У Вінниці визначилися зі ставками місцевих податків

У Вінниці визначилися зі ставками місцевих податків
За «зайвий» метр квадратний в будинку, квартирі чи котеджі в наступному році доведеться заплатити 2% від мінімальної зарплати. «Квадрати» у прибудовах, комуналках та дачах оцінюють в 1,5-1% відповідно. А от бізнесу крім цього доведеться заплатити і за гаражі та склади

Податки спустили на місця
 23 січня, сесія міськради разом з бюджетом затвердила і ставки нових та оновлених місцевих податків та зборів. Нові автомобілі, гаражі, склади, офіси, земля, квартири, а також пиво, цигарки, бензин та спиртне ... за це усе доведеться тепер платити додатково. Виручені кошти, в рамках бюджетної децентралізації, підуть в міський бюджет, який за рахунок цього може збільшитися на кілька зайвих відсотків. При цьому, незважаючи на так би мовити пряму зацікавленість в наповненні міської казни, в мерії обіцяють диференційований підхід до кожного. 
Нерухомість
Так, відповідно до нових правил, в 2015 році змінюється схема та спосіб стягнення податку на нерухомість. Як повідомлялося раніше, тепер за житлові квадратні метри мають платити усі, якщо розмір їх житла перевищує 60 м кв - для квартир та 120 м кВ - для будинків. Згідно законодавства, розмір ставки цього податку - компетенція місцевих органів влади, але вона не може перевищувати 2% від мінімальної зарплати на початок року. Відповідно до рішення міськради від 23 січня, по максимуму, тобто 2% платитимуть власники квартир, котеджів та будинків, якщо їх площа передбачає 60 чи 120 м кВ відповідно. Для прибудов до житлових будинків - встановлюється ставка в 1,5%, кімнати у комунальних квартирах - 1%, для садового будинку - 1%, для дачного будинку - 1,5%

Правда, чиновники заспокоюють - в 2014 проці податок на нерухомість сплачується за старими правилами, тобто платити за новими правилами доведеться уже в 2016 за 2015 рік. В цьому ж році у місті розраховують зібрати тільки 130 тисяч цього податку (від населення). Ще одна річ про яку кажуть чиновники - соціально незахищені категорії городян матимуть пільги при сплаті цього податку. 

- Ми розуміємо, що якщо, наприклад, в трикімнатній квратирі, площею 70 м кв, живе одинока пенсіонер/пенсіонерка, і їй потрібно буде сплатити 240 гривень в рік ((70-10) * (2% від мінімальної зарплати на початок року)), то в цьому випадку ця сума є завеликою. Але зовсім інша справа, коли ці ж кошти має сплатити, умовно кажучи людина, яка їздить на дорогому авто, - каже заступник міського голови Валерій Коровій. - Тому, до 15 березня має бути розроблена відповідна система пільг по сплаті податку на нерухомість. Крім того передбачається розробити і схему зонування по сплаті цього податку. Таким чином, умовно кажучи, мешканці центру платитимуть за свої житлові квадратні метри більше, ніж Старого міста. Правда, різниця навряд чи буде надто кардинальною.

Комерційні об'єкти
А от хто уже в цьому році повинен буде викласти додаткові гроші за квадратні метри - то це бізнес. Справа в тому, що цьогоріч розширяється сама база оподаткування. Мова йде про те, що тепер доведеться платити за офіси, магазини, склади і навіть гаражі. У 2015 році ставка податку для об'єктів нежитлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних і юридичних осіб, не може перевищувати 1% від мінімальної зарплати на початок року. А от уже в наступному році за 2015, ставки будуть наступними: готельні будівлі - 2%; офісні будівлі - 2%; торговельні будівлі - 2%; гаражі - 1%; будівлі для публічних виступів - 2%; господарські (присадибні) будівлі - 0,5%. Загалом, за нежитлову нерухомість бізнес має «викласти» 5,8 мільйона. За землю - 41 мільйон, за оренду землі - 50. 

Відео дня


Транспортний та акцизний податок
Від оновленого транспортного податку до міської казни за планами міськради має надійти близько 8 млн грн. А от оновлений акцизний - має додатково влити в міський кошик 94 мільйона. Перший мають сплачувати люди, які мають зареєстровані у Вінниці легкові автомобілі, що використовувалися до 5 років і мають об'єми циліндра понад 3000

Читайте також:

На утримання чиновників Вінниця витратить 69 мільйонів

Які пільги дасть Вінниця рідним військових, що загинули в АТО

Вінницькі витрати 2015: від нового «дому» для Вишеньки до регіонального центру

Харчування в школах та дитсадках Вінниці дорожчає

Як Вінниця наповнюватиме бюджет-2015

 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Ирина Кунденко

    Мене цікавить налог на садовий будинок  для прикладу в с.Агрономічне мас.Окружний забудований в 2,3 поверхи садовими будинками більше 200 квадратних метрів (ділянки належать вишам Вінниці )прикривають одне одного та податок зменшили (такі будинки не лише в Агрономічному )
  • винничанин

    А налог на воздух когда введёте ?
  • Анонім

    Что-то подобное уже было в СССР (только в с-х)

    *********



    Политику реализации надпрограм дополняли стремление ликвидировать приусадебное крестьянское хозяйство. Так, уже в 1955 г. его размеры были уменьшены в 2 раза. В 1956 г. установили денежный налог с граждан, которые держали скот в городах, а летом 1959 г. вышел указ о запрете держать скот в городах и рабочих поселках. Еще в 1956 г. M.C. Хрущев предлагал, чтобы крестьяне продавали своих коров колхозам, а молоко получали на трудодни, ошибочно полагая, что личные подсобные хозяйства будут терять свое значение и вскоре исчезнут совсем. Поэтому за 1954-1964 гг. поголовье крупного рогатого скота в подсобных хозяйствах колхозников, например в Украине, сократилось на 14%, поголовье свиней - на 20, а овец и коз - на 53%.



    Как следствие, среднегодовые темпы роста сельскохозяйственного производства в 1959-1964 гг. вновь снизились до уровня начала 50-х годов (1,5%). Освоение целины, в которое были вложены огромные инвестиции, хотя и дало сначала положительные результаты, помогая создать на Востоке страны новые районы сельскохозяйственного производства, однако не смогло решить зерновой проблемы СССР. Через эрозию почвы и засуху урожаи на целинных землях стали быстро падать. В начале 60-х годов в городах возник острый дефицит продуктов питания, включая хлебобулочными, мясными изделиями и другими продовольственными товарами массового спроса. Для объяснения тотального дефицита власть начала борьбу против "спекулянтов", "экономических преступников", но улучшить ситуацию не смогла. В 1962 г. советское правительство вынуждено было повысить розничные цены на мясо (на 30%) и масло (на 25%), что вызвало массовые протесты населения. Однако проблему дефицита продуктов питания это не решало. С 1963 г. правительство, чтобы предотвратить голод, впервые закупил за рубежом более 12 млн т зерна (на 1 млрд долл.). СССР стал регулярно в возрастающих объемах завозить зерно из-за рубежа

    ******.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up