Тому щороку у суботу перед Великоднем встаю раненько і готую свою паску. Я не додаю у тісто цедру, курагу, шоколад і ще якусь смакоту, і не тому, що боюся "переборщити" з наповнювачами. Печу звичайну, традиційну паску, таку як пекли мої бабусі-прабабусі, яку досі пече моя мама. Я пам'ятаю цей запах і смак з дитинства і хочу, щоб і мої діти колись згадували на Великдень мамину паску.
1 літр молока
3 склянки цукру
борошно (точної міри, на жаль, не маю. Додаю "на око", зо два кілограми)
100 грамів дріжджів
15 жовтків
200 грамів масла
60-100 грамів олії
сіль, ванілін, родзинки
1. Готую опару. У тепле молоко додаю подрібненні дріжджі (не сухі, живі. Люблю "криворізькі"), дві склянки цукру та частину борошна. Розмішую. Суміш за консистенцією схожа на тісто для оладок. Даю опарі підійти
2. Жовтки збиваю з цукром. Додаю масло. З'єдную цю суміш з опарою (пункт 1). Даю підійти.
3. Додаю ванілін, родзинки, олію та борошно, що залишилося. Замішую тісто. Вимісюю довго, аж поки тісто починає відставати від рук. Ставлю в тепле місце, щоб підходило (зазвичай заношу тісто у спальню, накриваю миску рушником і обкладаю подушками).
Завжди хвилююся, аби паски не прилипли до форми, тому перестраховуюся. Змащую маргарином і папір, який вкладаю у форми, і самі форми.
У підготовлені форми розкладаю тісто на 1/3. Даю підійти. Коли тісто піднялося, змащую зверху жовтком і ставлю у гарячу духовку. Коли паски спеклися, одразу не дістаю з форм. Чекаю, коли вистигнуть і тільки потім виймаю.
Верх пасок змащую білком (збиваю 1 білок з майже склянкою цукру) і посипаю посипкою.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер