ua і світ

Сьогодні, 27 січня, Міжнародний день пам’яті  жертв Голокосту.  В Ізраїлі покажуть документальний фільм про в’язнів Джуринського гетто. Журналіст «20 хвилин» спілкувався з авторкою фільму й автором перекладу тексту на іврит.

Книга дасть можливість дізнатися про Україну і Вінницю ізраїльтянам, які читають на івриті.   Про історію її написання 20minut.ua розповів автор — Едвард Докс.

Німці потроху починають розуміти, що українці і росіяни — це не одне й те саме, як вони вважали раніше. Про це говорила в інтерв’ю німецькому виданню наша землячка. Про що ще запитували її німецькі журналісти?

Ярина Чорногуз служить парамедиком в одному з батальйонів. Разом зі ще трьома захисницями побувала в Америці — були зустрічі у Конгресі, Держдепі, Пентагоні. Її дідусь, Олег Чорногуз, проживає в Іванові Калинівської громади, п’ять років тому повернувся з Києва у рідне село, збудував будинок на батьківському обійсті. Чому Ярина не змогла поділитися враженнями від поїздки з дідусем, але повідомила про все у Фейсбуці?

За пів року з нашої області експортували продукції на $582,5 мільйона, це майже на 14% більше, ніж за той самий період у 2021-му. В область завезли з-за кордону товарів майже на $250 млн., це менше, ніж торік на 20%. Що вивозять і що завозять? Яким маршрутом експортують зерно?

Півтора місяці скульптор з Могилева-Подільського працював над роботою на спомин про Нобелівського лауреата Чеслава Мілоша. Робив скульптуру на території садиби видатного поляка. Які враження наш земляк повіз з собою від перебування у сусідній країні?  

Гуманітарний вантаж зібрали у місті Салоніки, там, де починається сходження на гору Олімп. До Вінниці його передали грецькі партнери для фонду «Енергія Відродження». Голова фонду пішов служити в підрозділ Сил спеціальних операцій.

Листа на фронт написала дівчинка з італійської Сардинії. Його передали бійцям підрозділу Сил Спеціальних операцій (ССО). Про що йдеться у тексті, написаному акуратним почерком на іноземній мові?

Вісім років тому Ірина Анпольська відчула, як важливо, коли у важку хвилину тебе підтримують: коли новонароджена дочка 6 тижнів лежала у реанімації, рідні об’єдналися, аби допомогти коштами. З початку повномасштабної війни вінничанка створила волонтерський центр на Старому місті, своїм прикладом надихнувши сотні людей із Вінниці, України і закордону: до добрих справ долучився кожен переселенець, якому вона допомогла, місцевий хлопець покинув пити і навіть затримав диверсанта, вчительки із Ямполя приготували та передали на фронт більше 10 тисяч банок тушонки і щотижня надсилають гуманітарні й медичні вантажі щирий патріот із Німеччини й медична спільнота Румунії та Великобританії.

Друга група ямпільських дітей поїхала на відпочинок до польського міста Злотів. Спершу угоду про побратимство уклали міста. Про що говорять між собою українські і польські хлопчики і дівчатка?

keyboard_arrow_up