Вже 35 років народний ансамбль «Барвінок» - бренд не тільки Вінниці, а й усієї України. Той дивовижний феномен найвищої майстерності, аналогу якому немає у всьому світі.
Академіки педагогічних наук й освітяни всього світу неодноразово вивчали унікальний досвід роботи «Барвінку», адже нічого подібного дійсно немає у світі. Тільки у нас, у Вінниці, у «Барвінку» можна побачити, як діти виходять на сцену, танцюють гопак, співають, грають на барабанах й інших народних інструментах настільки професійно, що у визнаних дорослих танцівників і хореографів перехоплює подих.
Історія «Барвінку» розпочалась у 1984 році. За 35 років народний ансамбль танцю скорив більше 30 країн світу і привіз у Вінницю незліченну кількість Гран-прі найпрестижніших конкурсів.
- Сьогодні у «Барвінку» навчається 1600 дітей і кожного року наш ансамбль дає 100 концертів у Вінниці та багатьох країнах світу, - зазначає незмінний керівник Центру «Барвінок», народний артист України Петро Бойко. – Я вже у такому віці, коли задумуєшся над тим, як ти прожив життя. Я думаю, що найголовніше, що я зробив у своєму житті як керівник «Барвінку» - що всім нашим дітям, випускникам я знайшов сім’ю на все життя. Всі наші діти дружать, зустрічаються, разом святкують, відпочивають і просто один без одного жити не можуть. Дійсно, як сім’я!
Кожного року вінницький «Барвінок» отримує запрошення на виступи у США, Канаді, Бразилії, Аргентині та багатьох інших країнах. Ансамбль щороку робить тури Європою і вже шість разів був з гастролями у Японії.
- Коли ми вперше їхали у Японію у 1993 році, отримати японську візу було набагато складніше, ніж американську. Як зараз пам’ятаю, як чоловік, який видавав нам паспорти, сказав: «Почекайте хвилиночку…» Він вийшов і запитав: «А як ви так швидко отримали візи?» То дійсно було непросто, - згадує Петро Бойко. – До того ж японський глядач надзвичайно вимогливий. Як і продюсери та менеджери. Японці - настільки вимогливі люди до сцени, побуту - там потрібен абсолютний професіоналізм у всьому! І саме наш «Барвінок» став найпершим і донині залишається єдиним дитячим колективом, який офіційно мав місяць професійних гастролей у Японії – до 30 концертів! Навіть Ансамбль Вірського пізніше за нас поїхав у Японію. Більше того - саме «Барвінок» познайомив Мирослава Вантуха й адміністрацію з тими людьми, через яких Ансамбль Вірського потім їздив з гастролями у Японію.
Павло Бойко зізнається: неможливо перерахувати усі перемоги, які за 35 років здобув «Барвінок».
- Гран-прі «Слов’янського базару» у Вітебську, Гран-прі Конкурсу імені Павла Вірського, де брали участь 1200 дитячих та студентських колективів… Нам є, чим пишатися. Але насправді нам абсолютно однаково – виступати на конкурсі, за кордоном чи на звітному концерті перед бабусями. На кожному концерті діти викладаються однаково. Тому що ми отримуємо задоволення не від перемог, а від процесу роботи, співпраці. Від того, що наші діти на кожному занятті стають красивішими, талановитішими. От це задоволення!
Окремим здивуванням для усього світу є той факт, що у Центрі «Барвінок» під забороною слово «дисципліна».
- У «Барвінку» ми не любимо слово «дисципліна». Бо називаємо це інакше – «виховані діти», - зазначає Петро Бойко. - Простіше всього, щоб дитина була слухняна і дисциплінована, але саме «вихована дитина» - це поняття, яке включає значно більше. Це вміння тримати себе, зорієнтуватися у навколишньому просторі, серед таких різних людей, які зустрічаються у житті. На жаль, на сьогоднішній день багато дітей - і не тільки України! – коли стоять на рисочці, за якою потрібно робити самостійні кроки, як правило до цього готові. Навіть якщо вони дуже освічені. Тому що життя - це набагато складніша річ, ніж об’єм знань. Треба мати в голові, у серці, у душі щось таке, через що ти будеш уміти правильно сприймати все, що відбувається навколо тебе, навколишніх людей і будеш уміти бути такою людиною, яку будуть цінувати, поважати. І тоді ти у житті будеш почувати себе комфортно. Тоді не буде наркотиків, п’янок, усього, що псує життя багатьом людям. Саме тому не танці, не пісні, не музика, не гра на барабанах головні у «Барвінку». Ми тримаємося на тому, що ми - одна сім’я, а головним змістом нашої роботи, серцевиною є не ціль навчити дітей різних видів мистецтва, а - виховати їх, підготувати до майбутнього життя.
А ще - очільник «Барвінку» переконаний: у творчому колективі, особливо хореографічному, не може існувати таке поняття, як «стабільність».
- Є або прогрес, або регрес. Не буває успіху, коли все рівно, - переконаний Петро Бойко. - Ми це розуміємо і намагаємося, щоб у нас був постійний прогрес. Кожного року в нас нові номери, нові знахідки. От і цьогоріч на наших святкових концертах, які розпочались 9-го і триватимуть до 15 квітня. ми покажемо чимало новинок. А ще - чекаємо багатьох наших випускників, які сьогодні працюють у різних куточках світу. Вони спеціально прилетять у Бориспіль 14 квітня, щоб до вечора доїхати до Вінниці і виступити на концерті. Після якого їх знову чекає таксі до Борисполя і 15 квітня - вже робота у Німеччині, Іспанії, Туреччині, Португалії.
Опинитися у полоні дивовижно феєрії і краси, побачити найкращі танцювальні, співочі й інструментальні номери «Барвінку» вінничани зможуть вже сьогодні, 10 квітня, о 18.30 на великому святковому концерті у Будинку офіцерів.
Вартість вхідного квитка – від 30 до 60 гривень.
Квитки можна придбати на сайті bilet.vn.ua і у касі Будинку офіцерів.
Приходьте!
Цю красу варто бачити!
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер