З 20 години вечора з 18 до другої години 19 травня у краєзнавчому музеї відбулась нічна екскурсія.
Організовані тури проводились з інтервалом у півгодини для усіх попередньо зареєстрованих відвідувачів.
А можна було зайти до музею і просто так, без участі в екскурсії.
За півгодини до початку охоронці повідомили, що з проведенням нічної екскурсії можуть виникнути складнощі, адже на той час зникло світло. На щастя, до 20 години технічні роботи встигли завершити і екскурсія розпочалася із затримкою лише в 20 хвилин.
— Я тільки но зайшла в зал — з'явилося світло. То може я приношу таку удачу? - жартома коментує координатор культурних заходів громадської організації «Культурна стратегія — ХХІ» Валентина Лосовська.
Галопом крізь епохи
Відвідувачі побачили кімнати різних епох, від кам'яного віку до XX століття. Першим експонатом став, звичайно, момонт Вінні та розповіді про далеке минуле. Під час цієї частини діти взяли участь і в грі в кубики, де складали таємничого звіра. Також кожен відвідувач міг доєднатись до вікторини «Музей Terra Incognita» та отримати невеликі подарунки. Треба було просто дати відповіді, які можна було знайти в експонатах музею.
А ще відвідувачі здійснили «Археологічні мандри» з проведенням уроку виживання, де екскурсоводи змогли навіть показати, як раніше перші люди добували вогонь за допомогою кресала.
Далі групи проводили до кімнат авторської різьби Юрія Дяченка та кімнату зі старовинною чайною посудиною, розповідаючи про легенди чаювання.
Показали, і як раніше у ХІХ-ХХ столітті люди жили без смартфонів, представляючи фото-відео-аудіо техніку цього періоду.
Цікаво було поспостерігати і за живими експонатами, за справжньою трипільською жінкою, українкою в автентичному вбранні та панянкою в пишній сукні з часів розкішних балів.
Додатково відвідувачі бачили й інші зали, де змогли дізнатися більше історій з часів Директорії, Другої світової війни тощо.
Враження гостей музею
Журналісти 20minut вирішили запитати, що найбільше сподобалось під час екскурсії, у наймолодших відвідувачів.
— Мені подобається ось той пістолет. І мамонт теж сподобався. Але зброя найбільше сподобалася, бо я хочу бути службовиком, — розповів впевнено чотирирічний Кирил.
Трохи сором’язливо, своїми враженнями поділився і п’ятирічний Артур.
— Трактор сподобався, бо там є лампочки. Хочу бути «лампочником». Подобається ось така різна техніка.
Ось так ми дізналися і про нову, вигадану професію лампочника.
Батькам хлопця, Олександру та Яні, найбільше сподобались кімнати, де представлені старовинні монети та купюри, різні книги та зброя.
Юрій (27) та Олександр (26 років) також вирішили освіжити свої погляди.
— Останній раз були тут в 3-му класі. Детальніше захотіли розгледіти знову всі експонати, найбільше сподобався мамонт Вінні, опудала.
А ось Валерій (58 років) теж був у музеї давно, 20 років назад, хоч і сам вінничанин.
— Батько був мисливцем, і такі опудала були.Тому зараз найбільше фотографую їх у цій кімнаті. Мені цікава справді саме будова птахів. Адже людина літати не може, а вони можуть.
Дізнатися детальніше про екскурсії та слідкувати за новинами музею можна за посиланням: facebook.com/vinnytsiamuseum та vinnytsia-museum.in.ua
Але наступної нічної екскурсії доведеться почекати рівно рік.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер