Мітинг під Облрадою. Студенти аграрного воюють за землю із селянами

Мітинг під Облрадою. Студенти аграрного воюють за землю із селянами
  • Сьогодні, 18 квітня, близько 10.00 під дверима Облради зібралося два табори мітингувальників.
  • Громада села Агрономічне з плакатами “Земля селянам” та студенти аграрного університету з транспарантами: “Землі аграрного завжди були державними для науки і освіти”

 

На сходах Обласної ради в рядок вишукалися дві конфліктні сторони чи навіть два покоління. Жіночки в хустках з плакатами від руки  “Поверніть землю наших батьків і дідів” і молодь, тримаючи надруковані чорним на білому гасла. Студенти із зеленими прапорами Вінницького аграрного університету, що розвиваються над натовпом. Поки представники від двох “таборів” пішли на сесію облради, люди на вулиці чекають чи вирішиться питання щодо землі.

Відео дня

Чия земля?

Як кажуть обурені мешканці громади, протистояння почалося на початку квітня, коли  президент аграрного університету Григорій Калетнік хотів засіяти дослідну ділянку, але йому не дали мешканці. Бо за їх словами, вона належить селу Агрономічному, громаді, а не університету. На плакаті написано що це 428 гектарів.

— В нас є генеральний план села, який робили сім років. Ввели в межі села цю землю, провели інвентаризацію всіх земель і будівель майна, яке в нас є. І тепер ми хочемо цю землю роздати між жителями села, по  10 соток на кожного, — розповідає мешканка Агрономічного Любов Клименко. — Ми маємо право на це. А аграрний університет як наукова установа теж претендують. Вони були колись правонаступниками цієї землі. Але коли ми провели реорганізацію, назви мінялися і вони тоді не переоформили все це. Але тут Калетнік збунтувався і почав приводити до нас в сільську раду своїх студентів.

За словами жінки, там ніколи дослідні ділянки не сіялися, натомість Калетнік віддавав їх в оренду.

— Орендарі сіяли соняшники, кукурудзу, ріпак. І він ці гроші нікуди ж не платив і клав  собі в кишеню, — говорить вона.

В студентів геть інша думка. Вони кажуть, що земля належить аграрному університету і виділило її Міністерство освіти. Забирати її ніхто не збирається.

— Вони кричать, що роздеребанили землю, Калетнік забрав землю, — говрить студент другого курсу Віктор. — Але ж нею будуть користуватися студенти, а не якісь там “дяді”. Без практики агрономом не станеш. Ми маємо на чомусь вчитися. Тому виділяють землю саме студентам, щоб ми могли проходити практику. Як я знаю, там близько 480 га. Те, що вони говорять: “не дали”, “не поділилися”... Там  з самого початку було 1500 гектарів. Розділили, роздали і людям з громади  і виділили ділянки АТОвцям. Гроші з землі не в кишеню йдуть, а на університет.

Як розповідає Любов Клименко, на тих ділянках (об’їзна, як їхати  з Тиврівської траси на Барське шосе, там зліва біля пироговського кладовища) студенти поставили два намети і чергують десь від 7 квітня.

— Міняються кожні 4 години. Вони там вдень і вночі. Їсти їм туди привозять. А чому? Бо хочуть засіяти землю. А ми також своє чергування зробили і не даємо їм засіяти. Калетнік Він (Калетнік, - ред.) загнав туди трактора, почав доводити, що це його, але  трактор забрали на штраф майданчик.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (188)
  • Олексій
    Не використовують при Калетніку, так при іншому будуть.
  • Галушка Ірина
    Як можна бути такими людьми??! Ганьбите один одного! Сором! Ми усі дорослі люди, потрібно вирішувати все по справедливому. Вам мало війни на сході, то ви щей тут хочите її?? Чому не можна залишити в спокої землі аграрного для студентів?? Для того, щоб вони спокійно виконували досліди на цих землях і т.д.?  Схаменіться, будьте люди!
  • Владимир Боровский
    чому ви видаляєте коментарі
  • Владимир Боровский
    чому ви видаляєте коментарі?!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:09 Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми play_circle_filled 17:06 У Вінницькій області за пів року зафіксували 79 випадків сказу серед тварин 16:02 Як будували мазанки на Поділлі: від глини і соломи до саману й кізяка photo_camera 15:07 Рецидивіст з Одещини побив, зв’язав та вкрав майно у старенької – суд виніс вирок 14:14 У Вінниці почали змінювати головну вулицю. Що робитимуть найближчим часом? (Візуалізація) 13:06 На набережній Roshen відбувся благодійний концерт на підтримку бригади «Червона калина» play_circle_filled 11:43 Смертельні аварії на Вінниччині: у Барі загинула 75-річна велосипедистка, у Турбові — 24-річний мотоцикліст 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 10:43 У Вінницьких Хуторах сварка під чарку закінчилася ножовим пораненням 10:18 Над Україною летіли 322 дрони. Основний удар — по сусідній Хмельниччині 09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA збив мотоцикліста. Подробиці аварії play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up