Рецепт автентичної Зіньківської ковбаси з печі від Олени Павлової

- Зіньківська ковбаса — це бренд, впізнаваний спочатку по часниковому, міцному, як обценьки, флюіду, який ви ніколи не забудете і не сплутаєте. Потім за кольором, чорним, лискучим. А вже потім за смаком дрібно нарізаного вручну м’яса, солі і перцю.
Гастроблогерка Олена Павлова поділилась рецептом «Виколисаної ковбаси». В старовину приготовлену ковбасу виймали і розкладали на рівній поверхні. Для цього використовувалися «люльки» з різнотрав’ям, де ще тепла ковбаса вбирала аромат сіна. Саме тому її називають «Виколисаною».
Використання крові для обмащування ковбаси перед вудженням є тим безаналоговим інгредієнтом, який вирізняє Зіньківську від інших ковбасних виробів. Кров використовують в гастрономічних традиціях різних народів, згадаймо хоча б харчові звички скіфів, монголів, тибетців. У європейській гастрономії найдавнішими стравами з крові тварин є легендарна спартанська «чорна юшка», відома ще з ІХ століття до нашої ери та не менш легендарний «чорний пудинг» — родич кров’яної ковбаси, одна з візитівок національних кухонь Великобританії та Ірландії і який писутній на полицях магазинів навіть у Швеції і Норвегії.
Приготування чорної ковбаси
Головний інгредієнт у приготуванні — м’ясо. Для приготування Зіньківської ковбаси використовують переважно окіст, лопатку, м’ясо з ребер або ж гарне сало.
- Потрібно ретельно видалити всі плівки й прожилки, а нарізати м’ясо краще дуже гострим ножем середніми шматками.
- На чотирнадцять кілограмів м’яса додати дві склянки (по 80 г) сірої солі, 20 грамів щойно змеленого чорного перцю, ярого часнику – щонайменше 750 грамів.
- Долити води не менше пів літри і вимішати, щоб м’ясно-сально-часникова субстанція стала однорідною, як фарш.
- Попередньо добре очищені, тонкі свинячі кишки-ковбасянки набити слід туго й у жодному разі не колоти голкою, щоб не витік сік. Набивати туго але так, щоб ковбаса не тріснула у процесі приготування.
- Перев’язувати ковбаси ниткою і коптити так само як і м’ясо (4-5 годин) у комині або у спеціальних діжках. В процесі декілька разів змащувати кров’ю. Але кров не повинна бути густою, адже тоді шкірочка на ковбасі полущиться. Можна розвести її водою.
- Коли на вулиці сира погода, то ковбасу краще не вудити, адже тоді колір її буде нерівномірним. У процесі тричі змащувати кров’ю. Потім розпалювати у печі, витягувати жар, стелити солому і допікати ковбасу, намагаючись не пересушити.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали, як випікати смачні кекси та готувати гарнір з гарбуза.
Читайте також:
«Бути людиною..», — розповідаємо про вінницький пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару
Стартував показ документального кіно «Підйомна сила» про армійську авіацію
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
АллаПробувала, ковбаса, як ковбаса. Тільки чорна та й дорожче коштує