РЕЦЕПТ ДО ВЕЛИКОДНЯ: Печемо традиційну паску

РЕЦЕПТ ДО ВЕЛИКОДНЯ: Печемо традиційну паску
Купити напередодні Великодня паску - не проблема. У кожному магазині є чималенький асортимент цього особливого хліба. Але хіба можна купити те святкове хвилювання під час замісу тіста і той запах, який "гуляє" у хаті, коли паска печеться?

 

Тому щороку у суботу перед Великоднем встаю раненько і готую свою паску. Я не додаю у тісто цедру, курагу, шоколад і ще якусь смакоту, і не тому, що боюся "переборщити" з наповнювачами. Печу звичайну, традиційну паску, таку як пекли мої бабусі-прабабусі, яку досі пече моя мама. Я пам'ятаю цей запах і смак з дитинства і хочу, щоб і мої діти колись згадували на Великдень мамину паску.

 

Відео дня
> Паска

1 літр молока

3 склянки цукру

борошно (точної міри, на жаль, не маю. Додаю "на око", зо два кілограми)

100 грамів дріжджів

15 жовтків

200 грамів масла

60-100 грамів олії

сіль, ванілін, родзинки

1. Готую опару. У тепле молоко додаю подрібненні дріжджі (не сухі, живі. Люблю "криворізькі"), дві склянки цукру та частину борошна. Розмішую. Суміш за консистенцією схожа на тісто для оладок. Даю опарі підійти

2. Жовтки збиваю з цукром. Додаю масло. З'єдную цю суміш з опарою (пункт 1). Даю підійти.

3. Додаю ванілін, родзинки, олію та борошно, що залишилося. Замішую тісто. Вимісюю довго, аж поки тісто починає відставати від рук. Ставлю в тепле місце, щоб підходило (зазвичай заношу тісто у спальню, накриваю миску рушником і обкладаю подушками).

Завжди хвилююся, аби паски не прилипли до форми, тому перестраховуюся. Змащую маргарином і папір, який вкладаю у форми, і самі форми.

У підготовлені форми розкладаю тісто на 1/3. Даю підійти. Коли тісто піднялося, змащую зверху жовтком і ставлю у гарячу духовку. Коли паски спеклися, одразу не дістаю з форм. Чекаю, коли вистигнуть і тільки потім виймаю.

Верх пасок змащую білком (збиваю 1 білок з майже склянкою цукру) і посипаю посипкою.

 

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній) 11:45 Знайшли військових, які переховували вбивць поліцейського з Вінниччини 11:00 Ліквідували ще 950 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 26 квітня 10:00 Сьогодні день пам'яті Чорнобиля. Історія та прикмети 26 квітня 09:44 Чи знаєте історію Чорнобильської катастрофи? Тест від 20minut.ua 09:00 Конференц-зали та коворкінги у Вінниці: де орендувати та за скільки? (партнерський проєкт) 21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up