Темні часи продовжуються. Ліхтарі на вулицях світять через один, вінничани періодично то там, то тут сидять без світла по кілька годин і застрягають у ліфтах.
- У зв’язку з аварійними вимкненнями світла, логічно, що кількість звернень городян, які застрягли в ліфтах, зросла. Якщо раніше в нас було близько 50-60 таких дзвінків, то тепер – в середньому 90-120, тобто можна говорити, що кількість звернень збільшилась майже вдвічі, - каже директор КП «Вінницяліфт» Анатолій Уздемір.
За його словами, дістається і самих ліфтам. Особливо нетерплячі пасажири, іноді щоб вибратися з ліфта, просто ламають двері.
До нових умов вимушені підлаштовуватися і на виробництвах. У минулу середу керівники близько десятка з них скликали прес-конференцію і просили озвучити графіки вимкнень та щоб відключення були більш рівномірними.
Але в результаті, частині з них довелося змінювати свій режим роботи з акцентом на нічний час.
- Велика частина підприємців з розумінням підійшли до цього, - каже начальник диспетчерської служби «Вінницяобленерго» Василь Поліщук. – Також з підприємствами по місту проведена робота. Є певна домовленість, хоча вона і не зовсім дотримується, але результат є. Суть у тому, що з 12.00 до 17.00 підприємства та установи міста почали самостійно обмежувати споживання електроенергії. Мова йде про близько 20 мегават, що складає близько 10% від загальноміського споживання…
Після того як у п’ятницю, п’ятого грудня, завершився ремонт третього блоку Запорізької АЕС, віялові відключення світла, які почалися першого грудня, не припинилися. Експерти говорять, поки Україна не вирішить питання з вугіллям, українцям доведеться згадувати, як воно жити при періодичних виключеннях електроенергії. І, схоже, така ситуація надовго. Це погана новина.
Відносно хороша, в цій ситуації, – полягає в тому, що нас спробують все ж зорієнтувати, коли саме може зникнути світло.
- Ми мусимо констатувати, що за останні дні вимкнень світла менше не стало, зате дещо покращилася ситуація в плані того, що останнім часом ми не отримували команду застосовувати спеціальні графіки, за яких вимикаються лінії не по 10, а по 110 кіловольт. Тобто, це коли споживачі вимикаються не вибірково, а масово, - каже Василь Поліщук. – Щодо графіків аварійних відключень, то вони застосовуються практично кожного дня і майже в повному обсязі. Це 160 мегават по Вінницькій області.
Зараз, за його словами, компанія працює над тим, щоб споживачі могли приблизно орієнтувалися, в які саме години можливі вимкнення світла.
- На даний час погоджується ряд графіків у районах і, я думаю, що десь на наступному тижні у вигляді яких-небудь оголошень чи повідомлень керівництво районів уже має оприлюднити конкретні години можливих відключень тих чи інших населених пунктів, - каже експерт. – Пізніше, ми подивимось, ми систематизуємо цю інформацію, можливо вона ж буде і на сайті компанії.
Обласний центр, за його словами, уже має «чорновий варіант» графіків з прив’язкою до конкретних годин та вулиць, ще у п’ятницю і вони чекають на підпис Моргунова.
Інформацію підтверджують і в департаменті енергетики, транспорту та зв’язку міськради. За попередньою інформацією, після підписання повідомлення може бути розміщене на сайті міськради та в ЗМІ.
P.S. Тим часом, аби виправити ситуацію в енергосистемі новий Кабмін намагається домовитися про імпорт електроенергії з Росії. Ідуть перемовини, навіть з Молдовою, куди ми ще донедавна самі продавали електроенергію.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
На петіну рошенку електроенергія є? http://www.ledenergy.com.ua/image/r1.jpg http://grand-bolivar.com.ua/assets/images/stati/1illumination_roshen.jpg