СБУ закрила підпільний «паспортний стіл», який у тиждень заробляв до двох мільйонів гривень

СБУ закрила підпільний «паспортний стіл», який у тиждень заробляв до двох мільйонів гривень
  • За тиждень незаконних оборудок із фальшивими документами для легалізації іноземців в Україні ділки заробляли від 1,5 до 2 мільйонів гривень.
  • Девʼятьох фігурантів затримали, їм оголосили про підозру: правоохоронці перевіряють, чи є серед замовників громадяни росії та Білорусії.

Працівники Вінницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та слідчі ГУНП у Вінницькій області спільно з оперативниками СБУ заблокувала міжрегіональну схему серійного виготовлення і продажу підроблених українських документів.

Як повідомляють на сторінці Служби безпеки у Фейсбук, спецоперації відбулися у Вінницькій, Львівській, Одеській, Харківській і Донецькій областях.

Затримали організатора «бізнесу» та всім його спільників. Серед них – колишній посадовець розформованої міліції.

Відео дня

Злочинці пропонували своїм клієнтам фальшиві паспорти, посвідки на тимчасове проживання в Україні та посвідчення водіїв. Вартість підробки становила від 8 до 14 тисяч гривень за «документ». А для «розкрутки бізнесу» фігуранти навіть створили сайт із посиланням на месенджер Telegram, через який і приймали замовлення. 

Враховуючи сотні таких «замовлень», щомісяця ділки отримували «прибуток» до шести мільйонів гривень.

Правоохоронці встановили, що злочинний «бізнес» організував 37-річний мешканець Одеської області. До своєї незаконної діяльності він залучив спільників, серед яких був і колишній співробітник міліції. Після виготовлення підроблених документів ділки відправляли їх у регіони своїм спільникам, які вже напряму здійснювали адресні поштові відправлення замовникам. Як правило, в одному відправленні вони пересилали не менше ста «пакетів» підроблених документів.

У ході проведення 36 обшуків, які відбулися 29 липня цього року, вилучили 78 тисяч доларів США, підроблені документи, бланки для їх виробництва, голографічні захисні елементи, спеціальні принтери, комп’ютерну техніку. Про це паралельно повідомляють і у Вінницькій обласній прокуратурі. 

Дев’ятьох фігурантів затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та оголосили їм про підозру за частиною третьою статті 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), частиною першою та другою статті 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України.

Наразі суд вже обрав затриманим запобіжні заходи, а саме організатору злочинної схеми: тримання під вартою без права внесення застави, двом його спільникам — домашній арешт, а іншим учасникам незаконних оборудок — тримання під вартою із правом внесення застави.

 

Читайте також:

За останніх півроку на Вінниччині вкрали електроенергії на 10,6 мільйонів гривень

Вінницького поліцейського будуть судити за отримання хабаря від підозрюваного

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up