Чи буде на "Хіміку" церква? Це вирішать самі вінничани на громадському обговоренні

Чи буде на "Хіміку" церква? Це вирішать самі вінничани на громадському обговоренні
Після бурхливих дискусій громадське обговорення щодо "Хіміка" з церквою і без все-таки оголосили. Воно стартувало 9 лютого. Це значить, що протягом місяця вінничани зможуть надавати зауваження щодо плану реконструкції території у міськраду

На офіційному сайті Вінницької міської ради розмістили детальний план території у перспективі. Він частково охоплює вулиці Некрасова, Фрунзе, Кірова та Червоних курсантів. Примітно, що напередодні у місцевих ЗМІ та соцмережах мешканці міста жваво дискутували щодо зведення церкви саме там. На головному фото новини - саме спірний варіант "Хіміка" із церквою

А ось варіант без храмуАктивіст Сергій Попович був автором проекту парку без храму. Він вважає, що вінничан просто "хочуть пошити в дурні", представляючи на обговорення план, який не влаштовує більшість жителів Замостя.

"Тут висновок один. Вже колишній керівник УНА-УНСО (Сергій Чумак — ред.), обливаючи мешканців брудом, прикриваючись святинями, намагається прибрати до рук територію паркової зони "Хімік", — пише Попович у соцмережі.

Відео дня

У прихильників церкви і, відповідно, опонентів Поповича, виникало питання, де він буде брати гроші на втілення свого варіанту розбудови парку. Активіст пояснює, що кошти будуть виділені у рамках міської програми фінансування громадських ініціатив. Наприкінці минулого року міськрада вирішила виділити п'ять мільйонів гривень на десять малих проектів (до двохсот тисяч гривень) і три-чотири великих (від двохсот тисяч до мільйона). Сергій розраховує на цей ресурс.

Тим часом сам Сергій Чумак, який активно пропагував зведення православного храму Київського патріархату на "Хіміку", і справді склав повноваження керівника УНА-УНСО Вінниччини. Він сказав, що більше не займається цим питанням. За його словами, "відставка" жодним чином не пов'язана з "хімічною" історією. 

 — Думаю, тепер не буде звинувачень, що я збираюсь віджати собі землі в парку. Питання щодо складання повноважень не коментую  — це прерогатива організації. Щодо "Хіміка"  — також нічого не казатиму. Якщо все буде вирішено, долучусь до його будівництва,  — говорить Чумак.

За його словами, щодо храму є цікаві задуми. Він може навіть стати родзинкою Вінниці. 

А з приводу громадського обговорення, воно триватиме до дев'ятого березня включно. Це означає, що вінничани, небайдужі до вирішення цього питання, можуть у будь-якій формі повідомляти у міськраду свої думки щодо "Хіміка".

Детальний план територіїУсі зауваження будуть враховані згодом, у березні, коли й визначаться із датами громадських слухань. Пропозиції щодо плану, представленого вище, можна передати у "Прозорий офіс". Або ж звернутися у департамент правової політики та якості за телефонами 59-51-59, 59-51-55; електронна адреса [email protected]

Напередодні ми писали про хід конфлікту Поповича та Чумака щодо "спірного" будівництва церкви на території паркової зони "Хімік". А нещодавно у рубриці "Новини від читачів" Сергій Попович висловив свої думки з цього приводу.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (16)
  • Анонім

    Из 15 комментов, осталось 7. ВОСЕМЬ комментов УДАЛИЛИ!  

    Представляете, какая "свобода слова" в этом вопросе?

    Сколько еще людей верит в эту ересь о мифическом существе с определением "бог".
  • Vdovik Evgeniya

    Не так давно територія парку була у власності харизматичної цервки, у їхньому проекті на вказаному місці був дитячий майданчик далі фонтан. Моя родина проти храму.
  • Анонім

    навіщо церкву, задобали засроювати ними все що можна і не можна.

  • Анонім

    Ніяких церкв! Досить цієї нечсті в місті й без того! Краще зелений клаптик землі, ніж ця клоака з хрестом.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up