Розумні і невибагливі щури - популярні домашні тваринки

Усе частіше домашній щур завойовує любов власників тварин. Він чистоплотний, невибагливий у їжі, а також за розумом не поступається собакам. Саме тому пацюків тримають у своїх помешканнях все більше людей.
Як обрати
Щоб вибрати для себе здорового щура, необхідно знати деякі тонкощі. Наприклад, чим молодша тварина, тим швидше вона звикає до своїх господарів.
- Малюк не повинен бути молодшим чотирьох тижнів. За цей час він отримує від своєї мами всі необхідні йому в житті навички, - каже продавець зоомагазину Віктор Булич.
- Коли обиратимете щура, покладіть руку в клітку. Той щурик, що перший прийде до вас - ваш! Малюк повинен бути нелякливим і допитливим. Досить часто з лякливих виростають щури, що кусають.
Зовнішній вигляд тварини також має бути «товарним». Здорова тварина завжди рухлива, у неї блискуча шерсть.
- Вушка вашого вихованця повинні бути яскравими та чистими, - каже продавець. - Не повинно бути червоних плям навколо носа, очей, вух. Очі не повинні бути затуманені. Дихання без хрипів. Обережно пощупайте животик тварини. Якщо немає ніяких затвердінь і припухлостей, то все в порядку. Кого саме обирати – самку, чи самця, справа смаку. Дівчатка менші у розмірах, вони вертляві та швидкі. Самці більш спокійні, можуть сидіти на плечі, але за своїм стилем життя – більш неохайні.
Декоративних щурів тримають в металевих клітках, тому що вони більш довговічні і міцні. У пластмасових і дерев'яних клітинах щурів краще не утримувати - погризти їх дуже просто. Акваріуми теж не підійдуть, їх важко мити, а ще щур може вистрибнути.
Клітка з пацюками повинна стояти в кімнаті, де немає протягу. Щур може легко підхопити застуду, і не тримаєте щурів на сонці. Для них це дуже шкідливо.
Ідеальна клітка для щура – двохповерхова. Вона має пластмасовий піддон, колесо, сходи, пластмасовий будиночок, металеву трубу, що зв'язує другий і перший поверхи.
Характер щурів
Щур Моисон у Оксани Андрєєвої живе більше року, до того була ще одна така ж тваринка. Тому обирали того, до кого вже звикли. Головне – через характер. Щур спокійний, любить їсти, спати і розгляди світ з висоти шафи, на якій і живе. Хазяйка розповідає, що його дуже полюбляють діти, коли бачать - з рук не випускають.
А він любить гуляти і сидіти на спині.
- З’явився він у нас через зоомагазин, - каже Оксана. - Обрали його, бо на кінчику хвоста був білий пензлик та світлий живіт. Тоді він був розміром з коробку для сірників. Спочатку думали, що це – самка, але з часом зрозуміли – виріс справжній «чоловік».
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Щури чистоплотні? Так, чистоплотні, але їхні виділення мають сильний запах, прибирати потрібно ледь не щодня. І запах все одно буде. Щури невибагливі до їжі? Брехня. Корм має бути якісний, потрібно також годувати овочами та фруктами, але лише тими, що хм дозволено вживати, також давати білкову їжу. На кормі "пацючок" і шматочках сиру ваш щур довго не проживе. Двоповерхова клітка з колесом? Щурам взагалі не можна бігати в колесах, за виключенням величезних колес, діаметром 40-50см. Колесо для хом'яка не підійде. Вони лише травмуються на таких колесах. Та й загалом колесо щуру не необхідне, йому потрібен вигул на дивані чи іншій безпечній території. Чому клітка двоповерхова? Не важливо, скільки там поверхів, важливо, щоб на кожну тваринку було 50 літрів об'єму і більше. А те, що продається у зоомагазинах як "клітки для щурі" взагалі для утримання щурів не підходить з багатьох причин. Акваріуми не підходять не з тієї причини, що щур вистрибне, а з тієї, що вони будуть дихати випарами своєї сечі, а ці випари отруйні для них. Тому тільки металева клітка, яка нормально провітрюватиметься.
І головне, жодного слова про те, що щурів ні в якому разі не можна утримувати по одному, вони живуть лише зграями. Купувати треба пару дівчат або пару хлопців, як мінімум двох. Ну і вишенька на торті - відсутність у Вінниці компетентних спеціалістів, які ваших щурів лікуватимуть, а вони дууууже хворобливі.