Щеплення від вірусу папіломи людини буде обов’язковим. А в аптеці вакцина — 5000 гривень

Щеплення від вірусу папіломи людини буде обов’язковим. А в аптеці вакцина — 5000 гривень
  • В календарі обов’язкових щеплень з’явиться вакцина від папіломавірусу людини. Її будуть отримувати дівчатка 12-13 років.
  • Це допоможе ефективно запобігти розвитку таких серйозних захворювань, як рак шийки матки та інші онкологічні патології, спричинені цим вірусом.

— Цей процес трохи гальмувався, тому що вакцина дороговартісна, але джерела знайдені, частково українські, частково це донації, — розповідає Ігор Матковський, керівник центру контролю та профілактики хвороб. — Правда, все буде відбуватися поетапно, і вакцинація від папіломавірусу поки що буде гендерно орієнтована, тобто стосуватися тільки дівчат, це не зовсім вірно, але хоча б так. Вакцинувати будуть дівчат 12-13 років.

За словами Інни Мартонікової, прес секретаря обласного департаменту охорони здоров’я, в рамках проекту раннього виявлення онкозахворювань на первинці, вже цього року в Теплику і Жмеринці будуть вакциновувати дівчаток від папіломавірусу.

— Це питання було пропрацьоване з місцевою владою, і поки що щеплення буде відбуватися 50/50, — говорить Інна Мартонікова. — Тобто одну вакцину закуповує міська влада іншу купуватимуть люди за власний кошт.

Відео дня

— До речі безкоштовно від вірусу папіломи людини вже другий рік вакцинують у Львові та Львівській області, — додає Ігор Матковський.

Там щеплення отримують дівчата віком від 9 до 18 років. В минулому 2024 році у Львові провели 1290 вакцинацій для 520 дівчаток. Цьогоріч виділена сума в більш ніж 1,6 мільйона гривень дасть змогу провакцинувати ще більше підлітків та молоді.

Вірус папіломи людини — це найпоширеніша інфекція, яка передається статевим шляхом. Існує більше 80 типів папіломавірусу, і приблизно 30 з них вважаються онкогенними. Вірус папілома людини 16 та 18 типів найчастіше пов’язують з раком шийки матки, а саме 70% випадків раку шийки матки асоціюють з інфікуванням цими типами вірусу.

Які фактори підвищують рівень інфікування ВПЛ?

  • Ослаблена імунна система. Імуносупресія послаблює здатність організму боротися з інфекцією та іншими захворюваннями.
  • Сексуальна активність у молодому віці або багато сексуальних партнерів. Це збільшує ризик інфікування ВПЛ.
  • Для передавання вірусу секс з проникненням є не обов’язковим. Вірус може передаватися через тілесний генітальний контакт.

Вакцинація проти ВПЛ може запобігти більше 90% ракових захворювань, пов’язаних з вірусом. Щеплення захищає від розвитку раку шийки матки, раку порожнини рота, горла, статевих органів, ануса. Вакцинацію від ВПЛ проводять у багатьох країнах світу. В Україні щеплення від папіломавірусу поки що входить до переліку рекомендованих.

З 2006 року, коли вакцина була вперше рекомендована, кількість інфікування типами вірусу папіломи людини, що спричиняють рак та генітальні бородавки, зменшилися на 88% серед дівчат-підлітків і на 81% серед молодих дорослих жінок.

  • Вакцинація зменшила кількість передракових станів у молодих жінок.
  • Захист від вірусу папілома людини залишається високим без ознак зниження триває близько 12 років.
  • Дітям рекомендовано проводити щеплення двома дозами у віці 9-14 до початку статевого життя.
  • Щеплення роблять і хлопцям також, адже вони можуть бути носіями вірусу.
  • Людям, які живуть із ВІЛ, для захисту від папіломавірусної інфекції, незалежно від виробника вакцини та віку вакцинації, потрібно ввести три дози вакцини.

Вакцинація від папіломавірусу рекомендована не всім дорослим з 26 років, оскільки у цьому віковому діапазоні вона може бути не такою ефективною. Однак, після консультації з лікарем дорослі у віці від 27 до 45 років також можуть зробити щеплення.

Як зробити щеплення вже зараз

Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря. Вакцину потрібно буде купувати за власні кошти. В аптеках вакцини коштують приблизно 5000 грн. 

У багатьох людей немає поствакцинальних реакцій. Але буває: біль, почервоніння, набряк у руці, де було зроблено укол, лихоманка, запаморочення або непритомність, головний біль або відчуття втоми, нудота, біль у м’язах, суглобах.

Як захистити себе від вірусу без щеплення

  • Регулярно проходити скринінг на РШМ та відвідувати гінеколога хоча б раз на рік.
  • Правильно використовуйте презервативи. Вони частково можуть захистити від інфікування ВПЛ. Пам’ятайте, що вірус може інфікувати ділянки, що не захищені презервативом.
  • Обмежте кількість сексуальних партнерів до одного, для якого ви теж є єдиним партнером. Це значно знижує ризик інфікування ВПЛ.

 

Читайте також:

У Вінниці розпочинається «сезон» кору. Перевірте, чи є у вас імунітет

За два місяці — 600 випадків. У дитячій обласній збільшилась кількість звернень з укусами кліщів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (73)
  • Larisa Sobchuk
    Цікаво .дякую!
  • Тетяна Баглай
    Активно включились антивакцинатори! То хворійте, вмирайте! Хто забороняє це робити вам і вашим дітям! Рак матки- це ж так класно!
    Рябов Дмитро reply Тетяна Баглай
    Тетяна Баглай я сподіваюся, що ціх підарасів (антивакцинаторів) колись просто всіх пересажають. Одне вже спочатку з вакцинацією боролося, потім в Херсоні колаборантом стало. Потім здохло.
  • Олександр Куницький
    Слабі на голову,коліть собі по бажанню,А других не змушуйте не маєте нате права!
    Рябов Дмитро reply Олександр Куницький
    Олександр Миколайович Куницький може ти слабий на голову, що іншим розповідаєш, що не треба вакцинуватися ? Не вакцинуйся. Шийки матки в тебе немає. Напевно.
  • Olga Mannke
    Нарешті 🙌

keyboard_arrow_up