Йдуть з ліцеїв №16, №10, №27... Які ще школи Вінниці залишали учні та куди вони переводилися?
- У Вінниці офіційно нараховується 55 закладів загальної середньої освіти. Це і комунальні установи, і приватні.
- Ми надіслали запит до Департаменту освіти міськради, щоб дізнатися, з яких шкіл найбільше дітей відрахувалися, щоб перевестися до іншого навчального закладу.
- З отриманих даних склали інфографіку.
Журналістка «20 хвилин» звернулася до Департаменту освіти Вінницької міської ради з проханням надати статистику щодо відрахування учнів із одного закладу у зв’язку з переходом до іншого у 2023 та 2024 роках.
З яких закладів найбільше відраховувалися учні?
Згідно з отриманою відповіддю, у 2023 році з усіх закладів були відраховані 4 859 учнів, а у 2024 році — 3 715 вінницьких школярів.
У 2023 році найбільше учнів перейшли з ліцеїв №30, №16 та №11, а у 2024 році — з ліцеїв №10, №15 та №4.
До нашого ТОП-10 шкіл із найбільшою кількістю відрахувань два роки поспіль увійшли такі заклади: ліцей №16, ліцей №10 та ліцей №27.
До яких закладів перевелися найбільше учнів?
Щодо переведень у вінницькі заклади, у 2023 році загалом було зараховано 4 840 учнів, а у 2024 році — 3 838.
Серед лідерів, до яких найчастіше переходили учні у 2023 році, були: ліцей №6, приватний заклад ХАБ СКУЛ та Вінницький фізико-математичний ліцей №17. У 2024 році найчастіше обирали Вінницький технічний ліцей, ліцей №31 та ліцей №15.
Стабільно протягом двох років до ТОП-10 закладів, куди найчастіше переходять учні, входили: ліцей №6, фізико-математичний ліцей №17, ліцей №31, ліцей №4 та ліцей №24.
Повна відомість про відрахування та зарахування:
Чому діти змінюють школи?
Причини, через які діти переходять з одного закладу до іншого, можуть бути різними. Наприклад, хтось переїхав до іншого району чи міста, або ж родину не влаштовує якість освіти.
Проте є ще одна важлива причина — нездорова атмосфера в колективі, зокрема, відомий багатьом булінг.
Про один з таких прикладів цькувань, нещодавно дізналася вся Україна. У соцмережах з’явилося кілька відео, на яких група підлітків, зокрема, й дівчат, принижувала 12-річну дівчинку: кидала в неї використані жуйки, била та розпилювала в обличчя речовину, схожу на газ.
Цей випадок, скоєний підлітками, демонструє серйозність проблеми булінгу в нашій країні.
219 протоколів за рік
Джерело Опендатабот опублікувало статистику булінгу в школах. За 10 місяців 2024 року в Україні склали 219 протоколів за булінг (стаття 173-4 КУпАП). Суди винесли 160 рішень у цих справах.
Якщо розглядати ситуацію по регіонах, то з жовтня 2024 року в Україні почала працювати спеціальна кнопка для звернень щодо булінгу. За цей час надійшло 85 анонімних повідомлень. За даними Міністерства освіти та науки України, 80% заяв щодо булінгу подають батьки, а лише 20% — діти. Цією можливістю вже скористалися у 16-ти регіонах країни.
Переважна більшість заяв була подана в Києві та області — 36 повідомлень. На другому місці Одеська та Львівська області — відповідно 9 і 8 звернень. У Вінницькій області зафіксували шість звернень за два місяці.
Чому важливо привертати увагу до проблеми булінгу?
Булінг є серйозною соціальною проблемою, адже, за даними Українського інституту дослідження екстремізму, 40% дитячих самогубств стаються внаслідок цькування. Тому важливо не мовчати про цю проблему.
Що робити, коли стикаєтеся з булінгом?
Дитина або її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до вирішення проблеми керівництво школи, а за потреби — і поліцію.
Як це зробити?
- Зайдіть на сайт АІКОМ і натисніть кнопку «Повідомити про булінг».
- Зареєструйтеся або увійдіть у вже наявний акаунт.
- Заповніть коротку анкету. Заяву можна подавати анонімно або зазначити свої дані.
- Натисніть кнопку «Продовжити» та підтвердьте заяву.
- Ознайомтеся з рекомендаціями, як реагувати на булінг.
Що відбувається після надсилання заяви?
Надіслану заяву отримує директор/-ка школи, який/-а має протягом доби відреагувати на звернення. Для цього скликається спеціальна комісія, що обговорює випадок та визначає подальші дії щодо сторін булінгу у класі, де стався інцидент.
За потреби можуть бути залучені соціальні працівники, представники поліції та інші служби, які допомагають вирішити ситуацію відповідно до чинного законодавства України.
Читайте також:
Базова загальновійськова підготовка для студентів: коли почнеться та як буде проходити
У семи школах Вінниччини запровадять новий проєкт щодо посилення безпеки
Національний мультипредметний тест 2025: затвердили характеристики та правила оцінювання
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Читач70
В
Tata Kurachnok
Алла