Кращі фільми про захисників та захисниць України: добірка захопливих кінострічок

- Сьогодні, 1 жовтня, відзначають День захисників та захисниць України. Тому склали добірку фільмів, які розповідають історії воїнів у їх боротьбі за нашу незалежність.
Кіборги (2017)
Вересень 2014 року, Донецький аеропорт. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки супротивників, які прагнуть отримати одну з ключових для базування й перекидання військ точок. На двотижневе чергування сюди прибуває група молодих солдат, зібраних із добровольців. Вони навчаються, беруть участь у боях, спілкуються один з одним і з місцевим психологом, намагаючись сформулювати своє ставлення до ситуації й людей.
Фільм по справжньому захоплює, сюжет тримає до останнього, але головною фішкою фільму є діалоги. Розмови між героями, зовсім різними людьми, за віком, статусом, діяльністю, і безпосередньо регіоном зростання, не залишать вас байдужими. Питання, які підіймаються в цій стрічці, не мають однієї конкретної відповіді чи бачення. І чуючи думки героїв, ти знаходиш свою і думаєш: «Ось так, він правий», а потім чуєш думку іншого і в тобі починають грати сумніви. Таким чином фільм має виховний характер, ціль якого змусити людину замислитись, хто він є в цій країні, і яка його роль.
Черкаси (2019)
Лев та Мишко — звичайні хлопці, дитинство яких пройшло в українському селі. Через роки вони обидва стають частиною команди на військовому кораблі Черкаси, який у 2014 році опиняється заблокований в озері Донузлав. Серед інших військових кораблів, які поступово здають позиції, Черкаси залишається єдиним, який не готовий так просто йти на поступки ворогові.
Іловайськ (2019)
Сюжет картини ґрунтується на реальних подіях, що мали місце на сході України у 2014 році. Командир штурмовиків із позивним Бішут отримав поранення в бою за місто Іловайськ, але герою все ж таки вдалося вижити. Його шукають комендант міста та російський офіцер Рунков, який прагне помсти.
У фільми досить правдиво було висвітлено ставлення місцевого населення до війни, до України, до наших військ і певною мірою пояснено, яка причина цього ставлення. Тому переглядаючи цю стрічку, ти знову ж таки, формуєш розуміння про цю війну, починаєш дивитися на ці події як зі сторони героя військового, так і з цивільного, який став жертвою дезінформації та пропаганди.
Позивний «Бандерас» (2018)
Події фільму розгортаються восени 2014 року в зоні АТО. Досвідчений капітан Антон Саєнко (Олег Шульга) керує групою контрозвідників. Перед бійцями поставлена задача знешкодити російського підривника Ходока, що регулярно пробирається на українську територію. Завдання ускладнюється тим, що події відбуваються біля рідного села «Бандераса», яке він давно покинув, й жителі якого ставляться до нього як до зрадника, а до ЗСУ – як до ворожої сили.
Зошит війни (2021)
Фільм створений з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових та добровольців. Стрічка запрошує глядача у сюрреалістичну подорож на фронт війни з Росією - у химерне потойбіччя, де панують закони відмінні від звичайного світу. Інша поведінка, інші стосунки, інший гумор. Герої прокидаються та засинають, радіють та плачуть, знімають відео та завжди відчувають, що запис може закінчитись у будь-яку мить.
Мирний-21 (2023)
Події картини розповідають про довіру або її відсутність на тлі подій, що розгортаються, на початку 2014 року на сході Україні. Автори розкривають тему проєкту, показуючи прикордонний загін Луганська. Сепаратисти та представники військових служб намагалися змусити їх стати зрадниками, але досягти успіху в цьому так і не вдалося.
Снайпер. Білий ворон (2021)
У 2013 році пацифіст Микола Вороненко проводить разом із вагітною дружиною незвичайний екологічний експеримент. Вони живуть у виритій чоловіком норі, що розташована на нещодавно придбаній ділянці в Горлівці Донецької області. Герої намагаються довести, що можна жити без благ цивілізації в гармонії з природою. Однак у їхній світ приходить війна.
Читайте також: