Велогонщик Сергій Чернявський: Іноді в сутичках на гонках билися на кулаках та ногами

Велогонщик Сергій Чернявський: Іноді в сутичках на гонках билися на кулаках та ногами
Вінничанин Сергій Чернявський, срібний призер Олімпіади-2000 у Сіднеї, дворазовий чемпіон світу, багаторазовий чемпіон України, заслужений майстер спорту з велоспорту розповідає про цікаві моменти зі своєї кар'єри та про успіхи сина.

 У 60-і роки ХХ століття через Вінницю проходив один з етапів Велогонки Світу. Тоді спортсменів, які проїжджали вулицями міста, виходили вітати на тротуарах десятки тисяч людей, а на стадіоні «Локомотив» (наразі Центральний міський стадіон) повні трибуни глядачів влаштували всім учасникам гонки довготривалі оплески, - люди любили справжній спорт. Наразі велосипедистів у Вінниці можна періодично зустріти, коли вони проходять по маршруту дистанцію шосейних гонок та під час велопробігів при святкуванні урочистих дат. А от велогощиків-трековиків на змаганнях у Вінниці, на жаль, неможливо побачити, - в нашому обласному центрі просто немає трека. Взагалі, в Україні їх, тим паче сучасних, обмаль. Зазвичай змагання проводяться у Львові, але і той трек не повністю відповідає вимогам міжнародного рівня.
На змаганнях за кордоном уболівальники охоче приходять на трек, щоб подивитися на дуже видовищну і швидкоплинну боротьбу гонщиків на великій швидкості. Приваблює глядачів, зокрема, вміння спортсменів чітко визначати мить для прискорення/атаки, тобто ривку уперед для здобуття перемоги.
Сергій Чернявський багато разів доводив своїми успіхами на міжнародних спортивних аренах, що він – велогонщик екстракласу, справжня суперзірка велоспорту. Наразі знаний спортсмен, вочевидь комунікабельна людина, є президентом федерації велоспорту Вінниччини, - організовує у Вінниці і області змагання з велогонок та велопробіги. Його поважають не тільки велосипедисти, а й, взагалі, у спортивному середовищі міста, області та України, що наявно можна побачити під час різноманітних спортивних заходів.
Сергій Чернявський вчився до 7 класу у школі №25, потім в спеціалізованому училищі олімпійського резерву у Броварах (Київська обл.). Вищу освіту отримав у Вінницькому педуніверситеті.
Отже, розпитуємо знаного спортсмена Вінниці.

- Сергію Володимировичу, коли і як ви залучилися до велоспорту?
- По – перше, зазначу, у Вінниці все моє життя. Залучився до велоспорту ще зі школи, - як вперше побачив спортивний велосипед. У 1989 році мене взяли «на олівець», - включили у категорію «майбутній олімпієць». (у 1991 році, через 5 років після початку занять велоспортом, Сергій став майстром спорту СРСР, а заслуженим майстром спорту у 23 роки!– авт.).

- Як далі зростали у спортивному плані?
- Став чемпіоном України. Мене включили у збірну олімпійську. Приймав участь у змаганнях на Кубок світу, на чемпіонатах світу. Здобув ліцензію на участь в Олімпійських Іграх. Я виступав у трековій командній гонці переслідування на 4км; в команді 4 спортсмени. Успішно виступив на чемпіонатах світу 1998 р. у Бордо (Франція) та 2001 р. в Антверпені (Бельгія).

- Чим ще особливим запам’яталися змагання на вищому світовому рівні?
- Мені вдалося стати рекордсменом світу на дистанції 4км, здолавши її за 4 хвилини 0,73 секунди. Швидкість сягала 70 км/год. Рекорд протримався півроку.

- Це дуже вагомо у спортивному середовищі. Чи траплялись у вас, можливо, надзвичайні ситуації під час трекових змагань?
- Так, бувало. У юному віці, у 1991 році, в Москві під час трекової групової гонки. У змаганнях приймало участь 30 спортсменів. На останньому колі за 100 метрів до фінішу я йду на другій позиції, і в цей час у лідера раптово в колесі сталося пошкодження. Через зіткнення з ним майже всі падають, деякі з переломами кісток. А я…стаю переможцем!

- А на шосейних гонках щось подібне бувало?
- Траплялось дещо інше. При непорозуміннях на шосе команди велогонщиків зупинялися та йшли «стінка на стінку», - билися на кулаках та й ще ногами. Таке бувало найчастіше в Італії.

- Отакої! Отже, окрім трекових, шосейні гонки для вас теж були звичним «ділом»?
- Саме так. В Італії непогано виступав у багатьох шосейних гонках, особливо у 2001 – 2003 роках на дистанцію 200км. В Україні – в основному на 150 – 160км. Були, зрозуміло, і вдалі виступи.

- Коли завершили кар’єру спортсмена? Чим сьогодні займаєтесь?
- Перестав виступати на змаганнях у 2005 році. Наразі я - викладач фізвиховання і спорту на кафедрі фізвиховання педуніверситету. Ще пишу кандидатську дисертацію.

- Ваш 15-річний син Андрій теж займається велоспортом. Нещодавно його відзначали у міській раді за успіхи на змаганнях у 2012 році. Як це розцінюєте?
- Я радий. Син стрімко «набирає оберти» у спортивній кар’єрі. Андрій у 2012 році став чемпіоном України серед юнаків (в його здобутку ще «срібло» чемпіоната України – 2010; наразі Андрій – учень 9 класу школи №16 авт.). Сина, до речі, тренує мій колишній наставник, заслужений тренер України Василь Михайлович Пастернак. Зазначу, Андрій має кращі за мене результати у тому ж віці. До слова, коли ми разом їздимо на велосипедах, я вже не встигаю за ним.
Підсумовуючи, підкреслимо, що успішний велогонщик Сергій Чернявський і після закінчення спортивної кар’єри знайшов себе, є успішною людиною і наразі.


Після фінішу велопробігу. Зліва Сергій Чернявський.


Відео дня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous
    Зірка.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:10 Калинівська громада отримала трофейний російський дрон від військових photo_camera 13:42 «Казав, що після війни буде частіше приїжджати у Могилівку»: попрощалися з льотчиком F-16 Максимом Устименком 13:38 Підсумки НМТ: на Вінниччині 84 школярі отримали максимальні 200 балів 13:17 Хочеш більше енергії? Сходи на йогу або стретчинг (Новини компаній) Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 12:38 На Келецькій побили 15-річного хлопця 12:02 Дві вінничанки готували страшний теракт проти Сил оборони — їх судитимуть 10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв 09:55 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 09:40 На кількох вулицях не буде світла та води: оперативні дані про відключення 3 липня 09:08 Працівнику фастфуду в Калинівці, де отруїлися 29 людей, оголосили підозру 08:14 У цей день вітайте захисників неба. Іменини, заборони та прикмети 3 липня 20:48 Тульчинщина прощається з Героєм Віталієм Загороднюком, який загинув у ДТП на Київщині 20:23 Які переваги і недоліки додатку «Резерв +» для військовозобов’язаних? Запитали в адвоката 19:18 Потужний вибух біля Житомира. Трасу в напрямку Києва перекрили play_circle_filled 18:57 Скутери, самокати, мопеди: у Вінниці різко зросла кількість ДТП за участю дітей 18:06 Вінничани, тримайтесь — антициклон Bettina несе справжню спеку 17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up