„Продам яйцеклітину”

„Продам яйцеклітину”
У наш час купують і продають усе, що можна зберегти протягом певного часу. Це стосується і таких екзотичних для нас „товарів”, як грудне молоко, яйцеклітини та сперма. Але деякі види донорського матеріалу у Вінниці ви не продасте


Двісті мілілітрів грудного молока можна придбати за 10 гривень

 Хіба що знайдете посередника, пов’язаного із закордонними фірмами. Офіційно в нас це ніхто не продає і не купує. Та в Інтернеті можна побачити безліч об’яв, у яких ці „товари” пропонують купити і продати.
Особливим попитом користуються яйцеклітини українок. Бізнес на них розвинувся завдяки європейській зовнішності наших співвітчизниць. Пані з розвинутих країн, які мають гроші, із задоволенням купують наш дешевий і якісний матеріал.
Деякі українки після гормонального стимулювання (до речі, ця процедура небезпечна для здоров’я) можуть виробити до сорока здорових яйцеклітин. Це в чотири рази більше, ніж потрібно для успішного запліднення. У такому випадку виплачують не тільки обіцяні 300 доларів, а й премію - 200 доларів. Але лікарі застерігають, що в приватних клініках жінкам можуть і не сказати про небезпечний бік донорства. Основна тема розмови – „як добре, що ви допомагаєте бездітній парі”. Але про закордонний паспорт цієї пари та про власний зиск скромно промовчують. Між тим, на сьогоднішній день здорова яйцеклітина білої європейки дорожча за золото.
Невисокий рівень життя в Україні спонукає жінок до пошуку альтернативних видів заробітку. Ось одна з об’яв, яку можна зустріти в Інтернеті: „З радістю продам свою яйцеклітину бездітній парі. Про себе: мені 31 рік, маю розумну і здорову доньку 12 років. Зовнішні дані: дуже гарна фігура...”
Зустрічаються об’яви про донорство й іншого змісту: „Донором сперми може стати будь-який здоровий чоловік віком від 20 до 40 років із хорошими показниками спермограми, маючий здорових дітей. Для цього треба записатися на консультацію за телефоном… потім пройти обстеження. Нагорода - 50$ за кожну порцію сперми”. Вінничанам, які бажають стати такими донорами, найчастіше потрібно виїжджати за межі міста або країни.
У Вінницькому обласному відділі охорони здоров’я кажуть, що в Україні існує кілька центрів штучного запліднення. Але жоден із них не займається зберіганням сперми чи яйцеклітин. Для цього потрібно потужне і дороге обладнання. Також існує багато проблем із юридичним оформленням таких закладів.
В інших об’явах міститься інформація про продаж грудного молока. Виявляється, у Вінниці є молоді мами, у яких кількість грудного молока набагато перевищує норму. Тобто більше, ніж можуть з’їсти їх маленькі діти. Деякі вінничанки, яким не вистачає власного молока для вигодовування немовляти, з радістю віддають десять гривень за 200 мілілітрів грудного молока.
В управлінні охорони здоров’я наголошують, що ці торгові оборудки існують на рівні приватних домовленостей. Можливо, вони є родичами, друзями, знайомими.
У цих випадках варто нагадати про те, що через молоко можуть передаватися деякі інфекційні хвороби. Краще перевірити медичну карту донора молока, щоб уберегтися від негативних наслідків.

Коментар експерта:
Завідувачка першого педіатричного відділення міської дитячої поліклініки №2 Олена Кіналь
Вимагайте довідку від гінеколога

- На сьогодні мені відомо, що донорів грудного молока набагато поменшало. Насамперед справа у психологічному бар’єрі, який не можуть подолати молоді батьки. Я особисто знаю дівчинку, яку вигодували донорським молоком, зараз їй десять років. Позитив у годуванні навіть донорським молоком відомий: засвоюється воно набагато краще, чим дитячі молочні суміші. Але годувальниця повинна дотримуватись дієти, щоб у дитини не було алергії. Також не зайвими будуть довідка від гінеколога, результат дослідження на СНІД та флюорограма.
Станція переливання крові запрошує донорів
Скільки коштує кров



Звичайна здача літра крові коштує близько 100 гривень, кров для плазми – до 180 гривень, рідкісна плазма – до 230 гривень

Здати кров за гроші можна у Вінницькій обласній станції переливання крові, що знаходиться за адресою: вулиця Пирогова, 48.
Головне при здачі донорської крові – добровільність. По-друге, цей процес не повинен нашкодити донору. По-третє, кров має здавати цілком здорова людина.
Як розповів завідувач відділу комплектації донорських кадрів у Вінницькій області Сергій Придатченко, найбільш дефіцитною зараз є рідкісна антирезусна плазма. За неї донорам платять до 230 гривень. Імунна плазма коштує до 180 гривень, а на донорстві крові рідкісних груп можна отримати близько ста гривень за один літр.
- Головне для нас - здоров’я людини, - каже Сергій Миколайович. - Ми зобов’язані контролювати як фізичний стан донора, так і якість отриманого продукту. Наразі ми розпочали формувати нові донорські групи, тому, користуючись нагодою, запрошую звертатися до нас усіх, хто в змозі стати донором.
Окрім офіційних платних донорів, які серед усієї кількості складають лише три відсотки, існує так звана прихована оплата за донорство. Так, людина, якій потрібно терміново для когось здати кров, щоб не шукати родичів чи знайомих, домовляється безпосередньо з людьми, які періодично цим займаються, і платять за послуги, орієнтуючись на офіційні ціни.

Відео дня
>Довідка
У зв’язку з нестачею імунних антистафілококових препаратів Вінницька обласна станція переливання крові запрошує донорів віком від 20 до 39 років на імунізацію стафілококовим анатоксином для отримання антистафілококової плазми автоматичним методом. Здача плазми проводиться один раз на 7-14 діб. Оплата залежить від виходу плазми (160-180 гривень). Звертатися можна з 8.30 до 12.00 за адресою: Вінниця, вул. Пирогова, 48, ВОСПК (каб. №30).
Ціна макулатури залежить від ваги
Середня вартість макулатури у Вінниці - 40-45 копійок за кілограм. При цьому ціна може змінюватися залежно від обсягу. Так, за здану тонну, звичайно ж, запропонують більшу ціну, ніж за 20-30 кілограмів. А за об’ємами більше ніж 500 кілограмів із приймального пункту можна викликати машину, яка забере ваше ”багатство”.
До такої сировини є свої вимоги: бажано, щоб макулатура була зв’язана у пакунки, не була вологою та брудною. Особливої різниці у вартості між картоном і білим папером немає.
Довідка:
Адреси пунктів прийому макулатури:
вул. Цимлянська, 2-а, тел.: 53-96-79, 67-02-83, 8(067)910-78-70;
вул. Тарногродського, 30, тел.: 66-47-95, 8(050)334-53-63;
вул. Космонавтів (неподалік тролейбусної зупинки). 

Не поспішайте стригти довгі пасма
Продати волосся проблематично



Телефони, вказані в оголошеннях про прийом волосся, приваблюють високими цінами, але більшість із них заблоковані

Якщо ви раптом вирішили продати своє волосся, майте на увазі, що з цим можуть виникнути певні проблеми. Велика кількість оголошень про його прийом, які висять на стовпах, ще не свідчить про такий же великий ажіотаж купівлі.
Перевіривши стан справ, ми з’ясували, що останнім часом волосся, мабуть, не приймають. Справа в тому, що об’яви, які раніше регулярно оновлювалися мало не на кожному стовпі, зараз застарілі й обдерті.
Номери телефонів, на які пропонували дзвонити потенційним продавцям свого довгого волосся, або недійсні, або ж заблоковані. Ну а такі оптові постачальники цієї сировини, як перукарні пропозицій від заготівельників не отримують уже більше ніж півроку – принаймні так сказали в одній із перукарень міста.
Щодо вартості пасом, яка вказана в оголошеннях, то ціна їх коливається від трьох до п’яти тисяч гривень за один кілограм. При цьому найвище ціниться волосся довжиною від півметра. Головна умова – воно не має бути пошкоджене ні хімічною завивкою, ні фарбою для волосся.
Тож, побачивши подібне оголошення на паркані, не поспішайте братися за ножиці – спочатку все добре обміркуйте, адже, щоб відростити знову довге та розкішне волосся, знадобиться не один рік.

Колись за гроші від склотари ходили в кіно
Люди соромляться здавати пляшки



- Порожні пляшки нестандартної форми з-під вина та горілки приймаємо по п’ять копійок за кілограм. Їх здаємо на склобій, - розповідають у пункті прийому склотари

«20 хвилин» вирішили дізнатися, скільки коштує склотара у пунктах прийому. Виявляється, здавати порожні пляшки сьогодні неактуально, адже коштують вони копійки, тож не можна виручити багато грошей.
- Ще коли я ходила до школи, то могла за зароблені на пляшках гроші купити квиток у кіно, згадує бабця Маша, яка приймає склотару на трамвайній зупинці „Лісопарк”. - Він тоді коштував десять копійок. За 15 копійок можна було придбати буханку хліба. А якщо хтось хотів піти у цирк, то повинен був назбирати пляшок на три карбованці. Зараз же за одну гривню нічого купити не можна.
П’ятак за майонезну банку
За словами продавців, найпопулярнішою у вінничан тарою для здачі є пляшки з-під пива «Арсенал», «Чернігівське», «Оболонь світле», «Туборг» - не дивно, тому що за них дають аж 15 копійок. Найдешевшою є пивна пляшка від «Старопрамену» за п’ять копійок.
Тара від «Десанту», «Балтики», «Сармата», «Славутич-айс» - десять копійок за штуку. Пляшки з-під «Фанти», «Кока-коли» та «Пепсі» - десять копійок.
У місці обміну пляшок можна здати навіть півлітрові банки та баночки з-під майонезу, за які можна виручити лише п’ять копійок за штуку.
Ніяковіють навіть дорослі
- Багато хто з людей приходить увечері, рідше зранку, - розповідає бабця Маша. - Звертаються в основному люди від 35 років, пенсіонери, бомжі, іноді молоді жінки та діти.
Вінничани найчастіше приховують той факт, що приходять у пункти прийому склотари здавати пляшки. Багато з них соромиться показувати повні пакети назбираного. Так, після запитання журналіста, чому довелося здавати пляшки, одна жіночка навіть пакетом почала відбиватися... Та, незважаючи на всі нюанси, в таких місцях людно завжди.

Плюси і мінуси "скляного" бізнесу
Головною перевагою свого бізнесу торговці склотарою називають відсутність терміну придатності пляшок. Працюючи зі склом, кожен торговець може бути впевнений, що рано чи пізно весь зібраний ним "кришталь" буде проданий.
Головна проблема - готівка. Щоб приймальні пункти працювали без перебоїв, власник повинен щодня постачати їх грошима. Навіть при ритмічній роботі вкладені в склотару гроші неминуче "заморожуються" на якийсь час. Ускладнює роботу й сезонність попиту. Купівельна спроможність посередників прямо залежить від потреби заводів у склотарі. Узимку тара обертається значно повільніше, ніж улітку. Крім природної сезонності попиту, перебої в поставках можуть бути викликані змушеними простоями підприємств, що розливають напої.
Основна умова успішного бізнесу - регулярний збут зібраної склотари. Якщо ви вирішили зайнятися винятково збором і перепродажем склотари, ваші покупці - великі прийомні пункти-посередники. Якщо ви торгуєте напоями, зібрану й відсортовану тару можна обмінювати на напої прямо у виробників, що працюють у вашому місті. "Іногородні" пляшки, швидше за все, вам доведеться продавати посередникам.
Найбільш зручне місце дислокації точок із прийому тари у великих містах - поблизу житлових будинків, магазинів і ринків. Вони можуть бути як стаціонарними, так і кочовими. При виборі місця потрібно врахувати наявність поблизу конкурентів. Якщо в зоні видимості вже діє точка прийому склотари, зупинятися тут не варто.
У маленьких містах або селах цей бізнес теж має право на життя. Тим більше, що купувати тару в провінціалів можна в три-чотири рази дешевше, ніж у великих містах. Однак потрібно враховувати, що заробити на цьому ви зможете менше. По-перше, доведеться витрачатися на транспорт. По-друге, питома вага найвигіднішої для перепродажу склотари в сільській місцевості значно нижча, ніж у містах: пиво в дорогих ексклюзивних пляшках у селах п'ють рідше.

За масовку доплачують
Виявляється, на тому, щоб просто посидіти у студії на зйомках телепередачі, можна також заробити гроші. Щоправда, це стосується поки що лише столичних всеукраїнських телеканалів, які створюють популярні шоу-програми.
- Я постійно заробляю таким чином: посидів на програмі – заплатили певну суму, а якщо сказав ще щось розумне у мікрофон, то й доплатити можуть, - зізнається Юрій, колишній вінничанин.
У деяких телевізійних каналів є навіть свої відділи кастингу, які займаються набором людей у масовки. Для серіалів і програм бажаючих шукають, даючи оголошення на сайтах про роботу. Існує спеціалізований сайт www.massovka.com.ua, де, крім оголошень про кастинги, є база даних із фотографіями акторів на всі випадки життя. За попередніми даними, за одну зміну в кінострічці (12 годин) платять від 50 до 80 гривень. 

Над темою працювали: Тетяна ЩЕРБАТЮК, Андрій ГУМЕНЮК, В’ячеслав МАЗІЙ, Ольга ЧАТТОПАДХАЙ

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Serhiy Neforov

    От мечты к реальности через онлайн знакомства - поиск партнёра с желанием иметь ребёнка:
    Создать семью и встретить любовь
    Донор спермы
    Гомосексуальное со-родительство
    Со-родительство, совместное родительство

    https://rebenku.biz
    https://ru.coparentalys.com

  • Анастасія Мельничук

    Тема є актуальною і щодо донорства і щодо сурогатного материнства, а щоб не прогадати - варто звертатися до перевірених установ - для прикладу - до http://surmama.in.ua/ , як зробила одна із моїх знайомих. Результат благополучний для всіх.

keyboard_arrow_up