Кіт у музеї: як живе «старший науковий співробітник» краєзнавчого музею на ім'я Шпатель

Кіт у музеї: як живе «старший науковий співробітник» краєзнавчого музею на ім'я Шпатель
  • У вінницькому обласному краєзнавчому музеї уже два роки живе кіт Шпатель.
  • До музею він прийшов сам і, за словами, співробітників прибився тут надовго.
  • Як живе кіт у музеї та як реагують на тварину відвідувачі?

 

Зайшовши до музею, питання про Шпателя відразу викликає яскраві емоції у співробітників:

– Та поки живий, – говорить черговий. І говорить, що потрібно пройти до зали та спуститися сходами, зазвичай, саме там він і відпочиває.

У залі нас зустрічає доглядач Олена, а поруч із нею, на стільці, лежить він – сірий пухнастий Шпатель. Щоправда, не одразу зрозуміло, що кіт живий. На перший погляд, здалося, що це один із багатьох експонатів музею. Розслабленого кота чухали та намагалися пробудити, але Шпатель довго не реагував.

Відео дня

– Так би всім жилося, як йому, – говорить Олена. – Нормально їсть, спить, правда, побитий весь.

Доглядачка говорить, що він сам прибився до музею і вже другий рік щодня зранку його пускають всередину. Музейники закуповують для улюбленця корм, але часто й самі підгодовують тим, що приносять із собою. Тому Шпателя тут не ображають, а навпаки ставляться як до співробітника музею:

– Відвідувачі дуже по-різному реагують на кота. Часто запитують чи він живий, – сміється Олена. – Говорять, що це експонат, але я завжди виправляю, що це наш старший науковий співробітник.

Шпатель дуже гостро реагує на чужих котів навколо музею, тому зазвичай приходить дуже подряпаний і побитий.

В основному, кіт пересувається тільки по першому поверху. На ніч у музеї його не залишають, тому щоранку він вже чекає на того, хто перший відчинить йому двері, аби скоріше зайняти своє «робоче місце».

До речі, мати свого музейного улюбленця – це традиція, яка є у багатьох світових музеях. Так, наприклад, у Британському музеї налічується 6 котів. 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up