У Вінниці, біля вежі на Європейській площі, в кінці квітня встановили сонячні панелі для підзарядки смартфонів та планшетів. Нещодавно до конструкції вмонтували усю електрону “начинку”. Журналісти “20хвилин” вирішили перевірити, чи дійсно можна зарядити гаджети від сонячної енергії?
Панель встановили біля лавочки, тож поки заряджатиметься пристрій, можна буде з комфортом зачекати. Є чотири вільні USB-порти, тому єдине що потрібно мати із собою - це “шнурок” для зарядки гаджету.
Як нам розповіли організатори проекту, заряджатись можна і в похмуру погоду.
- Для цього в конструкції є кілька акумуляторів, в яких зберігається енергія, - каже голова вінницького осередку Всеукраїнської екологічної ліги Олександр Мудрак. - Сонячні панелі мають потужність 1,5 кіловата, чого достатньо для одночасної зарядки чотирьох смартфонів. У майбутньому хочемо встановити “Екодерево” з десятьма портами для зарядки.
За словами Олександра, сутність майбутнього “Екодерева” в тому, що під лавочками окрім конструкції для зарядки буде ще ємність з водою або їжею для безпритульних тварин.
- Можливо ми поставимо нові сонячні панелі в Центральному парку в зоодворику, щоб тварини могли пити, - каже голова Вінницького осередку екологічною ліги. - Але поки що точного проекту та місця розташування немає.
Організаторами проекту “Зарядись від сонця” є Вінницький обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги, які отримали кошти на його реалізацію від міськради та Єврорегіону Дністер. Загальна вартість проекту - 40 тисяч гривень.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Можна оголосити конкурс серед юних техніків на ватметр і логер потужності до цієї штуки. Можна буде побачити, скільки реально у Вінниці можна отримати енергії з 1 м2 батарей на протязі року.
Якщо проектування безплатне, або за обладнання й конструкція дешевші, то в проект має війти 4-6 таких штук. Інакше мені, напр., буде цікаво подивитись кошторис того проекту :).
2. Для гаджетів 300 ват пікових - то трохи забагато. Варт придумати, куди дівати надлишок. Ну мож., у середньому набагато менше? Чи туди втулили не стандартні фотоелементи, а аморфні чи якийсь полікремній з ККД 6-9% замість 17%?