За липневий місячник добровільної здачі зброї в підрозділи поліції Вінницької області люди здали 115 одиниць зброї. Принесли незареєстровані пістолети, рушниці, гвинтівки, ножі, автомат і гранату. Що буде далі з цією зброєю – розказали в поліції. Також пояснили процедуру здачі зброї та боєприпасів.
Частину зі зданої під час місячника зброї, якщо вона не фігурувала в криміналі і є працює справно, люди зможуть зареєструвати на себе. Решту, як сказав начальник відділу дозвільної системи обласного управління поліції Володимир Федоришин, спалять в доменних печах.
Досі місячники добровільної здачі зброї в країні проводили двічі на рік. Цього року вперше, і так буде надалі, через складну ситуацію в країні вирішили приймати зброю від людей ще й у липні місці. І люди здають.
- Збільшується кількість людей, які виявляють і добровільно здають зброю, - каже заступник начальник обласної поліції Руслан Мороз. - Позитивна тенденція таких заходів ще й в тому, що ми убезпечуємо наше суспільство від протиправних і в якісь мірі безкарних злочинів. Всі ми розуміємо, що необлікована зброя або зброя, отримана незаконним шляхом, не для того, щоб вона була схована чи лежала десь у шафі. Така зброя в подальшому може використовуватися для якихось незаконних дій, а можливо й злочинів.
Що знесли в поліцейські відділки
мешканці Вінницької області в липні?115 одиниць зброї, з яких
- мисливська гладко ствольна зброя – 89
- мисливська нарізна - 11
- нарізна армійських зразків - 6
- холодна зброя (ножі) - 6
32 одиниці газової зброї
2300 боєприпасів різного калібру
200 грам вибухових речовин
21 снаряд часів Другої Світової.
Також Руслан Мороз сказав, що співробітники поліцейських підрозділів регулярно перевіряють на наявність зброї, снарядів чи вибухівки діючих і колишніх учасників АТО.
- Такі трофеї - це часті випадки, - говорить заступник начальника управління поліції. - Виявляємо не тільки в мисливців, а і в бійців АТО, як зброю, так і боєприпаси.
Про те, що треба людини зробити, щоб здати незареєстровану зброю в поліцію і уникнути будь-якої відповідальності за незаконний пістолет, рушницю, гвинтівку, автомат тощо – дивіться на відео.
Нагадаємо, що за незаконне зберігання зброї передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. За зберігання загрожує штраф (від 170 гривень) з конфіскацією зброї. А незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами - це злочин. Санкція статті 263 Кримінального кодексу України обіцяє покарання до семи років позбавлення волі.
Якщо ж людина добровільно принесе в поліцію незареєстрований пістолет, рушницю, гвинтівку абощо протягом місяця добровільної здачі зброї, то її звільнять від відповідальності та після відповідної експертизи дадуть можливість зареєструвати зброю у свою власність. Це стосується мисливської вогнепальної, холодної, газової зброї.
- Здана під час місячника гладкоствольна та нарізна зброя, яка сертифікована, може бути зареєстрована на людину, яка її здала, - каже Володимир Федоришин. – Також зброя може бути зареєстрована на того, кого людина вказала в заяві під час здачі зброї. Тобто на іншу людину, яка хотіла б стати власником цієї зброї.
Процедура здачі незареєстрованої зброї в поліцію:
Під час липневого місячника звільнили від відповідальності за незаконне зберігання не облікованої зброї 29 людей. Наступний період для добровільної здачі зброї буде у вересні-жовтні.
Під час місячника здачі зброї, як розказали і поліції, люди передали на знищення більше 20 снарядів часів Великої вітчизняної та сучасну гранату Ф-1. Такі речі нести самостійно в поліцейських відділок небезпечно. Як інформувати поліцейських?
Схема повідомлення про виявлений снаряд чи інший вибухонебезпечний предмет:
- Подзвоніть на «102»
- Поліція зареєструє виклик
- Приїде слідчо-оперативна група
- Візьме пояснення у людини про те, як вона знайшла вибухонебезпечний предмет і буде охороняти місце до прибуття надзвичайників
- Працівників МНС викає черговий поліції (спеціально дзвонити на «101» не треба)
- Поліція передає групі рятувальників снаряд, про що складає акт
- Вибухотехніки забирають небезпечний предмет і в той же день знищують його на спеціально пристосованій території
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер