У Вінниці юристи розказали людям з інвалідністю про їх права

У Вінниці 16 – 17 серпня пройшов освітній семінар «Про забезпечення прав людей з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення». Захід організували ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» та ГО «Гармонія». Семінар проходив у готелі ОПТИМА, який пристосований для потреб маломобільних груп та людей на візках. На семінарі людям з інвалідністю надали загальну інформацію з судочинства, про електронний суд, повноваження прокуратури, розказали про первинну і вторинну юридичну допомогу, адвокатські послуги, а головне навчали людей правильно використовувати свої права.

Відкрив семінар Олександр Вознюк, який згодом на правах організатора передав слово Урядовій уповноважені з прав осіб з інвалідністю, голові ГО «Гармонія» Панасюк Раїсі Василівні. У вітальному слові вона наголосила, що дуже важливо не просто знати свої права, а й вміти користуватися ними.
https://youtu.be/bBIvGcHDJlM
Заступник голови Апеляційного суду Вінницької області - Панасюк Олександр Сергійович розповів присутнім про ефективність судового захисту прав осіб з інвалідністю.

А член Ради суддів України суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду, – Моніч Богдан Селівесторович, висвітлив тему доступності судів для людей з інвалідністю. Повідомив, що існують 15 критеріїв (один з них – наявність інвалідності 1-2 групи), за якими суд може звільнити позивача від судового збору. Також він торкнувся теми судової реформи.
https://youtu.be/rvaD8zjK09g
Присутні ставили питання юристам на тему їх виступу та отримували вичерпні відповіді. Загалом формат семінару сприяв діалогу між аудиторією і спікерами.

Заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації в Вінницькій області - Кислиця Олег Семенович на тему: «Вжиття заходів судовою адміністрацією для забезпечення доступності судів для людей з інвалідністю» проінформував про стан справ з цього питання у Вінницькій області. Також він повідомив, що Управління судової адміністрації, як і об’єднаний Вінницький окружний суд і буде знаходитись за адресою вул. 600-річчя, буд.17 (це 9-поверхова недобудова біля ТЦ МЕГАМОЛ). Планується оголошення великого тендеру на добудову цього об’єкту. Після здачі будівлі в експлуатацію, вона буде доступна для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
https://youtu.be/obMjnssQVRk
Представник прокуратури Вінницької області, розповіла про повноваження прокуратури які були, і які залишились після реформування. Тому, що багато людей пишуть скарги до прокуратури й вимагають реагування, але прокуратура в більшості випадків немає повноважень реагувати на ці скарги.
https://youtu.be/6KP9rhBpkgM
Загальне ознайомлення осіб з інвалідністю з методами захисту
своїх права та законних інтересів провела – адвокат, член АО «Право та Закон», партнер ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» - Уласевич Анастасія Сергіївна.

Спікером на тему: «Забезпечення права на безкоштовну правову допомогу для осіб з інвалідністю», була – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області Лукіянова Марина Дмитрівна

І на закінчення першого дня семінару виступив член Ради адвокатів Вінницької області – Білан Володимир Валентинович з тематикою: «Захист прав осіб з інвалідністю у міжнародному аспекті». Щоб дійти до судів міжнародних інстанцій, потрібно спочатку пройти усі місцеві суди. Володимир Білан розповів про свою адвокатську практику, з якими перепонами йому доводиться стикатися в суді. Він зазначив, що з 1 лютого 2019 р., представляти людину в суді будуть мати право виключно адвокати.

Наступний день семінару був не менш цікавим і пізнавальним. Директор департаменту Інформаційних судових систем Державної судової адміністрації України – Мацера Борис Семенович показав і розповів про технічні можливості використання електронного суду для людей з інвалідністю. І хоча електронний суд наразі працює у тестовому режимі, в перспективі він почне працювати на повну потужність для усіх громадян України.

Далі начальник Управління державної реєстрації нормативно - правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Драчинська Віра Онисимівна розповіла про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю, її розміри, підстави для призначення, збільшення, припинення і відновлення виплат.

Не менш гостру тематику: «Працевлаштування осіб з інвалідністю: законодавчі гарантії та реальність» озвучила представник Вінницького осередку ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» - Паламарчук Ольга Анатолівна. Були наведені норми закону і конкретні приклади, за якими працездатні люди з інвалідністю окрім пенсії отримують ще й допомогу з безробіття.

А голова ГО «Гармонія» Панасюк Раїса Василівна говорила про психологічну допомогу особам з інвалідністю, як запоруку успішної соціалізації в суспільстві. Вона акцентувала свій виступ на тому, що потрібен бути діалог. З нашою недосконалою правовою системою люди з інвалідністю повинні розуміти, що через діалог рівноправних сторін з’являється можливість вирішити будь яке питання. І для того, щоб вести конструктивний діалог, люди з інвалідністю повинні знати свої права та обов’язки.
https://youtu.be/_hu6_vB_h0M
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Вознюк Олександр Григорович підбив підсумки семінару. Він зазначив, що даний семінар був першим в проекті «Забезпечення прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення» і йому, як організатору дуже важливі відгуки й кожен має висловитись з приводу семінару. Представники різних громадських організацій, які були присутні на заході, висловлювали вдячність, лунали прохання проводити подібні семінари не тільки в містах, але й у районах області, де люди менш обізнані у своїх правах.

Коментарі (0)
Ярмарок робіт майстрів з інвалідністю «Душею створена краса»

В Експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати 3 грудня розпочалась виставка-ярмарок «Душею створена краса»,...

Поспішайте на форум «Нові можливості»

Потужний захід відбудеться у Києві  12 жовтня 2018 р. Форум під назвою «Нові можливості» пройде за адресою:...

Активісти протидіють підняттю цін на проїзд у громадському транспорті

Справжні пристрасті вирують у Вінниці навколо підняття цін на проїзд у громадському транспорті. Люди дорікають міській...

У Вінниці юристи розказали людям з інвалідністю про їх права

У Вінниці 16 – 17 серпня пройшов освітній семінар «Про забезпечення прав людей з інвалідністю та інших мало мобільних...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

07:46 Тепло та сонячно: прогноз погоди на 17 лютого 20:08 Доставка субсидий «Укрпоштою»: коли і як отримають виплати пенсіонери (Прес-служба ПРЯМИЙ) 19:29 «Муніципальна няня»: деталі, умови та розмір виплат 18:03 Сьогодні відбудеться прем'єра концерту Ірини Білик (Прес-служба «Інтер») Від читача 18:56 “Мені сказали не приходити сюди в кедах”: як у Києві відбулася антивиставка “Освітня барикада” 17:31 Пожежа у Хмільнику: потерпілий з опіками у реанімації 16:58 На Хмельницькому шосе затримали водія «під кайфом» з наркотиками photo_camera 16:10 На календарі ще лютий, а на вулицях Вінниці — майже весна photo_camera 16:09 З немирівського інтернату втекло троє вихованців віком 11 та 13 років 15:58 Канадський лакрос відновили у Вінниці: команду заявляють до дебютного чемпіонату України 15:08 Вінничанин Василь Нечипорук отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня photo_camera 14:15 Зник 15-річний вінничанин Віталій. Допоможіть знайти дитину photo_camera 13:54 «До тебе? До мене?.. Підкинем монетку?» Українська «Ракета» готова підірвати реп-простір play_circle_filled photo_camera 13:30 Туалет на проспекті Космонавтів коштує 1,3 мільйона гривень 12:21 Знайшли жінку, яка «замінувала» банк. Що спонукало її до цього? photo_camera 11:27 Наскільки можливо, що вінницький тролейбус буде їхати до Стрижавки? 10:21 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 11 - 16 лютого 09:50 Екскурсія для Дмитрика: хлопчика, якого шукали всім містом, познайомили з роботою поліцейських play_circle_filled photo_camera 09:03 Курс валют у Вінниці на сьогодні, 16 лютого 2019 року 08:58 Прогноз погоди у Вінниці на сьогодні, 16 лютого
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up