У Вінниці юристи розказали людям з інвалідністю про їх права

У Вінниці 16 – 17 серпня пройшов освітній семінар «Про забезпечення прав людей з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення». Захід організували ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» та ГО «Гармонія». Семінар проходив у готелі ОПТИМА, який пристосований для потреб маломобільних груп та людей на візках. На семінарі людям з інвалідністю надали загальну інформацію з судочинства, про електронний суд, повноваження прокуратури, розказали про первинну і вторинну юридичну допомогу, адвокатські послуги, а головне навчали людей правильно використовувати свої права.

Відкрив семінар Олександр Вознюк, який згодом на правах організатора передав слово Урядовій уповноважені з прав осіб з інвалідністю, голові ГО «Гармонія» Панасюк Раїсі Василівні. У вітальному слові вона наголосила, що дуже важливо не просто знати свої права, а й вміти користуватися ними.
https://youtu.be/bBIvGcHDJlM
Заступник голови Апеляційного суду Вінницької області - Панасюк Олександр Сергійович розповів присутнім про ефективність судового захисту прав осіб з інвалідністю.

А член Ради суддів України суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду, – Моніч Богдан Селівесторович, висвітлив тему доступності судів для людей з інвалідністю. Повідомив, що існують 15 критеріїв (один з них – наявність інвалідності 1-2 групи), за якими суд може звільнити позивача від судового збору. Також він торкнувся теми судової реформи.
https://youtu.be/rvaD8zjK09g
Присутні ставили питання юристам на тему їх виступу та отримували вичерпні відповіді. Загалом формат семінару сприяв діалогу між аудиторією і спікерами.

Заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації в Вінницькій області - Кислиця Олег Семенович на тему: «Вжиття заходів судовою адміністрацією для забезпечення доступності судів для людей з інвалідністю» проінформував про стан справ з цього питання у Вінницькій області. Також він повідомив, що Управління судової адміністрації, як і об’єднаний Вінницький окружний суд і буде знаходитись за адресою вул. 600-річчя, буд.17 (це 9-поверхова недобудова біля ТЦ МЕГАМОЛ). Планується оголошення великого тендеру на добудову цього об’єкту. Після здачі будівлі в експлуатацію, вона буде доступна для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
https://youtu.be/obMjnssQVRk
Представник прокуратури Вінницької області, розповіла про повноваження прокуратури які були, і які залишились після реформування. Тому, що багато людей пишуть скарги до прокуратури й вимагають реагування, але прокуратура в більшості випадків немає повноважень реагувати на ці скарги.
https://youtu.be/6KP9rhBpkgM
Загальне ознайомлення осіб з інвалідністю з методами захисту
своїх права та законних інтересів провела – адвокат, член АО «Право та Закон», партнер ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» - Уласевич Анастасія Сергіївна.

Спікером на тему: «Забезпечення права на безкоштовну правову допомогу для осіб з інвалідністю», була – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області Лукіянова Марина Дмитрівна

І на закінчення першого дня семінару виступив член Ради адвокатів Вінницької області – Білан Володимир Валентинович з тематикою: «Захист прав осіб з інвалідністю у міжнародному аспекті». Щоб дійти до судів міжнародних інстанцій, потрібно спочатку пройти усі місцеві суди. Володимир Білан розповів про свою адвокатську практику, з якими перепонами йому доводиться стикатися в суді. Він зазначив, що з 1 лютого 2019 р., представляти людину в суді будуть мати право виключно адвокати.

Наступний день семінару був не менш цікавим і пізнавальним. Директор департаменту Інформаційних судових систем Державної судової адміністрації України – Мацера Борис Семенович показав і розповів про технічні можливості використання електронного суду для людей з інвалідністю. І хоча електронний суд наразі працює у тестовому режимі, в перспективі він почне працювати на повну потужність для усіх громадян України.

Далі начальник Управління державної реєстрації нормативно - правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Драчинська Віра Онисимівна розповіла про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю, її розміри, підстави для призначення, збільшення, припинення і відновлення виплат.

Не менш гостру тематику: «Працевлаштування осіб з інвалідністю: законодавчі гарантії та реальність» озвучила представник Вінницького осередку ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» - Паламарчук Ольга Анатолівна. Були наведені норми закону і конкретні приклади, за якими працездатні люди з інвалідністю окрім пенсії отримують ще й допомогу з безробіття.

А голова ГО «Гармонія» Панасюк Раїса Василівна говорила про психологічну допомогу особам з інвалідністю, як запоруку успішної соціалізації в суспільстві. Вона акцентувала свій виступ на тому, що потрібен бути діалог. З нашою недосконалою правовою системою люди з інвалідністю повинні розуміти, що через діалог рівноправних сторін з’являється можливість вирішити будь яке питання. І для того, щоб вести конструктивний діалог, люди з інвалідністю повинні знати свої права та обов’язки.
https://youtu.be/_hu6_vB_h0M
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Вознюк Олександр Григорович підбив підсумки семінару. Він зазначив, що даний семінар був першим в проекті «Забезпечення прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення» і йому, як організатору дуже важливі відгуки й кожен має висловитись з приводу семінару. Представники різних громадських організацій, які були присутні на заході, висловлювали вдячність, лунали прохання проводити подібні семінари не тільки в містах, але й у районах області, де люди менш обізнані у своїх правах.

Коментарі (0)
Ярмарок робіт майстрів з інвалідністю «Душею створена краса»

В Експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати 3 грудня розпочалась виставка-ярмарок «Душею створена краса»,...

Поспішайте на форум «Нові можливості»

Потужний захід відбудеться у Києві  12 жовтня 2018 р. Форум під назвою «Нові можливості» пройде за адресою:...

Активісти протидіють підняттю цін на проїзд у громадському транспорті

Справжні пристрасті вирують у Вінниці навколо підняття цін на проїзд у громадському транспорті. Люди дорікають міській...

У Вінниці юристи розказали людям з інвалідністю про їх права

У Вінниці 16 – 17 серпня пройшов освітній семінар «Про забезпечення прав людей з інвалідністю та інших мало мобільних...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

21:44 Більше 16 мільйонів гривень хочуть витратити на ремонт історичних пам’яток photo_camera 18:24 Готуємося до новорічного столу разом з ГРОШем (Новини компаній) 18:00 Свято наближається: в цьому році новорічний стіл подорожчав на 20% 16:58 Дев'ять годин без світла. Де у четвер застосують планові відключення? Від читача 22:05 1000 шкіл України обрала неформальну освіту 16:01 Завтра святого Андрія Первозванного: як можна гадати у ніч на Андрія 15:34 «Заставили людину звільнити жінку»: як засідала комісія облради щодо конфлікту інтересів на водоканалі play_circle_filled 15:21 Як змінити підхід в інтернатах – від місця утримання, де людина чекає кінця свого часу, до місця проживання – змістовного, якісного із комфортним дозвіллям (Прес-служба Вінницької обласної Ради) 15:02 Студенти збували у Вінниці наркоту через «закладки»… на цьому заробляли до 50 тисяч 14:22 У Вінниці під потяг стрибнув молодик. Поліція просить упізнати загиблого (ФОТО) 13:35 Підписати декларацію з лікарем можна і в наступному, 2019 році 13:01 Жовтий рівень загрози: на Вінниччину суне циклон з хуртовиною. Що необхідно знати? 12:20 Четверо сутенерів «кришували» масажні салони, де обслугували клієнтів сексом 12:10 Сучасний чи історичний? Вінничани про те, яким має бути центр міста photo_camera 11:30 Судили інформатора бойовиків так званої «ДНР». Скільки дали? 10:57 «Вінницькі зубри» приймають лідера першої ліги БК «Житомир» 10:41 «Електричні системи» піднімає зарплату та набирає штат. Скільки обіцяють? 10:40 «Це не поліцейські, це поліцаї!» Подружня пара розказала, як їх затримували спецпризначенці play_circle_filled 10:35 «Сусідом» найстарішого будинку Вінниці може стати шестиповерхівка photo_camera 10:10 Сьогодні – святого Парамона. Чому треба обов’язково позичити щось у сусідів?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up