи написані у двох екземплярах: один російською, один українською. У верхньому лівому кутку листів, перекладених на російську мову, написано: “Перевод для цензуры”, - прямо як у радянських концтаборах у часи Другої світової. Цікава деталь: у адресі відправника зазначено “Ростовская область, улица Украинская-1”.

- Я просила дітей, щоб вони будь-якими способами подякували їй за те, що вона відповіла. У листах вона сподівається, що ми зустрінемося. Чесно кажучи, зараз така ідея “зависла” у повітрі. Коли Савченко звільнять, проситимемо, щоб вона до нас приїхала, - каже Анжеліка Вовк.Олена Голованюк, учениця 11-А класу, каже: писали льотчиці, щоб підтримати. Надія ж натякнула у листі, що жоден лист без уваги не залишила.

- Писали ми листи усією школою, зокрема й наш випускний клас 11-А. Розуміли, що їй потрібна підтримка там, у чужій країні. Я, наприклад, писала у листі, ким хочу стати. Написала, що хочу стати юристом, що в будь-якому разі буду їй допомагати, якщо буде потрібна допомога. Надія Савченко відмітила у своєму листі маленьким штришком, що вона все-таки прочитала наші листи, - розповідає Олена.

Витримки із листів

“Ваші роботи дуже скрасили моє виживання у російській в'язниці... Щиро вірю, що ми ще зможемо зустрітися в рідній Україні дуже скоро!”

“Я ж буду боротися за Україну! Щоб серед молоді, такої, як ви, було більше патріотів, готових життя віддати за Україну і поменше було таких гнид, які готові тільки патякати через модні гаджети, які для них дорожчі за матір рідну!”

“Я також бачу і знаю, що відбувається в Україні, і душа в мене від цього просто розривається. Я розумію, що нам ще треба буде вичистити велику купу гною перед тим, як зажити гідно, по-людськи! Але я вірю, що в нас все вийде! Бо якщо не вірити, то і жити не варто! З Україною в серці із вдячністю до вас. Надія Савченко.”



 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Левадный Олегъ
    Что касается канонизации Савченко, у меня не очень хорошие новости...
  • Анонім
    кацапам не зрозуміти...
  • Анонім
    Думаю Савченко канонизируют. Все признаки святости присутствуют.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:09 Сьогодні відзначається День Європи. Історія, заборони та прикмети 9 травня 21:00 Вінниччина заробила найбільше в агросекторі — майже 293 мільярди гривень за минулий рік 20:09 Бійці «Червоної Калини» отримали відзнаки за стійкість на передовій 19:05 Держава повертає своє: на Вінниччині через суд відібрали гідроспоруди вартістю понад 250 мільйонів Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:33 Відтепер увесь бензин — зі спиртом: чи погано це та яка ситуація на АЗС Вінниці? photo_camera 18:12 На Вінниччині перевірили понад 400 об’єктів водопостачання. Що показали результати 17:10 Пілот штурмової авіації Ігор Пархоменко отримав найвищу державну нагороду 16:34 «Гітлерівців з караваєм не зустрічали»: записки лікаря «Пироговки» під час окупації Вінниці 16:03 Карен Аветісян, який у січні збив двох студенток у центрі Вінниці, отримав умовний термін play_circle_filled 15:15 Порівнюємо зарплати у Вінниці та сусідніх обласних центрах: як вони змінилися з минулого року 14:45 В сімейному шаховому турнірі змагалися всі – від дошколяриків до пенсіонерів 14:35 У селі під Баром зловили наркоділка з 47 кілограмами канабісу. Суд дав йому дев’ять з половиною років тюрми 14:25 Дитячі розважальні центри Вінниці або чим зайняти діток у холодну пору року (партнерський проєкт) 13:42 У Вінницькій колонії «смотрящий» влаштував шахрайську схему, видуривши півмільйона гривень 13:35 Як добре знаєте нові назви вулиць Вінниці? Пройдіть тест від «20хвилин» 13:06 Вінницький підприємець сплатив 4,5 мільйона податків після візиту БЕБ 12:44 В Стрижавському будинку-інтернаті влаштували концерт «Вишиванки моєї мами» 12:04 У Жмеринській лікарні облаштовують реабілітаційне відділення для цивільних та військових 11:25 «Ворог сильний. Але стратегічно ми його переграємо» (соціальна реклама)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up