Як бійці АТО святкували Новий рік та Різдво

Як бійці АТО святкували Новий рік та Різдво
У Новорічну ніч «сепари» обстрілювали позиції наших підрозділів менше, ніж у Різдвяний вечір. Бійці АТО, а також волонтери, розповіли журналісту RIA, як на передовій пройшли новорічно-різдвяні свята

- Якраз акурат під дванадцяту ночі по нас почали гатити з мінометів і артилерії, - каже боєць з позивним «Желізко». – Але били недовго. Обстріл тривав менше часу, ніж на свят-вечір. Нема у «терів» Бога у серці. Через них і в нас не було святкового нового року.

Бойовики готують ще один котел

Перед Новорічними святами і в перші дні 2015-го бойовики активізували свої дії у районі міста Щастя та села Трьохізбенка, у цьому районі дислокуються окремі підрозділи добровольчого батальйону «Айдар», де служать наші земляки.

Відео дня

- Для нас очевидна така активність, - розповідає 21-річний боєць-вінничанин на ім’я Володимир. – Вони готують  ще один котел, на зразок Іловайського. Хочуть замкнути у кільце  місто Щастя з навколишніми селами. Для цього з усіх сил намагаються взяти під контроль Бахмутську трасу. Ми вже передали свої припущення «нагору», але як там їх сприйняли, нам про це ніхто не скаже. Про котел під Іловайськом бійці теж попереджували командування АТО, але що з того вийшло, знаємо. Як буде тут, поживемо-побачимо. Якою була для мене новорічна ніч? Колективно нічого такого не організовували. Ми з другом удвох повечеряли – ото й все свято. Хлопці групувалися у компанії, хто з ким більше дружить.

Для ще трьох наших земляків з цього ж батальйону перша ніч 2015-го запам’ятається…  дискотекою у сільському клубі на Луганщині.

- Війна війною, а на дискотеку хочеться, - каже хлопець. – Я ще не одружений, місцеві дівчата сказали, що будуть танці. Ми з ще двома хлопцями перевдягнулися у «гражданку» - і в село. У ту ніч село не обстрілювали.  Наш пост стоїть на околиці, нас відпустили.

 

- Бійці 95-ї бригади, яким ми передали новорічні гостинці, дякували  у новорічну ніч по телефону під звуки обстрілів, - розповідає волонтер організації «Бойові бджілки» пані Олена. – Але це не завадило їм зібратися за новорічним столом. Яким він був, видно на фото, його скинули на мій телефон. Ми опікуємося не тільки десантниками з Житомирської 95-ї. Дзвонили бійці з інших підрозділів,  які отримали від нашої організації новорічні подарунки. Майже всі розмови відбувалися на фоні стрільби і вибухів.

Пораненого поставив на ноги професор з Австрії

Гарною новиною для «Бойових бджілок» стало повідомлення з Києва від одного з бійців на ім’я Володимир. Його  «бджілки»  доглядали під час лікування у нашому Військово-медичному центрі. Коли до Києва прибув професор з Австрії, щоб оперувати поранених, волонтери рекомендували для обстеження австрійським хірургом бійця Володимира.

- Наші лікарі не давали гарантії, що Володимир зможе ходити, бо в пораненого на одній нозі видалили частину кістки, - розповідає пані Олена. – Австрієць взявся за операцію. Наскільки потім мені пояснював Володимир, йому пересадили частину кістки з іншої ноги. Пообіцяли, що на свято 8 Березня стане на обидві ноги. У бійця вже й настрій змінився. До того він був дуже зажурений. Його можна зрозуміти. У нього троє малих дітей. Треба їх ставити на ноги, а тут сам міг залишитися на милицях. Пригадую, як одна з малих донечок у нашій присутності просила в тата купити їй подарунок. Той пояснював, що не може ходити. Дитина у відповідь: «А на милицях…»

«Бойові бджілки» шукають наречену для бійця

На другий день Нового року до «бджілок» у Вінницю приїхав поранений боєць батальйону «Донбас» Олександр Сарабун. Його спеціально привезли з Могилів-Подільського родичі, бо хотів підняти келих шампанського на знак подяки «Бойовим бджілкам».  Під Іловайськом Олександр втратив ногу. У Вінницькому медичному центрі «бджілки» опікувалися пораненим. Знайшли спонсорів, за кошти яких придбали спеціальний протез з імпортних комплектуючих. Тепер збирають кошти для проходження реабілітації в одній з клінік Австрії.

- Саша наскільки прикипів до нас душею, що не приховує того, що хоче породичатися, - розповідає волонтер Олена. -  Пообіцяла стати його кумою. Кажу, одружишся, народить дружина дитину, покличеш за куму і я без роздумів прийму таку пропозицію. Тепер шукаємо бійцю наречену.

18-річний Євген Гончаренко з батальйону «Крим» поскаржився у розмові з журналістом, що Новий рік провів у шпиталі. Перед тим хлопець отримав осколкове поранення. Це вже друге за час перебування у зоні бойових дій. Перший раз його контузило на Савур-могилі  влітку 2014-го. Тоді Євген лікувався у Вінниці. Перед Новим роком йому знов дісталося.

Ялинкам раділи, як діти

Майже 20 ялинок завезли на передову перед Новорічним святом представники Самооборони Літина, Калинівки та Вінниці.

- Як тільки діставали з машини ялинку, хлопці реагували з радістю і захопленням, як діти, - розповідає координатор Калинівської Самооборони Юрій Фурсенко. – Ми старалися відшукати своїх, калинівських бійців, і саме в їхні підрозділи передавали лісові дерева. У Маріупольському аеропорту зустріли бійця Леоніда Іщука, він з нашого села Черепашинці. Хлопець з радістю прийняв ялинку. Казав, що вона у Новорічну ніч важливіший атрибут, ніж харчі.

Ще один волонтер з Калинівки Василь Бабій передав лісову красуню з Вінниччини у дитячий будинок Маріуполя «Республіка Пілігрим».

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анонім

    Коли вояка стріляє з гармати по містах і селах він не бачить кому прилітає його снаряд. Таким чином, не думаючи головою що творять, укріїнські хлопці дозволили зробити себе виконавцями, або співучастниками найважчого злочину в світі ДІТОВБИВСТВ. Бійтеся Бога за це :
  • Дарья

    Повертайтеся живими і здоровими.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up