Кіт у музеї: як живе «старший науковий співробітник» краєзнавчого музею на ім'я Шпатель

Кіт у музеї: як живе «старший науковий співробітник» краєзнавчого музею на ім'я Шпатель
  • У вінницькому обласному краєзнавчому музеї уже два роки живе кіт Шпатель.
  • До музею він прийшов сам і, за словами, співробітників прибився тут надовго.
  • Як живе кіт у музеї та як реагують на тварину відвідувачі?

 

Зайшовши до музею, питання про Шпателя відразу викликає яскраві емоції у співробітників:

– Та поки живий, – говорить черговий. І говорить, що потрібно пройти до зали та спуститися сходами, зазвичай, саме там він і відпочиває.

У залі нас зустрічає доглядач Олена, а поруч із нею, на стільці, лежить він – сірий пухнастий Шпатель. Щоправда, не одразу зрозуміло, що кіт живий. На перший погляд, здалося, що це один із багатьох експонатів музею. Розслабленого кота чухали та намагалися пробудити, але Шпатель довго не реагував.

Відео дня

– Так би всім жилося, як йому, – говорить Олена. – Нормально їсть, спить, правда, побитий весь.

Доглядачка говорить, що він сам прибився до музею і вже другий рік щодня зранку його пускають всередину. Музейники закуповують для улюбленця корм, але часто й самі підгодовують тим, що приносять із собою. Тому Шпателя тут не ображають, а навпаки ставляться як до співробітника музею:

– Відвідувачі дуже по-різному реагують на кота. Часто запитують чи він живий, – сміється Олена. – Говорять, що це експонат, але я завжди виправляю, що це наш старший науковий співробітник.

Шпатель дуже гостро реагує на чужих котів навколо музею, тому зазвичай приходить дуже подряпаний і побитий.

В основному, кіт пересувається тільки по першому поверху. На ніч у музеї його не залишають, тому щоранку він вже чекає на того, хто перший відчинить йому двері, аби скоріше зайняти своє «робоче місце».

До речі, мати свого музейного улюбленця – це традиція, яка є у багатьох світових музеях. Так, наприклад, у Британському музеї налічується 6 котів. 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:04 Браконьєр сіткою наловив карасів на понад 135 тисяч гривень 14:23 Семеро травмованих, серед яких дитина та іноземець: автобус потрапив у ДТП на Вінниччині photo_camera 14:11 Нові технології для безпеки: ДСНС Вінниччини тестує роботів та дрони photo_camera 13:13 Вінницькі студенти розробили унікальні інклюзивні туристичні маршрути Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:54 ЗСУ стримують наступ. Де точилися найзапекліші бої минулої доби? photo_camera 11:43 Маршалок Крассовський та неоготика: чим вражає цвинтар у Сніткові photo_camera 11:34 Безкоштовні щеплення від сказу: з'явився графік для приватного сектору Вінниці photo_camera 11:17 Рідкісне фото Вінниці 1944 року знайшли на Ebay. Його продали майже за 38 євро photo_camera 11:07 Надія та радість на полотні: у Вінниці відкрилася дитяча великодня виставка 10:09 Що варто знати про кліщі? У МОЗ розповіли, як вберегтися 09:51 На Вінниччині за добу згоріли 17 гектарів екосистем та вісім будинків photo_camera 09:13 На Жмеринщині зіткнулися легковик та маршрутка: є загиблі та поранені photo_camera 08:01 Сьогодні — Великдень. Історія, традиції та прикмети 20 квітня 21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up