В центрі працюють десять волонтерів, які збирають по місту пожертви (у благодійні скриньки).
Також сюди щоденно заходять десятки вінничан. Хтось приносить одяг чи харчі, інші – гроші.
Тут же можна придбати футболку з патріотичною символікою за 200 гривень. Її реальна вартість вдвічі менше, а різниця йде на допомогу військовим.
Потрібні каски і бронежилети
– Мета створення центру – залучення якомога більшої кількості вінничан для допомоги нашій армії. Адже держава не може забезпечити її всім необхідним у повному обсязі, – сказав координатор Вінницького центру допомоги військовослужбовцям, президент благодійного фонду «Здорова нація» Вадим Кудіяров.
Військові, які перебувають в зоні АТО, потребують одягу, харчування, медичного забезпечення тощо. Але не секрет, що найбільше воякам на передовій необхідна захисна амуніція.
За словами Вадима Кудіярова, якісні каски потрібно замовляти за кордоном, і це дуже складно. Тому в центрі допомоги військовим наразі зосередилися на бронежилетах. Замовляють металеві пластини у підприємців, дбають про їх перевірку, а у разі позитивного результату – організовують пошив. Таким чином «броніки» обходяться не 3,5 – 5 тисяч гривень, а у приблизно 2.
Допомога «Айдару» і «Азову»
За кілька днів в центрі допомоги військовим вже зібрано 16 тисяч гривень. На ці кошти закуплено 20 комплектів натівської військової форми, які відправили у батальйон «Айдар», де служить чимало вінничан.
Кошти і речі адресуватимуться й батальйону «Азов» і 3-у окремому полку спеціального призначення. А також Вінницькому військово-медичному центру, де відновлюються поранені учасники АТО.
– Поки що ми відсилаємо зібрані речі «Новою поштою» людині, яка знаходиться поблизу зони АТО. Потім вона передає їх військовим, а звітує нам за допомогою фотографій. Коли речей збереться багато, відвозитимемо на Донбас машиною, – пояснює Вадим Кудіяров.
Звіти у соціальних мережах
Вся зібрана благодійна допомога документується. В спеціальний журнал також записують інформацію про меценатів. В разі бажання можна й залишитися анонімним.
– В соціальний мережах «Фейсбук» і «В контакте» створені групи, де щоденно публікуються відомості щодо отримання благодійної допомоги і витрат. Таким чином ми забезпечуємо прозорість нашої діяльності. Адже кожен бажаючий може її перевірити, – наголошує Вадим Кудіяров.
Волонтерство у вільну годину
Юлія Мельник працює волонтером Вінницького центру допомоги військовослужбовцям. Дівчина ходить по місту зі скринькою, куди усі бажаючі кидають гроші. В основному невеликі купюри – не більше 50 гривень. Також Юлія допомагає керівництву приймати відвідувачів, інформувати про діяльність і задачі роботи центру.
– Я вирішила стати волонтером, щоб підтримати наших хлопців-військових. Адже вони дбають про те, щоб українці жили в мирі і злагоді. Маю вільний графік, тобто працюю у вільний час, – сказала Юлія Мельник.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер