Список канцтоварів, шкільна та спортивна форма, взуття – здається, це не так багато. Але коли настає час усе купувати, то шкільний шопінг може влетіти в «копійочку». Як заощаджують і де купують шкільне приладдя, з нами поділилася мама першокласниці Ірина:
– Можливо, я ненормальна мама, але збиратися до школи ми почали ще в січні. Ми відправляємо свою єдину доньку в перший клас, тому вирішили, що не будемо відтягувати і почали купувати речі задовго до 1-го вересня. Навіщо стояти в чергах, якщо можна все придбати завчасно? – розповідає Іра.
Шкільна форма – один із найдорожчих пунктів списку. Як правило, школи пропонують батьками пошити однакові костюми для дітей, які в середньому коштують 700 гривень. Проте деякі заклади середньої освіти взагалі відмінили шкільну форму із введенням нової української школи. Хтось шукає шкільну форму в магазинах, хтось відразу йде на речовий ринок. Загалом ціни коливаються від 250 до 1000 гривень.
Ще є третій варіант пошуку форми – інтернет.
– Ми ходили в дошколярик і вже знали, яка буде форма. Тому протягом року підшукували необхідні речі в інтернеті. Я купую одяг тільки на перевірених сайтах: LeBoutique i Kasta. У жодному разі не через соціальні мережі Instagram чи Facebook. Якщо чесно, я навіть не пам’ятаю, коли востаннє ходила по магазинах у пошуках речей. Отже, ми купили піджак українського виробника, темні джинси бренду H&M, блузочку Zara kids. Це хороші дитячі бренди і я знаю, що носяться вони шикарно. І коштують недорого, – каже Ірина.
Для маленької Даші батьки вже придбали блузку, спідницю, спортивну форму, зимовий сарафан та багато іншого. І все через інтернет.
– Я не думаю, що ціни в інтернеті набагато нижчі за ціни в магазині. Але вибір ширший і бренди перевірені, – говорить Іра.
Питання взуття залишається відкритим:
– За взуттям, я все ж таки піду до магазину, аби все приміряти і обрати найкращий варіант для своєї дитини, – розказує про плани Ірина.
У школах є таке правило, що всім батькам першачків видають список із канцтоварами, які необхідно купити. Тому до 1-го вересня дітки зазвичай мають все канцелярське обладнання.
– Ми купували канцтовари ще в травні, так як список був на руках. Усе обійшлося близько 600 гривень. Найбільше коштували нарукавники та фартушок для малювання – 200 гривень, – розповідає Ірина.
Чи зросла ціна на канцелярські товари у 2018 році і чи насправді це таке дороге задоволення? Ми фіксували ціни у 2014 та 2016 роках, тому їх нескладно порівняти. У списку канцтоварів цього року ви не знайдете зошитів у клітинку, косу лінію, обкладинок та щоденників. Усе через те, що за правилами нової української школи зошити будуть друкованими, а оцінки дітям у молодшій школі ставити не будуть. Тому порівнюємо ціни лише на товари першої необхідності:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Так і станеться, раз їм п,ін