У дитячій обласній лікарям платитимуть за прийом. За бажанням пацієнтів, які не мають направлення

У дитячій обласній лікарям платитимуть за прийом. За бажанням пацієнтів, які не мають направлення
Небезкоштовна медицина. У Вінницькій обласній дитячій лікарні батьки без направлення зможуть обстежити дитину. Для цього потрібно буде заплатити за прийом лікаря. Чи не суперечить це безкоштовній медицині і чи не перетвориться обласна лікарня на приватну клініку?

Найдешевшою послугою у Вінницькій обласній дитячій лікарні може стати консультація лікаря-фізіотерапевта: всього 14 гривень 66 копійок. Прийом у педіатра обійдеться у 29 гривень 19 копійок, алерголога - 32 гривні 44 копійки. Найдорожчою стане консультація сурдолога - 70 гривень 20 копійок.

До лікарні без направлення

У Вінницькій обласній дитячій лікарні незабаром, можливо, діятимуть нові правила. На прийом до будь-якого спеціаліста закладу можна буде звернутися без направлення від лікаря з центру первинної допомоги - поліклініки. Для цього потрібно буде лише сплатити певну суму за консультацію фахівця, до якого бажаєте потрапити.

Відео дня

З такою ініціативою виступили головний лікар дитячої обласної Василь Паненко разом із активістами Громадської ради при лікарні на чолі зі “свободівцем” Андрієм Вигонюком. Активісти переконані, що такі нововведення сподобаються вінницьким батькам. А ще допоможуть “закрити прогалини” у фінансуванні лікарні - кажуть, закладу зараз бракує всього… 80 мільйонів гривень.

- Я дуже радий, що в лікарні введуть додаткові платні послуги, - пише на своїй сторінці у Фейсбуці один з активістів Громадської ради при дитячій обласній Дмитро Уманець, теж “свободівець”. - Зараз для того, щоб потрапити на прийом до спеціаліста у дитячій обласній, потрібно пройти три рівні медичних закладів: місцеву або районну клініки, у випадку з жителями Вінниці - міську, а потім вже з направленням йти до обласної лікарні. Ми ж пропонуємо зміни, коли, заплативши мізерні кошти за консультацію лікаря, батьки обстежують дитину без направлення навіть у вихідні дні. Наголошую, лікарня не перетвориться на платну, просто з'являться додаткові платні послуги. І цими послугами, думаю, з радістю скористаються вінницькі батьки, які не хочуть стояти в черзі за направленням від сімейного лікаря і можуть спокійно повести дитинку на прийом до фахівця в суботу чи неділю.

 

Благодійні фонди більше не зло?

Кожну послугу, як пише Дмитро Уманець, можна буде сплатити в терміналі і отримати квитанцію. Середня вартість лікарської консультації - 35-40 гривень включно з витратними матеріалами (бинти, рукавички). В такій схемі активісти бачать лише суцільні “плюси”: за їхніми словами, за 30 гривень можна буде отримати якісну послугу (на відміну від приватної клініки, де за прийом доведеться заплатити 120 гривень), сам лікар отримає додаткову платню за роботу - 30% від вартості консультації, що приблизно 9 гривень, та й лікарня отримає прибуток.

Як це працюватиме в реальності - невідомо. І чи працюватиме взагалі. Адже для того, щоб ввести в лікарні платні послуги, потрібно отримати схвалення обласного Департаменту охорони здоров’я, Департаменту економіки та голови Вінницької обласної держадміністрації.

- Згоду обласного Департаменту охорони здоров’я ми вже отримали, - каже головний лікар дитячої обласної лікарні Василь Паненко. - Чекаємо на погодження із Департаментом економіки і щоб все це затвердив голова Обладміністрації Валерій Коровій.

При цьому активісти, які до останнього проголошували, що благодійні фонди при лікарнях - суцільне зло, і на основі цього висловлювали недовіру всім головним лікарям закладів, де такі фонди існували, різко змінили свою позицію:

- З мінімальних 120 мільйонів, що потрібні лікарні, є всього близько 40… - пише Дмитро Уманець. - Тому говорити про прибирання з лікарні благодійних фондів не можна. Саме завдяки цим фондам виживає більшість лікарень, просто інше питання, що схеми мають бути максимально прозорими.

Чи можна платити за консультацію

Якщо нововведення активістів та головного лікаря Василя Паненка затвердять на всіх офіційних рівнях, то Вінницька обласна дитяча лікарня стане першою і поки що єдиною лікарнею у області, де лікарям платитимуть за прийом. Адже в Україні, згідно з законодавством, поки що діє безкоштовна медицина. І якщо самі активісти не зважають на такий незначний нюанс, то Василь Паненко законність введення платного прийому у комунальних медичних закладах пояснює так:

- Є Постанова Кабміну, яка навіть зобов’язує нас це робити. В ній прописаний перелік послуг, які лікарня може надавати пацієнтам на платній основі. Невідкладну, консультативну та стаціонарну медичну допомогу заклад надаватиме безкоштовно усім пацієнтам, відповідно до вимог визначених в наказах МОЗ України, в межах бюджетного та позабюджетного фінансування. Мова йде про впровадження додаткових консультаційних та діагностичних послуг, відповідно до пункту 13 Постанови КМУ №1138. Ці консультативні послуги будуть надаватись у додатковий робочий час персоналу. В додатковий час також будуть використовуватись площі лікарні – комунальні послуги сплачуються закладом за цілодобове їх використання, при цьому вони задіяні тільки у обмежений час визначений трудовим законодавством. Всі зароблені кошти будуть спрямовані на закупівлю медичних препаратів та покращення матеріально-технічної бази лікарні, зауважу, що при крайньо обмеженому бюджетному фінансуванні, це значна користь для пацієнтів, особливо малозабезпечених.

Журналіст RIA уважно перечитала Постанову Кабміну №1138 “Про платні послуги, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, вищих медичних навчальних закладах та науково-дослідних установах”. У пункті 13-му такої постанови і справді йде мова про те, що, у випадку, коли людина не має направлення, лікарську консультацію можна отримати за додаткові кошти. За окрему платню у комунальному закладі охорони здоров’я пацієнт може отримати і косметологічну та стоматологічну допомогу, оздоровчий масаж, гімнастику, корекцію зору за допомогою окулярів чи контактних лінз, зубне, слухове та очне протезування.

Можна припустити, що, спокусившись на можливість дешевої консультації у висококваліфікованого спеціаліста, невдовзі біля дитячої обласної батьки будуть шикуватися у довжелезні черги. Та й навантаження на самих лікарів значно зросте. Що очільник лікарні Василь Паненко коментує так:

- Черги є і зараз, зате ми надамо допомогу всім бажаючим плюс це вигідно лікарні. Щодо лікарів - для додаткових платних консультація ми залучатимемо окремих спеціалістів.  

Тетяна Антонець, колишній головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні:

“Це внесе хаос і знищить педіатрію області”

- Консультація лікаря у комунальному чи державному медичному закладі не може буде платною. На платний прийом можна потрапити у приватній клініці. А на консультацію до фахівця у обласній клінічній дитячій лікарні потрапляють за направленням не просто так, щоб ускладнити комусь життя, а коли для того є серйозна причина і потрібно пройти обстеження у спеціаліста вищого рівня.

Якщо лікарі обласної дитячої займатимуться сьогодні діагностуванням нежиті чи вірусної інфекції, тому що за це їм заплатять 30 гривень, то про яке зростання професійного рівня може бути мова? До того ж, це повністю суперечить пілотному проекту медичної реформи, яки діє у Вінницькій області, коли медичну допомогу розділили на первинний, вторинний та третинний рівні. Виходить, ми ігноруємо сімейних лікарів із центрів первинної допомоги і створюємо ажіотаж біля лікарні обласної, коли це не завжди доцільно. Навіть якщо ситуація не є невідкладною, а батькам у вихідний день нікуди звернутися, лікарі нашого приймального відділення ніколи не відмовляли маленьким пацієнтам.

Чомусь головний лікар Василь Паненко разом із активістами, які керують лікарнею, забуває про те, що обласна дитяча лікарня - це комунальний заклад, і всі нововведення, які стосуються роботи закладу, мають затверджуватися на сесії обласної ради.

 

Скільки коштуватиме консультація у лікаря з дитячої обласної?

(наводимо орієнтовний перелік послуг і цін, поданий активістами Громадської ради при обласній дитячій лікарні, який чекає на затвердження обласним Департаментом економіки)

Кардіоревматолог - 28,72

Педіатр - 29,19

Нефролог - 30,67

Гастроентеролог - 28,72

Пульмонолог - 29,89

Невролог - 26,17

Дерматовенеролог - 40,16

Ендокринолог - 25,30

Алерголог - 32,44

Сурдолог - 70,20

Хірург - 37,84

Отоларинголог - 30,66

Офтальмолог - 48,37

Нейрохірург - 26,28

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (28)
  • Наталія

    Мені б дуже хотілося б ,щоб ці коментарі почитала пані Супрун.Не знаю куди ми йде...але точно не в Європу.Люди добрі,якщо Ви запровадили онлайн-щапис,то вдоскональте його!!!Навіщо ці направлення на "папірчиках"?І кілометрові дистанційні "очірідя".Там здуріти можна і лікарям і пацієнтам!!!!Куди Ви дивитесь,шановне"начальство лікарні"????Спустіться до "народу",зробіть зміни.Ви ж "організаційна ланка",то організуйте і змоделюйте в кінці кінців ці процесу у лікарні!
  • Тетяна Поліщук

    Якщо запровадять такий спосіб прийому, я двома руками ЗА. У вихідний день звернутись за КВАЛІФІКОВАНОЮ допомогою немає куди. Я завжди звертаюсь, жодного разу не відмовили, хоча і запитують чому не звертаємось за місцем приписки. Якщо за місцем приписки дуже негативний і неприємний досвід лікування дитини? Я згодна 100 грн. платити аби тільки приймали. Дякую лікарні за такі нововведення. А попередні негативні коментарі проти таких нововведеннь - це вислови деяких зацікавлених осіб, які нічого не зробили та й іншим не дають.
  • Анонім

    Якщо обслуговування в дитячій районій лікарні, поліклініці, офтальмологіі буде настільки високим, як в усіх цивилізованих державах, де є страхова медицина, і де люди отримують нормальні зарплати, можна брати гроші з людей.Але у нас ніхто на руки гроші не платить, за нас платить страховка по медичній карточці. Тобто в руки гроші ніхто не дає.



    Це немає нічого спільного з тими прийомами і обслуговуванням де обстежують дітей з районів, наприклад, у тій же дитячій обласній.



    Я часто з дітьми на прийомах в Німеччині, Нідерландах.

    1. Кожен пацієнт має термін. Якщо це в 10 годин, то мене повинні прийняти в 10 годин. Або лікар виходить з кабінету, подає сам руку здоровається і просить вибачення, що на пару хвилилин прийме пізніше.

    А мені і дітям подають чай або каву його медсестри або секретарші або він сам.Дітям іграшки.

    2. На прийомі не прийнято приймати 2.3 пацієнтів одночасно.

    Приватну інформацію розголошувати забороненно.

    3.Медичних знаннь лікарям мало, вони не повинні носи задирати.

    В Нідерландах прийнято до лікарів звертатися на ти. Це роблять для того, щоб отримати довіру пацієнта. Який це лікар, це не важливо,навіть головні лікарі лікарень дуже просто поводять себе з пацієнтами.

    4.Лікарські протеже у нас не існують.Час у пацієнта не можна красти, тому що пацієнт теж працює.

    5. Перерви не роблять в робочий час. Тільки в той час, коли це передбаченно законом.Таке забороненно.

    6. Пацієнт повинен отримати відповідді на усі запитання до лікаря і так щоб він це зрозумів, не залежно від освіти пацієнта.

    7.Лікар немає права приховувати інформацію або щось не досказати, дуже важливе.

    8.Пацієнт повиненн вийти від лікаря з прийому задоволенний.

    9.Подарунки і гроші лікар, медсестри брати в пацієнта немають права.

    За взятки може людина на все життя втратити диплом і роботу.

    Найбільще що дарують паціенти лікарям, це фотографіі новонароджених дітей, які в лікарнях вішають на стіни, домашній спечений торт або цукерки, і це не зразу, а після довгого хорошого  обслуговування.



    Невже ваше обслуговування є таким , як у нас, в Європі?

    За що вам платити, за стовковиська під дверима, дискримінацію сільських дітей, агресію,невихованність лікарів і агресивних медсестер?

    Як ще можна тільки посміти додуматися вимагати гроші з людей за таке некваліфікованне обслуговування? За таке ви повинні платити пацієнтам гроші , а не вони вам.Робіть висновки, якщо мрієте про вступ до ЕС.
  • Анонім

    Ми з чоловіком і 2 дітьми з району по направленню відвідали дитячу обласну поліклініку, офтальмологію.Самі ми обоє маєм европейське громадянство.Такого поганого відношення до нас особисто і наших дітей ми ніколи не бачили і не відчували ніде в Европі.В Европі лікарі добре відносилися до нас і наших дітей, просто.Я ще була на 6 місяці вагітності і 2 лікарки дівчини офтальмологи зовсім не посоромилися ображати мене і мою родину на прийомі.Це було для нас і дітей нашим великим стресом в Украіні.Чекали ми на прийом від 10 до 17 години.Лікарські протеже усі без черги йшли.

    Час від часу лікарі самі робили собі перерви в робочий час.Сісти немає де, потрібно стояти. Грудні діти усі без черги, а на наших дітей. 5 років навіть дивитися не хотіли.Лікарки на прийомі дуже агресивно поводили себе.

    На свою вагітність я чекала з чоловіком 10 років, я ніколи  не подумала б, що я отримаю такий велиций стрес від лікарів на прийомі моіх усиновлених дітей. Запитати щось про захворювання дитини страшно,питань не люблять.

    Село де живе родина усе погано говорить про ці офтальмологічні поліклінічні прийоми. Це так обійшлися з нами, а що тоді вони дозволяють  собі по відношенню до простих людей з району.

    Навіть результати обстеження не дали,щоб дитинні очки виписати.

    На другий день звернулися ми в приватну клініку, там віднеслися по людськи.Нормально.

    Це ще таким платити гроші, за таке обслуговування?

    Як прийде страхова медицина, у них скарг по 100 на день буде з штрафами. Платити можна , але лише за якісне обслуговування.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній) 11:45 Знайшли військових, які переховували вбивць поліцейського з Вінниччини Від читача 11:30 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 11:00 Ліквідували ще 950 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 26 квітня 10:00 Сьогодні день пам'яті Чорнобиля. Історія та прикмети 26 квітня 09:44 Чи знаєте історію Чорнобильської катастрофи? Тест від 20minut.ua 09:00 Конференц-зали та коворкінги у Вінниці: де орендувати та за скільки? (партнерський проєкт) 21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up