Фітнес для всіх: на пілоні танцюють навіть чоловіки, пенсіонерки і дошколярики

Фітнес для всіх: на пілоні танцюють навіть чоловіки, пенсіонерки і дошколярики
Стереотип, що Pole Dance пов’язаний зі стриптизом, давно визнано хибним. Нині фітнес на пілоні є не лише екзотичним танцем, але й спортом, з якого проводяться змагання. Мами відправляють на Pole Dance дочок, а чоловіки – дружин.

– За два роки існування нашої школи через неї пройшло дві тисячі вихованців, і жоден з них не став стриптизером. При цьому найкращі з них можуть стати тренерами, навчати і давати майстер-класи, – каже керівник вінницької школи Royal Pole Dance Ірина Несен, президент федерації спортивного танцю і акробатики на пілоні центрального регіону України.     

Нові трюки на кожному тренуванні 

Кореспондент RIA третього грудня завітав до однієї з вінницьких шкіл, де культивують фітнес на пілоні – Royal Pole Dance. Там займалися дев’ять дівчат різного віку, що відповідає кількості пілонів у клубі. Тренування, яке тривало годину, проводила тренер Аріна Поліщук спільно з Іриною Несен.   

Відео дня

Перед відпрацюванням професійних навичок екзотичні танцівниці близько 20 хвилин розминалися і виконували базові фітнес-вправи: розтяжки, присідання, віджимання, підкачували м’язи. За словами тренерів, це зводить до мінімуму ризик травматизму.      

Решту часу спортсменки працювали на пілоні. Як завжди, вони опановували 5 – 6 трюків (на кожну руку окремо), повторюючи їх за наставницею. При цьому тренер до кожної учениці підходила індивідуально, адже в групі спільно займаються і призерки змагань, і дебютантки. Наприкінці тренування наставник запропонував дівчатам поєднати вивчені трюки, тобто створити з них композицію. Танцівниці могли або повторити за тренером цю міні-програму, або імпровізувати.      

На досягнення першого рівня Pole Dance у новачки витрачають 3 – 4 місяці. Раз у півроку дівчата здають іспити, на яких демонструють необхідні технічні елементи. Після цього видається відповідний сертифікат. 

– Більшість новачків приходить непідготовленими. Вони не можуть сісти на шпагат, красиво підтягнутися тощо. Ми цьому навчаємо. Головне – це серйозне ставлення до тренувального процесу, – розповідає Ірина Несен.

Дівчинку привела матуся

Вихованки школи залюбки розповідали про своє захоплення. Десятирічну Єлизавету Бушменко два місяці тому на тренування привела матуся, яка займалася Pole Dance. Однокласники почали помічати, що дівчинка стала значно сильнішою. Зокрема, раніше на уроках фізкультури вона могла віджатися лише чотири рази, а тепер 15 – 20.

– На тренуванні намагаюся виконувати ті ж елементи, що й дорослі. Але переважно демонструю більш прості трюки і композиції, – розповідає Ліза.  

29-річна Анна Михайлик займається Pole Dance близько двох років. Для неї це в першу чергу – чудовий відпочинок.

– На тренуванні я відключаюся від всього, забуваю про проблеми і отримую заряд позитиву. Чоловік в захваті від мого захоплення, – каже Анна Михайлик.  

Дівчата записалися в школу танців на пілоні, щоб покращити фігуру, підкачатися, опанувати танцювальні елементи. Водночас йшлося, що Pole Dance розвиває елегантність, жіночність і граційність. Дехто встановлює вдома пілони, щоб відпрацьовувати елементи. Але й без цього приладдя пілоністки можуть вразити близьких красивими стійками, розтяжками тощо.  

Pole Dance також допомагає скинути вагу. Точних термінів схуднення тренери не називають – це залежить не тільки від тренувань, але й від правильного харчування.  

Медалі всеукраїнських конкурсів 

Вінницькі пілоністки регулярно беруть участь у всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Окремо змагаються діти, юніори, жінки і чоловіки. 

– Ми обираємо 2 – 3 престижних змагання на рік і наполегливо до них готуємося. Зазвичай, це турніри в Києві, Одесі та Львові. За останні два роки вінничанки вибороли на таких змаганнях близько 20 нагород різного ґатунку, – пишається Ірина Несен.  

14-річна Дарина Якубовська займається пілоном в Royal Pole Dance лише рік, але вже була віце-чемпіонкою всеукраїнського чемпіонату, який проходив у Вінниці. Тепер дівчина прагне займати лише перші місця.

– Регулярно демонструю батькам і друзям фото і відеоматеріали своїх виступів, а також виконую деякі трюки на турніку. На спортмайданчику замість пілону використовую вертикальну трубу, що значно ускладнює виконання елементів, – розповідає Дарина Якубовська.   

Чоловічий Pole Dance схожий на стрітворкаут

На Pole Dance записуються й чоловіки. Окремих груп для них немає тому, представники сильної статі займаються разом з дівчатами і жінками. За словами Ірини Несен, чоловічий Pole Dance дещо схожий на стрітворкаут, лише замість горизонтального турніка використовуються вертикальний. Чоловіки більше демонструють силові елементи і стрибки та водночас менше крутяться на пілоні.  

На тренування приймають й дошколяриків. Існують дитячі групи, де разом займаються діти 4 – 14 років.

– Дитячий Pole Dance став дуже популярним. Вінничани розглядають його, як альтернативу спортивній акробатиці, художній гімнастиці чи народним танцям. Водночас серед наших вихованок є навіть колишні альпіністки, – каже Ірина Несен.  

Верхня межа для занять фітнесом на пілоні – 60 років. Як каже Ірина Несен, нерідко записуються жінки 45 – 55 років. Зрозуміло, ученицям у зрілому віці дають дещо менше навантаження, особливо якщо вони раніше не займалися спортом.  

 Де займатися?

Танцям на пілоні у Вінниці навчають у школах Royal Pole Dance по вул. Соборній, 52 і вул. 30-річчя Перемоги, 16  (063-316-85-95, 098-290-24-92), Vinyl Pole Dance Studio по вул.Келецкій, 51 (096-547-52-68, 093-630-78-86) та Incanto Dance по вул. Київській, 4 (063-051-58-588, 063-994-88-22).

З історії вінницького Pole Dance

Як розповіла Ірина Несен, фітнес на пілоні у Вінниці з’явився приблизно три роки тому. До цього не було жодної студії з Pole Dance, а пілон доводилося орендувати вдень в одному з вінницьких нічних клубів. Засновницею вінницького Pole Dance стала артистка цирку з Москви Еліна Шимановська, яка тренувала у нас близько 1,5 року. Її кращі вихованки й відкрили школи у нашому місті.

Previous Next

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній) 11:45 Знайшли військових, які переховували вбивць поліцейського з Вінниччини 11:00 Ліквідували ще 950 окупантів. Зведення Генштабу на ранок 26 квітня 10:00 Сьогодні день пам'яті Чорнобиля. Історія та прикмети 26 квітня 09:44 Чи знаєте історію Чорнобильської катастрофи? Тест від 20minut.ua 09:00 Конференц-зали та коворкінги у Вінниці: де орендувати та за скільки? (партнерський проєкт) 21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up