Для святкування Рош га-Шана з'їжджаються хасиди. В Умань уже прибуло п'ять тисяч паломників

Для святкування Рош га-Шана з'їжджаються хасиди. В Умань уже прибуло п'ять тисяч паломників
  • Традиційно хасиди приїдуть в Умань на могилу цадика Нахмана. Їхній маршрут пройде через Вінниччину.
  • Святкування юдейського нового року розпочнеться з вечора 2 жовтня та закінчиться 4 жовтня.

Цього року єврейський народ зустрічатиме 5785 рік. Святкують Рош га-Шана з 2 по 4 жовтня. Наразі прибули близько п'яти тисяч паломників-хасидів. Про це повідомила пресслужба Державної міграційної служби.

— Саме посиленню безпеки під час проведення святкових заходів та перебування іноземних громадян в Україні сьогодні була присвячена міжвідомча нарада у місті Умань Черкаської області за участі керівного складу Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних питань, Адміністрації Державної прикордонної служби, представників Управління служби безпеки в Черкаській області, Головного управління Національної гвардії, апарату Державної міграційної служби, очільників Черкаської військової адміністрації і міста Умань та представника поліції Держави Ізраїль, — йдеться у повідомленні.

Відео дня

З 23 вересня у місті Умань запрацював особливий режим в’їзду та виїзду з міста. Встановлено пересувний ситуаційний центр, який технічно оснащений задля контролю й безпеки на вулицях під час святкувань, у посиленому режимі працюють патрульна поліція та інші правоохоронні відомства. До Умані прибули поліцейські Ізраїлю. Разом з українськими колегами вони несуть службу в місцях проживання та паломництва хасидів. За дотриманням законності перебування іноземних гостей слідкуватиме підрозділ Центрально-південного міжрегіонального управління, який технічно посилено спеціалізованим автотранспортом та мобільним автоматизованим робочим місцем.

Традиційно хасиди здійснюють паломницьку поїздку в Умань до могили цадика Нахмана, їх маршрут пролягатиме через Вінницьку область. Деякі групи заїжджатимуть у Брацлав.

Цього року у дні святкування Рош га-Шана очікують, що через Вінницьку область поїде до 15 тисяч паломників. Невеликі групи паломників уже почали прибувати. Але пік приїзду буде 28 вересня - 2 жовтня.

У вересні в Центрі національних культур Вінниччини відбулося засідання робочої наради за участі представників управління, працівників ГУ Нацполіції у Вінницькій області, спеціальних та прикордонних служб, рабина Вінницької області Шауля Горовіца.

Основні питання, які було обговорено:

  • охорона публічної безпеки і порядку за маршрутом слідування паломників хасидів територією Вінницької області;
  • додержання громадської безпеки і порядку в місцях можливого масового скупчення паломників хасидів;
  • контроль за переміщенням на території області організованих груп паломників хасидів;
  • алгоритм дій під час оповіщення сигналу «Увага всім! Повітряна тривога»;
  • правила поведінки під час комендантської години тощо.

Задля громадської безпеки та правопорядку на території області встановлено обмежувальні заходи проведення походів, демонстрацій, масових релігійних заходів на території культових споруд, прилеглих до них територій за участі паломників.

@vn20minut Через Вінниччину в Умань на святкування Рош га-Шана їдуть 15 тисяч хасидів. Деякі групи паломників заїжджають у Брацлав. #хасиди #умань #паломники #вінницькаобласть #свято #2024 ♬ оригінальний звук - Новини Вінниці

Читайте також:

Вихопив скриньку для збору грошей на ЗСУ і втік. У Барі затримали злочинця

На Вінниччині в останню путь провели двох прикордонників

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (217)
  • Катя Данько
    Ось дивіться вівці от справжні вби...... @ ці українського народу!
  • Галина Гончаренко
    Пусть забирают своего Нахмана.
    И не приежают сюда.
    И гадит у себя.
    И сами пусть и убирают.
    Засранцы.
    Ещё ванючие.
  • Ihor
    Полу-евреи зарабатывают на евреях 👏👏👏
    ꧁༺ 𝓐𝓵𝓮𝔁𝓪𝓷𝓭𝓻𝓸𝓼 reply Ihor
    Шовінізмом попахує. Уманці перш за все громадяни України. Хто вони за національністю - не має значення.
    Колись давно, Умань була цетром єврейської культури в Україні. Ці часи в минулому. За останні століття численність єврейської громади Умані суттєво зменшились. На це вплинули Голокост та хвилі еміграції після розвалу Совку. Сьогодні єврейська громада Умані малочислена, більшість населення складають українці. За даними перепису населення 2001 року 92.69% населення Умані складають українці, 6.1% росіяни, 0.26% білоруси, 0.23% євреї. Сьогодні в Умані більше білорусів, ніж євреїв
  • Таня Гладчук
    Влаштовують танці коли ми хоронимо наших захисників😢😢😢

keyboard_arrow_up