Народні депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» - найдисциплінованіші серед депутатського корпусу. І не лише тому, що фактично мало пропускають пленарні засідання. Вони постійно у регіональних поїздках, щоб знати людські потреби людей і бути корисними людям.
Зокрема, днями у Вінниці перебувала Тетяна Острікова – парламентар, яка працює в комітеті з питань митної та податкової політики. Тож недивно, що вона зустрічалася з працівниками Вінницької митниці, аби донести до них переваги та недоліки новоприйнятого бюджету на 2019 рік, а також зміни у Податковому кодексі, які мусять спростити ведення бізнесу в Україні.
«Економічного зростання в бюджеті не закладено. Ні лікарям, ні вчителям мало що передбачено. А медична субвенція недофінансована на 40%. Проте збільшили на понад 20 млрд фінансування СБУ, ГПУ, ВМС, а загалом – більше 100 млрд грн. А 34% всіх державних витрат у нас йде на борги. Ані на молодь, медицину, освіту і не на армію. А на борги і фінансування силовиків, не армії, а правоохоронців», - зазначила Тетяна Острікова.
Певний позитив несуть зміни до податкового кодексу, зокрема для власників електрокарів. Наразі подовжена пільга для ввезення електромобілів строком на чотири роки, є значні спрощення та податкові пільги для українських виноробів, пройшли поправки по оподаткуванню аграріїв, задіяна система адміністрування витрат палива. Інші точкові зміни мають позитивний результат для економіки України, але сам спосіб ухвалення Податкового кодексу не виглядає нормальним, адже зміни по декілька десятків раз виносили на розгляд та голосування, намагалися лобіювати олігархічні пропозиції.
Як експерт і гість Тетяна Острікова завітала на Експертний форум VinExport. Учасники форуму — власники та керівники малих і середніх підприємств, які вже є експортерами, або планують розширення чи виведення своїх продуктів та послуг на міжнародні ринки. Говорили про експорт IT-технологій, сільсппродукції – не сировини, а саме продукції промислового сільського господарства.
«Попри урядові заяви про колосальну підтримку аграріїв, насправді на компенсацію ставок за кредитами виділено цього року всього 100 млн грн. МінАПК прописує такі умови, що, за словами фермерів, не варто витрачати часу на оформлення документів, аби потім отримати мізерне відшкодування. Люди не хочуть зв’язуватися з державними коштами», — зазначила Тетяна Острікова.
Новели Податкового кодексу Тетяна Острікова обговорила з вінницькими власниками електромобілів. Ця зустріч відбулася з приводу скасування ПДВ та розмитнення електромобілів та гібридів. Нині у Вінниці понад 250 транспортних засобів, які використовують електричні двигуни. З власниками таких автівок обговорили проблеми завезення електрокарів, а також комплектуючих матеріали та наявність точок електрозаправок у Вінниці. Їх в обласному центрі зараз не більше двох десятків. Автовласники піднімали проблемне питання придбання комплектуючих елементів (літієві батареї, станції живлення для безкоштовного заряджання тощо), які необхідно замовляти за кордоном, а через нові податки на товари із закордону додана вартість однієї станції може сягати декількох тисяч доларів.
Тетяна Острікова пообіцяла вивчити це питання і спробувати знайти можливості, аби знизити непрямі податки на електрокари.
*Інформація прес-служби Вінницької обласної партійної організації «Об’єднання «Самопоміч»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 29 від 16 липня 2025
Читати номер