Здала позиції ЗСУ за чотири тисячі: за ґрати відправили переселенку з Торецька

- Засудили переселенку, яка передавала ворогу дані про українських військових у Торецьку.
- Жінка через соцмережі відповідала на запитання щодо блокпостів, розташування бригади, кількості техніки та військової присутності біля лікарень. За це отримала на картку трохи більше чотирьох тисяч гривень.
- У суді вину визнала, пояснивши вчинок фінансовими труднощами. Проте суд вказав на її антиукраїнську позицію та вирішив, що без ізоляції вона не виправиться.
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області визнав винною жінку у незаконному розповсюдженні інформації про розміщення Збройних сил України. Про це вказано у вироку суду від 30 травня.
Фігуранткою справи є уродженка Торецька Донецької області, яка мешкала на Вінниччині як внутрішньо переміщена особа. Відомо, що раніше вона вже мала судимість, яка наразі погашена.
У лютому та березні 2024 року жінка передала через телеграм невстановленій особі дані щодо переміщення та розміщення українських військових у Торецьку. Згідно з матеріалами справи, співрозмовниця ставила їй численні запитання — про кількість військових, наявність блокпостів, діяльність лікарень, поліції, ДСНС, воєнного госпіталю, а також про шахту «Центральна», тублікарню та психіатричну лікарню.
Жінка надала всю запитувану інформацію, включаючи назву військової бригади, кількість техніки та місця її дислокації. Зазначила, що військові стоять біля лікарень, де, з її слів, «зариті танки і автівки, накриті гіллям». Також вона вказала номер банківської картки, на яку отримала «винагороду» за свої дії 2 060 та 2 000 гривень.
Вже наприкінці березня 2024 року територія шахти «Центральна», про яку вона звітувала, потрапила під російський обстріл. Тоді, на щастя, обійшлося без постраждалих. У липні того ж року внаслідок двох нових прильотів було пошкоджене обладнання шахти.
У суді жінка повністю визнала вину. За її словами, вона подумала, що спілкується із сестрою знайомого, яка начебто цікавиться ситуацією в Торецьку. Жінка зізналася, що погодилась надавати інформацію через скрутне матеріальне становище — мовляв, донька не хотіла жити в селі, тож їй були потрібні гроші. Також стверджувала, що переписку видаляла донька.
Попри каяття, суд відзначив, що підсудна уникала щирості під час допиту та демонструвала антиукраїнську позицію. Враховуючи попередню судимість і низьку ймовірність виправлення без ізоляції від суспільства, суд визнав жінку винною за статтею 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення ЗСУ) та призначив жінці покарання у вигляді 9 років і 6 місяців позбавлення волі.
Читайте також:
Генерал-майор Михайло Драпатий залишається на посаді командувача Сухопутних військ ЗСУ
Буйволоподібна цикадка атакує молоді дерева та виноград. Як боротися?
Понад 60 поранених та 12 загиблих: окупанти завдали удар по навчальному центру ЗСУ
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Igor LegionГідну працю і зарплату дайте людям, щоб малили за що жити❗ У зРаді ж такий порядок - ,,надбавки - щоб не крали,,
-
Борис ГлущенкоНавіщо їх судити,годувати,що патрони закінчились.
-
Bright SideКрасива брехня,хтось отримає нагороди
-
Valentina ValentinaА нащо вона нам тут в Україні.Депортувати в рашу,і хай живе там