Йдуть з ліцеїв №16, №10, №27... Які ще школи Вінниці залишали учні та куди вони переводилися?

Йдуть з ліцеїв №16, №10, №27... Які ще школи Вінниці залишали учні та куди вони переводилися?
  • У Вінниці офіційно нараховується 55 закладів загальної середньої освіти. Це і комунальні установи, і приватні.
  • Ми надіслали запит до Департаменту освіти міськради, щоб дізнатися, з яких шкіл найбільше дітей відрахувалися, щоб перевестися до іншого навчального закладу.
  • З отриманих даних склали інфографіку.

Журналістка «20 хвилин» звернулася до Департаменту освіти Вінницької міської ради з проханням надати статистику щодо відрахування учнів із одного закладу у зв’язку з переходом до іншого у 2023 та 2024 роках.

З яких закладів найбільше відраховувалися учні? 

Згідно з отриманою відповіддю, у 2023 році з усіх закладів були відраховані 4 859 учнів, а у 2024 році — 3 715 вінницьких школярів.

Відео дня

У 2023 році найбільше учнів перейшли з ліцеїв №30, №16 та №11, а у 2024 році — з ліцеїв №10, №15 та №4.

До нашого ТОП-10 шкіл із найбільшою кількістю відрахувань два роки поспіль увійшли такі заклади: ліцей №16, ліцей №10 та ліцей №27.

До яких закладів перевелися найбільше учнів?

Щодо переведень у вінницькі заклади, у 2023 році загалом було зараховано 4 840 учнів, а у 2024 році — 3 838.

Серед лідерів, до яких найчастіше переходили учні у 2023 році, були: ліцей №6, приватний заклад ХАБ СКУЛ та Вінницький фізико-математичний ліцей №17. У 2024 році найчастіше обирали Вінницький технічний ліцей, ліцей №31 та ліцей №15.

Стабільно протягом двох років до ТОП-10 закладів, куди найчастіше переходять учні, входили: ліцей №6, фізико-математичний ліцей №17, ліцей №31, ліцей №4 та ліцей №24.

Повна відомість про відрахування та зарахування:

Чому діти змінюють школи?

Причини, через які діти переходять з одного закладу до іншого, можуть бути різними. Наприклад, хтось переїхав до іншого району чи міста, або ж родину не влаштовує якість освіти.

Проте є ще одна важлива причина — нездорова атмосфера в колективі, зокрема, відомий багатьом булінг.

Булінг — це діяння (дії чи бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному або сексуальному насильстві, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються щодо малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу. Унаслідок цього могла бути або була заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого.

Про один з таких прикладів цькувань, нещодавно дізналася вся Україна. У соцмережах з’явилося кілька відео, на яких група підлітків, зокрема, й дівчат, принижувала 12-річну дівчинку: кидала в неї використані жуйки, била та розпилювала в обличчя речовину, схожу на газ.

Цей випадок, скоєний підлітками, демонструє серйозність проблеми булінгу в нашій країні.

219 протоколів за рік

Джерело Опендатабот опублікувало статистику булінгу в школах. За 10 місяців 2024 року в Україні склали 219 протоколів за булінг (стаття 173-4 КУпАП). Суди винесли 160 рішень у цих справах.

Якщо розглядати ситуацію по регіонах, то з жовтня 2024 року в Україні почала працювати спеціальна кнопка для звернень щодо булінгу. За цей час надійшло 85 анонімних повідомлень. За даними Міністерства освіти та науки України, 80% заяв щодо булінгу подають батьки, а лише 20% — діти. Цією можливістю вже скористалися у 16-ти регіонах країни.

Переважна більшість заяв була подана в Києві та області — 36 повідомлень. На другому місці Одеська та Львівська області — відповідно 9 і 8 звернень. У Вінницькій області зафіксували шість звернень за два місяці.

Чому важливо привертати увагу до проблеми булінгу?

Булінг є серйозною соціальною проблемою, адже, за даними Українського інституту дослідження екстремізму, 40% дитячих самогубств стаються внаслідок цькування. Тому важливо не мовчати про цю проблему.

Що робити, коли стикаєтеся з булінгом?

Дитина або її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до вирішення проблеми керівництво школи, а за потреби — і поліцію.

Як це зробити?

  1. Зайдіть на сайт АІКОМ і натисніть кнопку «Повідомити про булінг».
  2. Зареєструйтеся або увійдіть у вже наявний акаунт.
  3. Заповніть коротку анкету. Заяву можна подавати анонімно або зазначити свої дані.
  4. Натисніть кнопку «Продовжити» та підтвердьте заяву.
  5. Ознайомтеся з рекомендаціями, як реагувати на булінг.

Що відбувається після надсилання заяви?

Надіслану заяву отримує директор/-ка школи, який/-а має протягом доби відреагувати на звернення. Для цього скликається спеціальна комісія, що обговорює випадок та визначає подальші дії щодо сторін булінгу у класі, де стався інцидент.

За потреби можуть бути залучені соціальні працівники, представники поліції та інші служби, які допомагають вирішити ситуацію відповідно до чинного законодавства України.

 

Читайте також:

Базова загальновійськова підготовка для студентів: коли почнеться та як буде проходити

У семи школах Вінниччини запровадять новий проєкт щодо посилення безпеки

Національний мультипредметний тест 2025: затвердили характеристики та правила оцінювання

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (10)
  • Читач70

    ...а как на счёт непрофессионализма преподавателей и пофигизму в отношении к учебному процессу?..
  • В

    Реклама
  • Tata Kurachnok

    Про «Хаб Скул» можу сказати, що це не школа, а просто тимчасове утримання дітей. Конролю за дітьми немає зовсім, як і знань. Не дивно, що наш відомий співак Бронюк забрав в інші заклади своїх двох дітей. Ще і ціни піднімають на навчання та харчування, хоча виграли грант у 150 тис грн на приготування їжі. Дітей не відпускають, навіть під розписку під час повітряної тривоги, не зважаючи що їм до лікаря треба. Гарна реклама у місті, але якості навчання нуль!
  • Алла

    Про що свідчить ваша статистика?

keyboard_arrow_up