Серпокрилець чорний – один з найпомітніших міських птахів. Їх часто плутають із ластівками завдяки подібному способу життя – полюванню за комахами на льоту на значних висотах і швидкостях. Але серпокрильці більші за розмірами, крила у них довші і загнуті назад, за що вони й отримали свою назву, а хвіст коротший. Також вони галасливіші за ластівок.
Орнітологи цих птахів називають дітьми повітря. Тому, що перші три роки свого життя стрижі проводять у польоті. На льоту ловлять і ковтають комах, купаються, паруються і навіть ... сплять. І тільки під час гніздування вони зменшують тривалість свого перебування у повітрі до 17—18 годин на добу.
Серпокрильці справжні аси неба, їх максимальна швидкість — 150 кілометрів на годину. Вони можуть долати відстань до п’ятисот тисяч кілометрів, не приземляючись на поверхню. Крім того, обтічне тіло цієї невеликої пташки дає змогу їй робити запаморочливі піруети.
Серпокрилець – перелітний птах. На початку гніздового періоду він прилітає в Європу та Азію, де в зоні помірного клімату навесні та влітку з’являється величезна кількість комах – головного харчу в меню цих птахів. Але варто прийти осінньому холоду, серпокрильці відлітають до Південної Африки, де проводять всю зиму. Спочатку стрижі мешкали в гірській місцевості, що поростає густим лісом, але сьогодні стали міщанами і без остраху селяться по сусідству з людиною.
Керівник гуртків Вінницької обласної станції юннатів Оксана Баланюк
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер