На честь першого архітектора Вінниці встановили меморіальну дошку

На честь першого архітектора Вінниці встановили меморіальну дошку
Вінничани вшановують пам'ять архітектора Артинова. У галереї "Арт-Шик" триває фотовиставка "Вінниця очима Артинова, Артинов очима вінничан". На ній представлені архівні фото дореволюційної Вінниці та власні документи зодчого. А на вулиці Архітектора Артинова, навпроти бібліотеки ім. Тімірязєва замість старого, украденого злодіями пам'ятника, видатному вінницькому архітектору встановили новий.

Відкриття відбулося у середу, 28 липня, об 11 годині. На барельєфі зобразили найвидатніші архітектурні споруди, збудовані за проектами Григорія Артинова. Подивитися на цю визначну подію зібралося багато вінничан.

Одразу після відкриття багато хто з присутніх побажав покласти до пам'ятника квіти
- Добре, що хоч якось дбають про пам'ять. Молодь повинна пам'ятати людей, що будували для них це місто, а значить - і майбутнє. Потрібно на кожному будинку, який спроектував Григорій Артинов, повішати хоча б невеличку пам'ятну табличку. Головне, щоб цей пам'ятник, як минулий, не присвоїли бандюги якісь, - каже вінничанин Сергій Кононов.

Відео дня
>

Пам'ятник представляє собою барельєфи п'яти будівель, спроектованих Григорієм Артиновим. Будівлі висічені такими, якими їх бачили вінничани у ХІХ столітті
Скульптуру виготовили не у Вінниці. Сюди її транспортували та встановили з Житомирщини. Виконана вона з граніту, лабрадориту та пісковику.
- Працювати над цією композицією мені з друзями довелося близько місяця. Важче всього було правильно обрати кут подачі та пропорції різних будівель, - розповідає скульптор Юрій Козерацький, що працював над пам'ятником. - Артинов був геніальним архітектором. Коли ми малювали ескізи, то будь-яка невелика зміна пропорцій будівлі вже робила її непривабливою. Більше всього часу саме така "бумажна" робота забрала. Далі справи пішли швидше, встигли закінчити усе вчасно.

Вінницьку молодь також зацікавив новий пам'ятник в центрі міста
Серед присутніх на відкритті пам'ятника були не тільки дорослі люди. Молодь також прийшла висловити свою повагу великому архітектору.
- Я давно цікавлюся архітектурою. Зараз навчаюся в будівельному технікумі. Григорія Артинова нам часто вчителі приводять як приклад майстерності. І мені приємно тут бачити будинки, які спроектував він, у своєму первозданному вигляді. Бо зараз їх вже десь змінили, десь добудували. Це вже трішки не те, - каже вінничанка Олена.

На церемонії відкриття слово надали скульптору Юрію Козерацькому, що зробив пам'ятник:
- Сподіваюся, що люди будуть фотографуватися біля цього пам'ятника і приносити сюди квіти, - сказав Юрій

Безпеку цієї пам'ятки управління комунального благоустрою міста пообіцяло взяти під свій контроль.
- Досвід залишення таких пам'яток на громадських засадах негативний. Тому цей пам'ятник буде переданий у комунальну власність міста. Його охороною та доглядом також будуть займатися відповідні комунальні служби, - запевнив людей головний архітектор області Сергій Царенко.
Дивіться відео тут:
Архітектору Артинову встановили новий пам’ятник
Читайте також:
Архітектура Вінниці з АРТиновим і без

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Anonymous

    Супер. позитвно. після дядька з фарбами це другий ход інтершика (але чому першому ПЕРШОМУ архітектору ???? до артинова теж будували ) ПРОДОВЖУЙТЕ !!!! Міська влада , А -У. дек памятник Т.Г.ШЕВЧЕНКО ???? вам не соромно нелюди ?

    Anonymous reply Anonymous

    В начале второй половины XIV века Подолье переходит под влась Литовского государства. Именно в это время основывается город Винница. Великий Литовский князь Ольгерд стремился присоединить к Литве "всю Русь" и настойчиво шел к этой цели. В 1362 году Киевщина и Переяславщина оказались под контролем Ольгерда. После взятия Киева войска Ольгерда двинулись на Юг и на реке Синяя вода столкнулись с объединенными войсками трех татарских князей - Кутлубуга, Ходжибея и Дмитрия. Здесь, в 1362 году произошла великая битва между литовскими и татарскими войсками. Татары потерпели поражение. Это и определтило дальнейшую суудьбу Подолья: с этого момента оно перешло под контроль Литовского государства Великий Литовский князь Ольгерд - первый винницкий архитектор!

    Anonymous reply Anonymous

    И что же Ольгерд построил ? Ответ - аж ничего !

    Anonymous reply Anonymous

    Ты какой-то странный, и комментарии твои странные.

    Anonymous reply Anonymous

    Шевченко не є украинцем, тому що родився в російськй імперії на території Малоросії (тоді ще держави "Україна" не було), а все своє життя жив в Санкт-Петербурзі та в Казахстані. Вчи справжню історію синку, а не "помаранчеву" та не соромся перед людьми.

    Anonymous reply Anonymous

    Правильно, за что Шевченке памятник ? За то, что даже жить на Украине не хотел ? Подобно "дiяспоре", предпочитал "страдать" на чужбине, обливаясь при этом горючими слезами по "неньке" :-)

    Anonymous reply Anonymous

    Памятник Шевченко есть возле 30-й школы, зачем плодить в городе его памятники?! К тому же автор Кобзаря ни разу в нашем городе не был - ни жил, ни проездом. А Артынов почти весь центр нашего города построил (говорят, при нем же первый мост появился, травмайная ветка, первая электростанция и первый водопровод). Такому человеку не грех и памятник поставить, а не только мемориалную доску.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:13 Нові сектори з пенсійних питань для МВС у трьох областях: де їх знайти 12:34 Суд виніс вирок драгдилеру, який постачав наркотики до колонії 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:17 Скасування ‎статусу обмежено придатний. Що потрібно знати призовникам Від читача 15:59 Командир батальйону полку ССО «Рейнджер» розповів про службу у спецпідрозділі 10:25 «Пироговський пікнік» у Вінниці буде з благодійністю, майстер-класами, фудкортом (ПРОГРАМА) photo_camera 10:11 Вигідно відкласти пенсію. Як українське законодавство стимулює працювати довше? 09:48 рф завдала 5 ракетних, 69 авіаударів і 74 обстріли з систем залпового вогню. Є жертви серед цивільних 09:34 Першокласники 15-го вінницького ліцею завітали до рятувальників photo_camera 09:07 Діти-переселенці отримали тисячу ортопедичних рюкзаків з канцтоварами 08:03 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 5 травня 21:01 На Вінниччині випустили марку на честь 32-річчя прикордонного загону photo_camera 20:05 Вічна пам'ять Героям: 13 захисників з Вінниччини відзначили посмертно photo_camera 19:23 БК «Вінниця» виграв Першу лігу, а Юрія Шкондю визнали найкращим гравцем чемпіонату photo_camera 19:17 Великдень онлайн: де дивитися богослужіння ПЦУ та УГКЦ play_circle_filled 18:31 Пожежа у недіючому столярному цеху: вогонь охопив площу у 100 квадратів photo_camera 18:22 Скільки їсти і що краще не їсти взагалі, щоб великодні святкування не перетворити на лікарняні 18:16 У Хмільнику під час пожежі загинула людина 17:55 В Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь play_circle_filled 17:09 Є 25 вакансій для медиків у Вінницькій області: де шукати пропозиції
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up