Роздільні баки ще не означають роздільне сміття

Роздільні баки ще не означають роздільне сміття
Нещодавно біля частини багатоповерхівок міста встановили нові роздільні сміттєві баки. Такі баки мають два кольори: один синій з коричневою наліпкою – призначений для волого сміття, туди дозволено викидати органічні відходи, рештки їжі та засоби гігієни. В інший – сірий бак із жовтою наліпкою, можна викинути скло, папір, пластик, пет-пляшки та метал. Нагадаємо, що попередньо у Вінниці проходило соціологічне опитування, за результатами якого більше 85% вінничан згодні сортувати сміття.

Журналісти «20хвилин» перевірили чи правильно сортують і викидають сміття вінничани. На вулиці Блока 22 стоять два роздільні баки. Вони тут самотні і нічим не захищені. Обоє сірі, але з наліпками, на яких написано, що і куди викидати.

В баку для вологих відходів можна знайти залишки їжі, поліетиленові пакети та кілька пластикових пляшок. У баку із сухими відходами лежать пакети, коробки, пластикові пляшки та папір.

На вулиці Писарева будинки 7, 3, і 14 мають свою сміттєву площадку.  Знаходиться вона неподалік від входу в під’їзди будинків, поруч із дитячим майданчиком, від якого не відгороджена. 

Відео дня

На площадці стоять чотири баки для вологих відходів та два для сухих. А ще тут літає багато голубів, які шукають поживи. У баках із вологими відходами можна знайти пластик, поліетилен, рештки їжі, сухе листя та навіть папір.

Звернули увагу, що у баках багато сухого листя, запитали у прибиральниці:

– Я сама не знаю куди його викидати, тому сюди кидаю.

Навіть прибиральники не знають куди дівати прибране листя, тому враховуючи, що воно сухе, за логікою, – викидають його у бак для сухих відходів. Хоча на обох баках написано, що викидати листя туди заборонено.  

– Листя у нас вивозять окремо, його збирають сміттєвози і відвозять. Його треба викидати у контейнери для вологих відходів, – каже директор комунального унітарного підприємства «ЕкоВін» Володимир Чорновол.

На вулиці Пирогова будинки 87, 73 та 73а теж мають власну сміттєву площадку. Вона розташовано по дорозі до будинків. Для трьох будинків  тут стоять п’ять баків для вологого сміття та два для сухого.

У баках для сухих відходів можна побачити пластик, коробки, поліетилен. А на одному із баків навіть висять штани, до речі, у хорошому стані.  У баках для вологих відходів бачимо пластикові та скляні пляшки, поліетилен, залишки від їжі, сухе листя , траву та навіть дерево.

На Ленінському районі, вулиці Келецькій 104 є площадка для сміття, куди скидають відходи й сусідні будинки. Знаходиться вона за будинками. На площадці є наліпка із проханням розділяти сміття. Тут розташовано 7 баків для вологого сміття та три для сухого. У баку для сухого сміття лежить скло, пластик, поліетилен та листя. У баку для вологого сміття можна знайти пластикові пляшки, залишки їжі, коробки, лоточки, а де-не-де, висить одяг. А дерево тут лежить окремо під стінкою огорожі площадки. Жителі кажуть, що його комунальники повинні забирати  першу чергу.

– Вивезення деревина та ремонтних відходів – це окрема послуга.  І замовити її можна у нас або в ЖЕКу, – розповідає Володимир Чорновол.

На вулиці Порика 43 для сміття теж виокремили площадку.  Тут комунальники теж повісили плакат-заклик розділяти відходи. Площадка добре відгороджена від решти двору.  На площадці стоїть чотири баки для сухого сміття та сім для вологого. Усі баки сірого кольору, але з різними наліпками. Іноді тут можна зустріти людей без роботи та постійного місця проживання, вони зазвичай щось шукають: «Сміття тут не сортирують. Я постійно дивлюсь в ящики, бо шукаю пляшки, потім їх здаю. То бачу, що не розділяють сміття».

Але коли ми перевірили вміст баків, то переконалися у протилежному. 

У цьому дворі сміття таки сортують. У баках із вологими відходами лежать пакети із сміттям та де-не-де видно залишки їжі. А в баках для вологих відходів лежить поліетилен, папір та пластик.

А от на вулиці Хмельницьке шосе, будинкам 3, 4 та 8 пощастило менше, вони мають звичайні сміттєві баки. Але жителі переконують, що готові розділяти сміття та з нетерпінням чекають на нові – роздільні сміттєві баки.

– В нас є баки і все викидаємо в одну кучу. Я б із задоволенням викидала сміття роздільно, це дуже зручно: щось піде для удобрення, а щось спалиться. Хоча в мене вологого сміття фактично й немає. В мене живуть коти, то я харчові відходи для них перемелюю та варю. А ще на балконі у мене є рослини, то для них залишки перекручую і туди закопую. Удобрюю так, – каже пані Наталія.

А житель 4 будинку – Сергій, каже , що він разом з дружиною вже давно збирають сміття окремо і проблем із сортуванням не виникає. Але нові баки таки потрібні.

– Ми все окремо збираємо. Вологі відходи у поліетилені кладемо. Скло окремо виносимо, кладемо біля баків. Тут збирають люди, які потім його здають. А для макулатури вдома взагалі окремий ящик, поті я його вивожу і здаю. А все інше скидаємо в пакетиках скидаємо і у баки, – каже Сергій.

Нагадаємо, що на кінець осені роздільні баки для сміття обіцяють встановити на Лівобережній частині міста.

 Світлана Лавренюк

Читайте також:
Винницкие бомжи рассказали о новых мусорных контейнерах

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Анонім

    И параллельно с завозом баков отдельно для каждого вида мусора - повысили цену за вывоз этого самого мусора.

    Почему об этом молчите?

    Yaroslav Shakula reply Анонім

    А мусоровозы на святом духе ездят, что ли? Дорожает топливо, дорожают запчасти - дорожают услуги.

    Анонім reply Yaroslav Shakula

    в апреле 2014 я за вывоз мусора платил 20 грн со своей квартиры (19,86), сейчас - 40+ грн

    Анонім reply Yaroslav Shakula

    А у нас в последние полгода подорожало топливо?
  • Борис Абрикосов

    За границей вывоз мусора - за счет государства! Задумайтесь, люди, как нас разводят!!!

    Кстати, почему в Киеве все комунальные дешевле в 2 раза??? Они что там все помогают властям город убирать???

    Yaroslav Shakula reply Борис Абрикосов

    Поподробнее - где именно за счет государства вывоз мусора?

    Борис Абрикосов reply Yaroslav Shakula

    знаю что в ЕС (Испания, например)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up