На Вінниччині паломницький шлях Святого Якова, відомий як Camino Podolico, доповнили сонячними мушлями

На Вінниччині паломницький шлях Святого Якова, відомий як Camino Podolico, доповнили сонячними мушлями
  • Сонячні мушлі, які є вказівниками для паломників шляху Святого Якова, встановили ще в декількох локаціях Вінницької області. Ці символи є  важливими об'єктами культурної спадщини та духовного життя для місцевих громад.

На Вінниччині паломницький шлях Святого Якова, відомий як Camino Podolico, доповнили новими орієнтирами. Після встановлення першої сонячної мушлі на костелі Пресвятої Діви Марії Ангельської (вул. Соборна, 12), ці символи з'явилися в інших містечках та селах вздовж маршруту. Про це повідомили у туристично-інформаційному центрі. 

Походження мушлі морського гребінця

Існує дуже багато версій, легенд та міфів, чому саме мушля морського гребінця стала символом апостола Якова. За однією з них, після мученицької смерті у Єрусалимі тіло апостола перевозили до Іспанії, однак корабель потрапив у шторм. Згодом хвилі винесли на берег тіло святого, вкрите мушлями гребінців, що й допомогло знайти місце його останнього спочинку. Є й більш практичні пояснення, як-от те, що мушлі гребінців у великій кількості трапляються вздовж паломницького маршруту до храму святого Якова у Сантьяго-де-Компостела. Хрестоносці Ордену Святого Якова, захисники паломників, вперше ввели його як свій власний символ. Також на цьому шляху люди могли використовувати мушлі, щоб означувати себе як паломників (для уникнення розбійницьких нападів) і щоб набирати воду з джерел і струмків (подібна посудина зі святою водою у вигляді мушлі є і при вході до вінницького костелу).

Відео дня

 Тож у цьому сезоні сонячні мушлі встановлені в таких локаціях:

  • Гнівань — костел св. Йосипа (вул. Подільська, 17);
  • Браїлів — костел Ісуса Назарянського (вул. Чайковського, 4);
  • Жмеринка — костел св. Олексія (вул. Костельна, 2);
  • Бар — костел св. Анни (вул. Св. Миколая, 12);
  • Зіньків — Музей історії села Зіньків (вул. Центральна);
  • Маліївці — Малієвецький історико-культурний музей (вул. Мічуріна, 1);
  • Дунаївці — костел св. Михайла Архангела (пров. Загородній, 30);
  • Кам'янець-Подільський — костел св. Апостолів Петра та Павла (вул.Татарська, 20);
  • Панівці — храм св. Якова (вул. Церковна).

Шлях святого Якова об’єднує історичні та духовні традиції Європи. Розширення цього маршруту на Поділлі не лише поглиблює зв’язок між минулим і сьогоденням, але й відкриває нові горизонти для дослідження та паломництва.

Ми розповідали, що у Вінниці 25 липня з нагоди Дня святого Якова та офіційної сертифікації Camino Podolico як частини першого європейського культурного маршруту встановили вказівник. Його можна побачити перед центральним мостом через річку Південний Буг з боку набережної «Roshen».

 

Читайте також:

На п'ять років відправили за ґрати водія, який насмерть збив 51-річного вінничанина та втік

Пожежу на Юності гасили 16 рятувальників та чотири спецавтомобілі

Хірурги «Пироговки» вперше виконали три високотехнологічні операції

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up