Саме в цій школі Максим навчався у випускних класах. Ініціаторами увіковічення пам’яті Героя стали молоді активісти Байраківки. За словами директора школи Людмили Гнатенко, у селі є активна група молоді, яка спочатку запропонувала перейменувати вулицю Леніна на Максима Шимка, потім ініціювала встановлення меморіальної дошки на фасаді школи, виготовили її за кошти батьків і активістів. Ще одна їхня акція – збір підписів односельців на підтримку присвоєння школі імені Максима Шимка. Питання обговорювали на сході громади, після схвалення ініціативи передали документи в район. Навчальний заклад є комунальною власністю районної громади, тому рішення приймала сесія ради. Голосували депутати одноголосно.
- Максима добре знають у селі, - розповіла «20 хвилин» директор Байраківської школи Людмила Гнатенко. – Він випускник нашої школи. Так сталося, що дев’ятирічку Максим закінчував у Вінниці, а у випускних класах навчався у нас. Тут отримував атестат. Звідси родом його мати Зоя Семенівна, дотепер в селі проживає дідусь.
На вечір пам’яті Героя України Максима Шимка запросили до школи батьків Героя – Зою Семенівну і Миколу Федоровича, брата Павла, був присутній дідусь Семен і учасники подій на Майдані – козаки Четвертої сотні, з якими Максим стояв пліч-о-пліч до 20 лютого 2014 року. У той день куля снайпера обірвала його життя. Сталося це в той момент, коли Шимко надавав допомогу пораненому.
Табличку із новою назвою школи передав батькам та директору волонтер, майданівець, заступник голови районної ради Віталій Укринський. Він сказав, що Максим Шимко відтепер буде Ангелом-охоронцем школи, села, усіх його жителів, які добре знали і шанували цього неординарного хлопця.
- Зараз дуже важко в нашій країні, - каже мати Максима Зоя Семенівна. - Але ми переможемо. Хочу вас усіх попросити, аби кожен із вас гідно ніс усе те світле, що було у Небесної сотні, любили свою країну, як любив її мій син, любили землю, по якій ходите, на стільки, щоб нікому не дозволяли топтати її.
Козаки запросили учнів школи на екскурсію до Києва – на Труханівську Січ, засновану після Майдану. Наголошували, що всім там буде цікаво. Повідомили, що продовжують справу Максима – відродження історичного минулого, зокрема, козацтва.
Байраківська школа стала другим іменним навчальним закладом в Немирівському районі (загалом нараховується 32 школи). Начальник відділу освіти Немирівської райдержадміністрації Олег Томенко повідомив, що у 1978 році Немирівській школі №1 присвоєно ім’я видатного композитора Миколи Леонтовича.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Дарья