Чи потрібна нам зараз монополія адвокатури?

Чергова судова реформа. Люди в очікуванні змін «вже вчора». Змінюють суддів, вводять монополію адвокатів. Я думаю в черговий раз судова реформа нічого не дасть.

 

Депутати вже в розріз з теорією права робили люстрацію. І що? В пусту. Неможна без вини піддавати особу до відповідальності. Відповідальність індивідуальна штука. І має бути проступок, дія, за яку передбачається покарання. Неможливо людину звинувачувати за те що вона перебувала на тій або іншій посаді. Лише саме за сам факт такого перебування. Цей закон заздалегідь був написаний як утопія, недіючий. Лише для того, щоб якось "заткнути рота" народові, який бажав помсти. І я думаю політиканам це вдалося. І нетреба зараз винуватити судову владу за «рукозамилювання», суддів Конституційного суду, як таких, що захищають корупцію. Вони вимушені прийняти юридично правильне рішення. Отак, дебільнувато, прописаний закон. Хто їх пише? «Міну уповільненої дії» заклали саме депутати. І нетреба продовжувати обманювати народ.

 

А реформа поліції - в пусту (є трохи зміни в дорожній поліції). Так і монополія адвокатури не дасть результату. Не буде тих змін, на які очікує народ. Не буде народ захищеним і не зможе людина в суді ефективно досягти правосуддя. А потім будуть робити винних суддів - в їх «продажності», поліцейських – в непрофесіоналізмі та адвокатів  - в недосвідченості. І всі люди будуть здивовані – а чому ж так?

 

Судова реформа та запровадження монополії адвокатури робиться «через коліно». Зовні нібито благі цілі, підвищення професіоналізму, але по своїй суті - мильна бульбашка та відтяжка часу для можновладців. Намагаються переформатувати надстройку, переконтролювати суддів, адвокатів, коли основа (базис) остається такою самою, хибною.

Не з того починають реформи. І чи то є реформами!? Знову втирання пустот?

 

Право на захист – це конституційне безумовне право людини. Людей позбавляють також права вибору. Тому адвокатська монополія сьогодні річ шкідлива. Таким способом професійну правову допомогу не підвищити та не прогарантувати.

І як з такими змінами бути практикуючим юристам і студентам юридичних вишів, які розраховували на конкретні умови при отриманні диплому?

Такого роду експерименти треба робити при здоровій економіці. Вводити монополію у сьогоднішніх умовах – все одно що робити щеплення тяжко хворій дитині.

Дайте просто ринку вижити, а людям залишити свободу та вибір.

Треба зробити аудит всіх законів, правил поведінки за якими живе, працює суспільство, економіка. Щоб закони один одному не протирічили. Який би не був юрист, або адвокат, або суддя – без чітких норм та правил толку не буде. Це базис.

А вже потім реформувати державні інститути, які будуть контролювати та захищати дотримання таких законів та правил.

 

ТРЕБА ЗАКОНИ ПИСАТИ ДЛЯ ЛЮДИНИ, А НЕ ДЛЯ СЕБЕ.

Коментарі (1)
  • Владимир Иващенко

    Згоден. Монополія на надання правової допомоги такаж шкідлива, як і монополія, приміром, торгівлею бензином. Дорого і гадко... Суспільство намірено ділять за майновим цензом, щоб позбавити просту людину можливості захистити свої права в суді. Непомірний і необгрунтований судовий збір + оплата роботи адвоката = ставте хрест на верховенстві права, законності і справедливості
Президент присягає Українському народові, а не депутатам у Верховні Раді

Новообраний Президент має реальну підтримку 73 відсотка виборців, а депутати ВРУ, за соціальними опитуваннями, мають довіру...

Нова влада має фінансувати з державного бюджету на рівні до 2% відновлення всіх архітектурних об’єктів

Пожежа у соборі Паризької Богоматері знищила його унікальний внутрішній дизайн та оздоблення. Боляче було дивитися на фото...

Права на справедливий суд і “право на надію”

Іван Покотило був незаконно засуджений до смертної кари в кінці 90-х років минулого століття за нібито організацію “бандитських...

Володимир Зеленський – представник покоління, яке формувалося на ідеології незалежної України

Я дуже радий, що мій вибір співпав з вибором більшості (31%) українців. Цілком нормально і реально бачити перемогу у першому...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up