Журналісти RIA дослідили воду з крана у незалежній лабораторії

RIA продовжує серію публікацій про якість питної води у Вінниці. Цього разу журналісти проводили власне незалежне розслідування: забирали проби питної води у восьми районах Вінниці
Журналісти RIA дослідили воду з крана у незалежній лабораторії

У вінницький водопровідній воді немає нітратів та важких металів. Жорсткість менше встановленої граничної норми, усім вимогам відповідають і  показники смаку, каламутності та запаху. Таким є висновок незалежних експертів з “Центральної лабораторії якості води та грунтів” при Національній академії аграрних наук у Києві, які на прохання RIA досліджували проби води з восьми різних районів Вінниці. Завалила тест “на нормальність” тільки проба води, взята безпосередньо з Південного Бугу.

Вінничани не задоволені

В минулих номерах RIA вже писала про те, що вінничани незадоволені якістю питної води.

Відео дня

Опитування на сайті “20 хвилин” та в нашій групі Вконтакті, як і спілкування з вінничанами на вулиці, показали, що найбільше люди скаржаться на присмак хлору питної води, її каламутність та запах. Журналіст RIA спілкувалася із працівниками Вінницького водоканалу, які стверджують, що питна вода у місті відповідає всім санітарно-гігєнічним нормам.

Начальник лабораторії Аліна Кравчук також розповіла про всі стадії очищення питної води, а інженер водоканалу Юрій Абашкін - про те, що є проблема із зношеними трубами для водопостачання, більше ніж 60% яких - застарілі чавунні. У той час як бажаних пластикових труб всього 9% із загальної мережі.

Журналісти RIA перевіряли, чи правду кажуть про якість питної води у Вінниці працівники водоканалу. Для цього проби води з-під крану дослідили незалежні експерти.

Де були і чому з азотною кислотою

Проби води з-під крану журналісти RIA вирішили зібрати у восьми різних районах Вінниці - щоб перевірити, як впливають на неї зношені труби.

Для експерименту обрали Слов'янку, Вишеньку, Старе Місто, Корею, вулиці Київську та Фрунзе, район Центрального ринку та взяли пробу води безпосередньо з річки Південний Буг у районі Бригантини.

Забору проб води передувала ретельна підготовка. Журналісти планували в кожному місці набрати дві проби води - одну досліджуватимуть на загальні показники, іншу - на рівень металів. Для цього журналіст придбала 16 стерильних пластикових тар, 56-відсоткову азотну кислоту, стерильні медичні рукавички та шприц. Найбільшою проблемою став пошук саме азотної кислоти - продавці на центральному ринку здивовано дивилися на журналіста, не розуміючи, навіщо дівчині “ця хімія”. А потрібна вона для стабілізації, консервування проб води, які будуть досліджуватися на мікроелементи.  

Як журналісти воду збирали  

Про технологію забору проб води розповів незалежний експерт. Відповідно до цієї технології, перед забором води, її потрібно спускати протягом 10-15 хвилин.

Далі двічі споліскувати стерильну тару, і лише на третій раз набрати воду для проби. В одну із стерильних пляшок журналіст, одягнувши рукавички, додавала необхідну кількість азотної кислоти, відміряну шприцом. Це потрібно для того, аби законсервувати пробу, яку будуть досліджувати на наявність металів. Таким чином, у кожному місці журналісти набирали дві проби води.

Кожну пробу води потрібно також закодувати. Для цього журналіст заповнювала акт забору проби на спеціальному бланку, після чого відповідно закодовану наліпку наклеювала на пляшку з пробою води. Тобто проби, так би мовити, були анонімні. Це дає можливість зберегти об’єктивність та достовірність розслідування.

Що показали результати аналізів

Проби води журналісти RIA відправили до “Центральної лабораторії якості води та грунтів”, яка працює при Національній академії аграрних наук України.

За тиждень, в понеділок, 27 липня, редакція RIA отримала результати лабораторних досліджень якості питної води у Вінниці.

Сім із восьми проб води за проаналізованими хімічними та органолептичними показниками відповідають гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною.

Лише у останній, восьмій пробі води виявили проблеми. Каламутність, смак, запах та присмак, забарвленість, хімічне споживання кисню - завищені показники цих параметрів дослідження знайшли у пробах води, взятих безпосередньо з річки Південний Буг. До того ж, лише у цій пробі знайшли підвищений вміст алюмінію.

Стаття опублікована за сприяння мережі з підтримки журналістських розслідувань SCOOP, спонсорованої урядом Данії. ​

Читайте також:
Вінничани про воду з крану: погано пахне, погана на смак, осад
Якими трубами “приходить” питна вода до вінничан?
У Водоканалі розповіли, чому хлорують питну воду вінничанам
"Несе Галя воду". Але чи можна її пити?
 

 

 

Коментарі (5)
  • Анонім

    Нехай краще не виключають воду, бо хоч серед ночі вставай та набирай.
  • Анонім

    Нічого не знаю, вода погано пахне, має осад,  погана на смак.Щось навіть і не скажеш що вона чиста..!!!!
  • Анонім

    Здорово то как!! Щастя прям!

    Только вот почему у всех моих гостей не-виннитчан, после принятия душа с водой из винницкого водопровода - сильная аллергия!?

    Если всё так классно с санитарией водопровода - почему виннитчане такие тупые, что покупают питьевую воду в магазинах и ставят фильтры,  журналисты не объяснят!?

    З.Ы. Почему винницкие стоматологи - одни из самых преуспевающих в Украине? Кстати - они отстёгивают что-то винницкому водоканалу или сачкуют?

    1234 reply Анонім

    А Вы статью внимательно читали ? Перед забором каждой пробы воду заставляли течь по 10-15 минут, вряд-ли Вы перед душем или набором воды в чайник так делаете ибо жалко воду переводить. Но если у Вас такие проблемы с качеством, то попробуйте по-вышеописанному рецепту всегда перед использованием воды давать протечь ей по 5-10 минут, а вдруг поможет ?

    Анонім reply 1234

    Враховуючи нинішні тарифи на воду (особливо ті, які будуть восени) порада поступила явно від якогось депутата! Яки бідолага живе на одну зарплату!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

21:16 Про що потрібно знати, якщо у вас сезонна алергія? Розповідає професорка медичного університету 20:55 Дівчатам та жінкам не можна в церкву в штанах? Це вигадка — сказали в ПЦУ 20:05 У Вінниці завершився чемпіонат міста з волейболу серед чоловіків сезону 2023–2024 photo_camera 19:40 Юлія Тимошенко вимагає негайної відставки Сольського з посади міністра аграполітики (Прес-служба ВО "Батьківщина") Від читача 18:08 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 19:30 Дощі і пил із Сахари. Коли до Вінниці повернеться сонце? 19:09 «Чому їм можна, а нам ні?» Через незаконне будівництво у селі Прибузьке затоплює ліс photo_camera 19:03 Майже 200 тисяч гривень для ЗСУ: у Вінниці завершився благодійний шкільний марафон photo_camera 18:36 У світі відзначили День книги. Що почитати у вінницьких авторів та авторок 18:34 П’ять років позбавлення волі за розбещення дітей: суд виніс вирок чоловіку 18:30 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 18:13 Зловили ухилянта-екстремала. Він плив на надувному матраці до Молдови play_circle_filled photo_camera 17:25 Вимагав 2 тисячі доларів за нерозкриття ДТП. На Вінниччині затримали в.о. командира photo_camera 17:07 На Вінниччині підприємствам ввели обмеження використання електрики 17:02 «Реальні смертники: ми по них б’ємо, а вони все одно повзуть» — Як вчитель став військовим 16:55 Конкурс із закупівлі послуг з підготовки грантових заявок для бізнесу (Прес-служба Спілки підприємців "Стіна") 16:07 Була піна та мертва риба. Екоінспекція перевірила воду в озері «Миру» 16:00 Зубки як у казці: історія успіху клініки "ПАВЛІН" (Новини компаній) 15:10 Малюють місця сили Вінниччини. Стартував восьмий пленер «Кращий художник» 14:03 Вінницький суд виніс вирок громадянину Молдови. Він переправляв чоловіків за кордон
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up