Нелегально ввезені в Україну та вкрадені мобільні телефони не працюватимуть

То чи треба буде все ж таки багатьом з нас купувати влітку нові мобільні телефони?
І дійсно, в Україні, 28 березня вступило в дію нове положення про порядок реалізації мобільних телефонів. Тепер міжнародний код ідентифікації мобільного телефону (код ІМЕІ) має бути занесеним до загальної всеукраїнської бази даних - інакше працювати він просто не буде.
- Не знаю, кому від цього легше, але те, що в наслідок тих змін мобілки подорожчають - це точно, - каже Дмитро, розглядаючи на вітрині свіженькі моделі телефонів, - так що нам від цих змін мало доброго.
Роман є власником кількох торгових точок на одному з вінницьких ринків. Серед іншого він продає мобільні телефони. Про нові правила чув.
- Порядок у цьому питанні наводити треба, але не по-варварськи, як у нас вміють, - каже він, - і було б добре, якби хтось пояснив, як все це буде відбуватися. А то говорять і пишуть про це багато, а до кінця не зрозуміло.
На думку Романа, людям буде важко в цьому всьому розібратися.
- Наприклад, більшість клієнтів неправильно вважають, що нелегальні мобілки, це китайські та гіршої якості телефони, - каже він, - час від часу мені приходиться пояснювати людям, що різниця в іншому.
Окрім цього, підприємець вважає, що нові правила реалізації стануть ще одним кроком, який наблизить малий бізнес в Україні до цілковитого зникнення.
- А я нічого про реєстрацію коду ІМЕІ не чула, - каже продавець мобілок Оксана, - і клієнти про це нічого у мене не питають. Але якщо це дійсно буде, то таке почнеться, що важко уявити.
Заступник начальника Вінницької філії українського державного центру радіочастот Геннадій Гота заспокоює:
- Впроваджувати в життя нові правила будуть поступово. До 30 травня реалізатори мають можливість подати коди ІМЕІ всіх ще не проданих телефонів до центру радіочастот. Це робиться для того, щоб у майбутньому вони не втратили кошти, залишившись з „лівими” телефонами на руках. Тому що після 30 травня нелегально ввезені телефони вже не можна бути внести в реєстр легальних кодів ІМЕІ терміналів жодним способом. А після 30 жовтня, якщо навіть вони будуть реалізовані та активовані, їх відключать.
Тому, як пояснили в центрі радіочастот, з 30 червня покупцю необхідно вимагати в місці купівлі інформацію, яка підтверджує легальність ввозу телефону на територію нашої держави. До того часу планується ввести спеціальний короткий номер, зателефонувавши на який з нової мобілки, можна буде отримати смс-повідомлення та дізнатися чи його код ІМЕІ знаходиться в базі даних легальних, нелегальних чи викрадених телефонів.
- „Сірі” телефони, придбані після 30 червня, працюватимуть максимально до 30 жовтня, а опісля вони будуть відключені від стільникової мережі назавжди, - наголошує Геннадій Гота.
У центрі радіочастот звертають увагу на те, що близько 80% всіх мобільних апаратів ввозилось в Україну нелегально. Телефон може бути сертифікований і хорошої якості, але як він з’явився в нашій країні, невідомо. Імпортери, передчуваючи зміни в правилах реалізації, з лютого вже потрохи почали виходити з тіні. Наприклад, у січні цього року до України було легально ввезено аж 2,7 тис. мобілок, у лютому їх вже було 86 тисяч, а в березні 112 тисяч.
Окрім цього, тепер втрачає будь-який зміст крадіжка мобільних. У центрі радіочастот зазначили, що людина, у котрої вкрали мобілку, зможе звернутися в міліцію, і завдяки єдиній базі даних її телефон буде заблокований. У ВЗГ УМВС області повідомили, що відповідних розпоряджень стосовно процедури блокування крадених телефонів правоохоронцям ще не надходило, але вони освідомленні, що таке планується.
Проблеми можуть виникнути із телефонами, які були легально ввезені але не в Україну. Тому поки правила адаптації мобілок, куплених за кордоном, у нас ще не розроблені, не поспішайте просити привезти вам у подарунок з Іспанії чи Москви гарненьку мобілочку.
В Росії правила купівлі телефонів стільникового зв’язку ще суворіші. Як саму мобілку, так і сім-картку до неї там можна придбати, лише пред’явивши свій паспорт - для ідентифікації.
Довідкову інформацію можна отримати за телефоном 52-01-72 та на сайті www.ucrf.gov.ua
Повний текст Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв читайте в бібліотеці 406
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Anonymousгорели б они! я себе мобилки покупаю зарубежомAnonymous reply AnonymousМы народ умный, находчивый. Если сумели сломать Виндоус Висту и Блю Рей, то сломать защиту центра радиочастот не составит труда. Тем более операторы не позволят себе устроить голодовку)))
-
Anonymousочередной долбо...изм нашей власти опять в заднице зачесалось выпендрица проверить таможни не могут вот и делают вид что работают
-
Anonymousчитаем эти строки Нелегально ввезені в Україну та вкрадені мобільні телефони не працюватимуть A A A Размер шрифта: Днями вінничани почули, що „мобілки”, які були завезені в Україну нелегально, скоро будуть відключені та стануть непридатними. При цьому треба врахувати, що на 90% цей ринок у нашій країні „сірий”, а користувачів стільникового зв’язку зареєстровано кількістю, яка перевищує населення України в півтора рази потом смотрим укрчастот надзор что телефоны подключеные до первого сентября отключаться не будут.......... тепрерь включаем мозг и пытаемся найти соответствия в статье и в частотнадзоре по поводу отключений...............получается что пофигу нелегальная труба или легальная а если она подключена до первого сентября то ее никто не отключит!!!!
-
AnonymousНовини\r\nВласники мобільних телефонів, що будуть діяти в мережах операторів до 01.09.09, можуть не хвилюватися з питань їх обслуговування мобільними операторами\r\n07.04.2009\r\n\r\nДеякими ЗМІ поширена інформація, яка визначає новий порядок ввезення, реалізації й обслуговування операторами мобільних телефонів.\r\n\r\nПовідомляємо, що, згідно чинного законодавства, всі мобільні телефони, які підключені до мережі мобільних операторів і діють в їх мережах на цей час і до 1 вересня 2009 року включно, незалежно від терміну підключення, автоматично вважаються законними. Коди ІМЕІ цих телефонів автоматично вносяться самим оператором до бази даних, яка ведеться Українським державним центром радіочастот.\r\n\r\nВласникам цих мобільних телефонів не потрібно вчиняти ніяких дій щодо реєстрації придбаних раніше телефонів та перевіряти їх легальність. Ці телефони без будь-яких обмежень будуть обслуговуватися мобільними операторами і в подальшому.\r\n\r\nПрес-центр Українського державного центру радіочастот\r\nAnonymous reply AnonymousІнформація, яка викладена в статті щодо нових правил надана у вінницькій філії центру радіочастот. Також в статті дано телефон для довідок. За останній місяць заяви прес-служби центру радіочастот були суперечливими. Саме тому, журналісти \"РІА\" звернулися безпосередньо до фахівців по цьому питанню.Anonymous reply AnonymousПрочитав текст заяви прес-служби на сайті центру радіочастот. Дійсно там вказано, що ті телефони, які підключені на цей момент і будуть такими до 1.09 відключені не будуть. І все. Стаття ж розкриває це питання більш детально і в нічому не суперечить заяві прес-служби. Першому дописувачу раджу уважно читати і трішечки думати, щоб потім не впадати в істерику.