Загалом у списку вісім українських пунктів. Список склала Національна спілка журналістів України. Ця організація вп’яте оприлюднює список посадовців, які своїми діями перешкоджають роботі журналістів.
Суддя Наталія Бессараб у списку під сьомим номером.
«Бессараб Наталя Миколаївна — суддя Замостянського районного суду м. Вінниці, яка до прийняття рішення по суті позову винесла постанову про арешт рахунків видавця газет «20 минут» і «RIA» та про заборону друкувати в цих газетах будь-яку інформацію про вінницього бізнесмена Назарова.
Приводом для позову слугувало офіційне повідомлення правоохоронних органів щодо махінацій з кредитами. Бізнесмен оцінив спричинену йому шкоду у 500 тис. грн., на цю суму суддя і заарештувала рахунки газет. Через таке рішення газети опинилися перед загрозою припинення виходу.
За декілька тижнів суддя того ж суду Клапоущак Сергій Юрієвич задовольнив позов двух начальників жеків, зобов’язавши газету опублікувати спростування оціночних суджень», - говориться у повідомлені Національної спілки журналістів України.
Павло Веклич потрапив у список за те, що «в порушення Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» ініціює виселення редакції вінницької регіональної газети «Подільська зоря».
Загалом у списку вісім пунктів. І у «чорному списку» фігурують керівники проурядових фракцій: голова депутатської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Ігор Рибаков, голова депутатської фракції Народної партії Ігор Шаров і голова депутатської фракції КПУ Петро Симоненко.
Є там також голова Державної фінансової інспекції Петро Андреєв, черкаський губернатор Сергій Тулуб, перший заступник голови Київської держадміністрації Ярослав Москаленко, чиновник з Одеської облради Олексій Єремиця та прокурор Кіровського району м. Дніпропетровська Станіслав Лисенко.
У Національній спілці журналістів України сказали, що відсутність належного реагування влади на оприлюднені факти сприяє погіршенню ситуації зі свободою слова,
«Закликаємо засоби масової інформації та громадські організації сприяти поширенню інформації про всі факти перешкоджання журналістам,порушення права громадян на отримання інформації, привертати увагу влади і громадськості до небезпечних тенденцій обмеження доступу до інформації», - повідомили у спілці.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер