3 березня 2022 року у Верховній Раді України відбулося пленарне засідання, під час якого було прийнято Закон "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів". (законопроєкт №7122).
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Закон врегульовує питання націоналізації всього майна, об’єктів, коштів та вкладів агресора, які знаходяться на території України.
Так, примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів здійснюється без будь-якої компенсації (відшкодування) їх вартості, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку Російська Федерація розв’язала і веде проти України та Українського народу.
Рішення про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, приймається РНБО та вводиться в дію указом Президента України.
Проєкт рішення про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів до РНБО вноситься КМУ.
Проєкт рішення повинен містити:
- перелік об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, що підлягають примусовому вилученню;
- ідентифікацію (місцезнаходження, реєстрацію тощо) об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів;
- найменування осіб, об'єкти права власності яких підлягають примусовому вилученню;
- строки проведення примусового вилучення кожного об’єкта; інші положення, визначені цим Законом.
Не пізніше як у шестимісячний строк після скасування чи завершення воєнного стану в Україні указ Президента України про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів підлягає затвердженню Верховною Радою України, шляхом прийняття відповідного закону.
Примусово вилучені об’єкти права власності Російської Федерації та її резидентів передаються у господарське відання на тимчасовій або постійній основі спеціалізованому державному підприємству, яке у разі необхідності створюється за рішенням КМУ.