Вінницькі «робінгуди» мітять в «десятку»

Вінницькі «робінгуди» мітять в «десятку»
Тренер Володимир Мамчур допомагає 16-річній Юлії Рибак
Вінничанин Володимир Мамчур був тренером з плавання, акробатики, боксу, боротьби, карате і рукопашного бою. А займався і досягав високих результатів взагалі у понад десяти видах спорту – також у настільному тенісі, легкій атлетиці, гімнастиці тощо.

Тренувати лучників Володимир Марчур почав з 1996 року, причому 36-річний вінничанин самотужки опанував цей непростий олімпійський вид .  

Верхньої межі немає

Стрільбі з лука у Вінниці безкоштовно навчають тільки на базі національного технічного університету. Там викладає тренер обласної спортшколи зі стрільби Володимир Марчур. Взимку займаються в колишньому стрілецькому тирі. Коли потеплішає – на стрільбищі, що поруч зі стадіоном імені Ярослава Кулика.   

Відео дня

– Наші спортсмени практикуються на всіх офіційних дистанціях. Зокрема, на літніх (30, 50, 70 і максимальній – на 90 метрів) і зимовій (18 метрів), – каже Володимир Мамчур.  

Офіційно заняття можуть відвідувати школярі, починаючи з дев’ятого класу, і студенти до 23 років. Але наставник дозволяє тренуватися усім, в тому числі й працюючим. Приміром, батькам юних «робінгудів» та викладачам технічного університету. Нікому не відмовляють, адже стрілецьких щитів не бракує. Верхньої вікової межі немає – серед лучників є люди пенсійного віку.

Робота з «гумкою»

Кореспондент RIA завітав на тренування лучників. Спочатку спортсменам запропонували легку розминку. Зокрема, колові обертання рук, махові та ривкові рухи, обертання голови. За словами тренера, це допомагає уникнути травм від розпрямленої тятиви.

Далі – робота з «гумкою». Тобто за допомогою еластичного бинта імітують розтяжку луку та випуску стріли.

– Необхідно виконати 10 – 20 рухів, що імітують розтяжку луку. Кількість залежіть від ступеня підготовленості, – пояснює Володимир Мамчур.

Незабаром спортсмени перейшли до самого луку. Три – п’ять разів розтягнули його і почали випускати стріли з трьох – п’яти метрів. Тобто відпрацьовували техніку випуску. Якщо з цим все гаразд, лучник стає на 18-метрову зимову дистанцію. Як правило, досвідчені спортсмени на тренуванні виконують десять випусків по три стріли. У новачків цифри можуть коливатися.       

Сімейний тандем

16-річна Юлія Рибак займається стрільбою лише пару тижнів. – Ученицю школи № 32 зацікавив її батько Ігор, з яким вона разом тренується. Заради нового захоплення сімейний тандем регулярно їздить на тренування через все місто.      

– Батько давно хотів спробувати свої сили в стрільбі з лука. Близько року шукав, куди можна записатися. Батько запропонував займатися разом, і я одразу погодилася. Бачила по телевізору змагання лучників, мені сподобалося. Раніше займалася танцями і волейболом,  – розповідає Юлія Рибак.

Юля поки в основному відточує технічні елементи – приміром, натягає гумку на тренувальному пристрої. Стріляє з перемінним успіхом. Головне, що додає азарту і надихає дівчину – це серединка мішені.

– Поки потрапляти «в яблучко» мені не вдавалося, але дуже хочеться. Але найтяжче інше – натягати тятиву. Щоб покращити свою фізичну форму, я регулярно віджимаюся. Це порадив мені тренер, – ділиться Юлія Рибак.

Накачані хлопці підкачали

Тренер Володимир Мамчур пояснив, чому дівчині важкувато. Адже луком краще займатися після 16 років.  

– Щоб розтягнути тятиву, дівчатам необхідно прикласти силу 16 – 18 кг, а юнакам – до 23 кг. Бо, щоб стріла полетіла на 70 – 90 метрів, сила її викиду має бути відповідною. Все ж навіть худенькі, зовсім не кремезні новачки з часом стріляють достойно. Адже для цього першу чергу необхідна техніка, а не тільки фізика. Тому стрільці не мають нагадувати штангістів, – каже наставник.  

Володимир Марчур згадує цікавий випадок. Одного разу він тренувався на літньому стрільбищі техуніверситету. Неподалік сиділи кремезні хлопці, як раз після тренажерки. Вони побачили, що пан Володимир легко розтягує лук і влучно стріляє на 30 і 50 метрів. Вирішили спробувати свої сили, але тренер здивував їх питанням «Чи зможете ви розтягнути лук?» (розтяжка 23 кг). Вони зробили це лише до половини і все зрозуміли.         

«Крик душі» 

19-річний студент техуніверситету Олег Стратійчук займається стрільбою півроку. Юнак років давно хотів опанувати лук. Але в Могилеві-Подільському, звідки Олег родом, такої секції не було.

–  Коли я стріляв з дитячого луку також було цікаво. Але тоді не звертав уваги на техніку, лише хотів випустити стрілу. Поки «на замовлення» в десятку потрапити не можу, але прагну й надалі вдосконалюватися. До змагань не готуюся, просто хочу навчитися стріляти. Це, так би мовити, «крик душі», – розповів Олег Стратійчук.  

19-річний студент «політеху» Володимир Мусінкевич раніше не займався жодним видом спорту.

– Не знаю, чим мені в житті згодиться стрільба з лука. Я не мисливець, і, приміром, білок стріляти не збираюся. Але в будь-якому випадку цей спорт допомагає мені покращити фізичну форму, – каже юнак.  

Блочний лук – як у Рембо

Записатися на стрільбу з олімпійського луку можна за телефоном: (097)487-93-40 (Володимир Марчур).

На базі «політеху» займаються й блочним луком (більш потужним, з оптичним прицілом). Ним, приміром, користувався Рембо у відомому бойовику.

– З блочного луку (на відміну від олімпійського) серед вінничан є чемпіони України, переможці Кубків Європи, учасники чемпіонатів світу, члени національної збірної України. Серед найкращих – майстри спорту Сергій Коваль і Ярослав Осадчук, – сказав президент обласної федерації стрільби з луку, завідуючий кафедрою радіотехніки техуніверситету Олександр Осадчук. 

У яблучко?

В фільмах артисти нерідко стріляють у яблучко, розташоване на голові людини. Володимир Мамчур і його учні наголошують, що це дуже ризикований трюк навіть для лучників високого класу.

– Спортсмен може стріляти ідеально. Але навіть від миттєвої зміни настрою чи хвилювання стріла може полетіти кудись не туди. Людина – не автомат. Іноді стріляє чудово, а в інший раз – зовсім не так, – сказав Володимир Мамчур. – Гарний лучник має бути в першу чергу цілеспрямованим і холоднокровним.  Якщо ти починаєш нервувати і заводити себе, що може бути корисним в деяких видах спорту, а у нас тільки шкодить.   

Previous Next

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Інна Токар

    як можна знайти контакти?
  • Анонім

    Восхищаемся ним как тренером и человеком,здоровья ему и успехов с его спортсменами
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній) 11:45 Знайшли військових, які переховували вбивць поліцейського з Вінниччини 11:00 Ліквідували ще 950 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 26 квітня 10:00 Сьогодні день пам'яті Чорнобиля. Історія та прикмети 26 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up