У поданні Генеральної прокуратур України йдеться про взяття названих суддів під варту. Однак упродовж дня рішення про запобіжний захід так і не вдалося прийняти. Слухання справи було доручено найдосвідченішому судді Вінницького суду Олександру Олійнику. Київські судді дали відвід спочатку пану Олійнику, а потім ще двом вінницьким служителям Феміди – Юрію Ковбасі й Ігорю Вишару. Підозрювані прибули до Вінниці з трьома адвокатами на двох. Тобто адвокати представляли сторону захисту обох підозрюваних. Тому одночасно слухання справи о двох підозрюваних не було можливим. Кожен мав ще й групу підтримки. Наприклад, пані Царевич підтримувала навіть її мати.
Першою слухали справу стосовно судді пані Царевич. Відвід судді Олександру Олійнику вона пояснила тим, що прерогатива визначення територіальної підслідності належить виключно Вищому спеціалізованому суду України. Саме до цього суду звернулася підозрювана. Тому, за її словами, слід дочекатися рішення Вищого спеціалізованого суду. Тим само було мотивовано відвід суддям Юрію Ковбасі й Ігорю Вишару. За словами підозрюваного судді пана Кицюка, клопотання про визначення територіальної підсудності для обрання запобіжного заходу визначала Генпрокуратура. Насправді єдиним і належним суб’єктом такого клопотання є Вищий спеціалізований суд. Тому розглядати справу у Вінниці не може жоден суддя. Так прокоментував журналістам підставу свого відводу судді Олійнику пан Кицюк.
- Надати правову оцінку, наскільки наше клопотання є обґрунтованим або необгрунтованим, може тільки Вищий спеціалізований суд України, - наголосив Віктор Кицюк.
Представники обвинувачення такі дії називають відвертим затягуванням часу. Як зазначив у своєму виступі прокурор Ярослав Карлащук, ГПУ дотримала усіх норм чинного законодавства. Досудове розслідування було доручено прокуратурі Вінницької області. Тому Вінницький суд визначає запобіжний захід стосовно підозрюваних. Під час слухання стало відомо, що у кабінеті судді Царевич проводився обшук. Дозвіл на його проведення надавав суддя Вінницького суду пан Ковбаса. Це стало ще однією причиною висловлення пані Царевич недовіри названому судді.
Чому служителі Феміди з Печерського суду, який зажив слави найкорумпованішого в державі, затягували час розгляду питання? Як пояснив один представників обвинувачення, згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом, рішення про застосування запобіжного заходу має бути прийнято протягом 72 годин з часу його надходження до суду.
У прес-службі Вінницького міського суду журналісту RIA уточнили, що документи з Києва надійшли 5 березня приблизно о 14-й годині. Тобто 72 години спливають 8 березня о цій же годині. У той же день, тобто 6 березня Голосіївський суд Києва розглядав аналогічне подання ГПУ про обрання запобіжного заходу ще одному судді Печерського суду – панові Вовку. Однак суддя не задовольнив вимогу Генпрокурора про взяття судді під варту. Яке рішення приймуть вінницькі судді, стане відомо сьогодні, 7 березня. Судові засідання заплановано продовжити після 11-ї години.
Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада дала згоду на затримання й арешт трьох суддів Печерського районного суду Києва - Сергія Вовка, Віктора Кицюка й Оксани Царевич. Царевич і Кицюк підозрюються в тому, що винесли завідомо неправосудні постанови по справах про адміністративне правопорушення відносно активістів Автомайдану й в інших справах.
До речі, жодного представника від автомайданівців, які потерпалаи також від судового свавілля і у Вінниці, біля стін суду не було. При вході на підмостку лежав залишений кимось аркуш паперу з промовистим написом: «Суддю на нари!»
Читайте також: Суддя з Києва Оксана Царевич заявила відвід судді Вінницького міського суду
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Анонім