Мирослав очолює компанію з розробки засобів автоматизації розвитку персоналу, за фахом викладач, доцент кафедри Вінницького національного технічного університету, кандидат наук, викладає web-технології, бази даних і за сумісництвом є директором Центру дистанційної освіти університету.
— Наше програмне забезпечення дозволяє компаніям навчати свій персонал, розвивати його і виводити на новий професійний рівень за допомогою сучасних веб-технологій, — розповідає Мирослав. — Працюємо з багатьма відомими компаніями. Всі рішення будуються на нашій власній розробці — платформі LMS Collaborator.
Як пояснив Мирослав, у філософію продукту закладено принцип постійного розвитку відповідно до задач клієнтів — практично кожен місяць виходять оновлення.
Факти:
в команді розробників 15 осіб
більше 100 навчальних порталів розгорнуто на базі LMS Collaborator
30 великих клієнтів в Україні
6 клієнтів у Вінниці
вже є зарубіжні клієнти
— Зазвичай працюємо з бізнесом, але також є некомерційні організації, яким ми допомагаємо, наприклад, Prozorro, E-Health, — сказав Мирослав.
Мирослав вирішив на простому прикладі пояснити, як працює корпоративне електронне навчання.
Тому потрібні платформи електронного навчання, що дозволяють інформацію надавати набагато швидше і, головне, дозволяють проконтролювати, що інформація отримана та освоєна. Інформацію перетворюють у легко зрозумілий навчальний матеріал з врахуванням потреб аудиторії. Опубліковують і в ту ж секунду її передають адресату. Платформа Collaborator формує перелік завдань з навчальним контентом, які виконують співробітники. Способів застосування платформи - безліч. Так, наприклад, директор може побачити, хто і коли переглянув заданий документ чи пройшов навчання, як швидко прочитав матеріали, які коментарі залишив, або побачити тих, хто взагалі не звернув на це уваги. Платформа забезпечує процес доставки інформації та контролю того, що інформація людиною отримана і засвоєна.
Якщо ж говорити про впровадження та модернізацію e-learning (електронне навчання в компаніях — авт.), то найулюбленіший проект Мирослава — COMFY.
— Ми спільно з ними переробили початкову навчальну платформу відсотків на 50. І це вже не просто система дистанційного навчання співробітників, а величезне інформаційне середовище, — сказав Мирослав.
— Зараз багато проводиться конференцій і зустрічей по e-learning, але це несе швидше рекламний та ознайомчий ефект, — пояснив Мирослав Боцула. — Якщо ти не новачок, то відвідуючи таку конференцію, ти не почуєш нічого нового, приходять ті ж самі люди. Нам не вистачало формату, коли люди можуть поспілкуватися по тим питанням, що їх хвилюють, на конкретні теми, попрацювати разом.
Команда Мирослава вирішила перенести і адаптувати формат стартап-школи Google Launchpad на роботу з проектами електронного навчання персоналу.
— На перший Кемп відібрали 6 команд. Кожна з них реалізує проект електронного навчання співробітників своєї компанії, — розповідає Мирослав. — Є команди-новачки, є ті, хто вже почав розвиватися в цьому напрямку, і є такі, у кого вже все зроблено, але з якоїсь причини неефективно і не працює, як очікувалось.
За словами організатора заходу, команди матимуть змогу зустрітися з людьми, які всю цю “кухню” вже проходили на своєму досвіді. Це в першу чергу практики, спеціалісти корпоративного навчання, які вже давно працюють в компаніях і мають експертизу у організації навчальних процесів, адміністрування систем електронного навчання, розробки навчального контенту, формування баз знань і професійних спілок, розвитку персоналу та аналізу результатів. У команд буде три дні, щоб попрацювати з менторами за одним столом, задати будь-які питання, з кожним практиком команда зможе працювати 3,5 години.
Ментор розбереться у задачах команд і з висоти свого досвіду зможе допомогти перевірити на життєздатність їх ідеї, підказати свої варіанти вирішення питань.
В результаті команди повернуться з Вінниці з чітким планом дій з подальшого розвитку свого корпоративного навчання. Таке спілкування економить компаніям, як мінімум, півроку.
— В Україні практика проведення заходу з електронного навчання у такому форматі є унікальною, і це вперше. Нам вдалося залучити досвідчених менторів, яким цікаво перевірити свій досвід у новому оточенні і на нових питаннях, — вважає Мирослав. — Сподіваюся, що це буде корисно і самим компаніям, які прийдуть на захід, і менторам. Ментори чекають від команд чогось нового і цікавого, такого, що раніше не зустрічалося — ідей, несподіваних рішень.
Захід дозволить згуртувати людей, які працюють в цій сфері, вони простіше спілкуватимуться між собою і ринок e-learning (електронного навчання) в Україні буде розвиватися. Зараз це вузький ринок, але він залишатись таким вже не може. Тому що занадто швидко все змінюється, а інші способи навчання не дозволяють компаніям так оперативно реагувати на зміни.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер