У Вінниці юристи розказали людям з інвалідністю про їх права

У Вінниці 16 – 17 серпня пройшов освітній семінар «Про забезпечення прав людей з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення». Захід організували ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» та ГО «Гармонія». Семінар проходив у готелі ОПТИМА, який пристосований для потреб маломобільних груп та людей на візках. На семінарі людям з інвалідністю надали загальну інформацію з судочинства, про електронний суд, повноваження прокуратури, розказали про первинну і вторинну юридичну допомогу, адвокатські послуги, а головне навчали людей правильно використовувати свої права.

Відкрив семінар Олександр Вознюк, який згодом на правах організатора передав слово Урядовій уповноважені з прав осіб з інвалідністю, голові ГО «Гармонія» Панасюк Раїсі Василівні. У вітальному слові вона наголосила, що дуже важливо не просто знати свої права, а й вміти користуватися ними.
https://youtu.be/bBIvGcHDJlM
Заступник голови Апеляційного суду Вінницької області - Панасюк Олександр Сергійович розповів присутнім про ефективність судового захисту прав осіб з інвалідністю.

А член Ради суддів України суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду, – Моніч Богдан Селівесторович, висвітлив тему доступності судів для людей з інвалідністю. Повідомив, що існують 15 критеріїв (один з них – наявність інвалідності 1-2 групи), за якими суд може звільнити позивача від судового збору. Також він торкнувся теми судової реформи.
https://youtu.be/rvaD8zjK09g
Присутні ставили питання юристам на тему їх виступу та отримували вичерпні відповіді. Загалом формат семінару сприяв діалогу між аудиторією і спікерами.

Заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації в Вінницькій області - Кислиця Олег Семенович на тему: «Вжиття заходів судовою адміністрацією для забезпечення доступності судів для людей з інвалідністю» проінформував про стан справ з цього питання у Вінницькій області. Також він повідомив, що Управління судової адміністрації, як і об’єднаний Вінницький окружний суд і буде знаходитись за адресою вул. 600-річчя, буд.17 (це 9-поверхова недобудова біля ТЦ МЕГАМОЛ). Планується оголошення великого тендеру на добудову цього об’єкту. Після здачі будівлі в експлуатацію, вона буде доступна для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
https://youtu.be/obMjnssQVRk
Представник прокуратури Вінницької області, розповіла про повноваження прокуратури які були, і які залишились після реформування. Тому, що багато людей пишуть скарги до прокуратури й вимагають реагування, але прокуратура в більшості випадків немає повноважень реагувати на ці скарги.
https://youtu.be/6KP9rhBpkgM
Загальне ознайомлення осіб з інвалідністю з методами захисту
своїх права та законних інтересів провела – адвокат, член АО «Право та Закон», партнер ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» - Уласевич Анастасія Сергіївна.

Спікером на тему: «Забезпечення права на безкоштовну правову допомогу для осіб з інвалідністю», була – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області Лукіянова Марина Дмитрівна

І на закінчення першого дня семінару виступив член Ради адвокатів Вінницької області – Білан Володимир Валентинович з тематикою: «Захист прав осіб з інвалідністю у міжнародному аспекті». Щоб дійти до судів міжнародних інстанцій, потрібно спочатку пройти усі місцеві суди. Володимир Білан розповів про свою адвокатську практику, з якими перепонами йому доводиться стикатися в суді. Він зазначив, що з 1 лютого 2019 р., представляти людину в суді будуть мати право виключно адвокати.

Наступний день семінару був не менш цікавим і пізнавальним. Директор департаменту Інформаційних судових систем Державної судової адміністрації України – Мацера Борис Семенович показав і розповів про технічні можливості використання електронного суду для людей з інвалідністю. І хоча електронний суд наразі працює у тестовому режимі, в перспективі він почне працювати на повну потужність для усіх громадян України.

Далі начальник Управління державної реєстрації нормативно - правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Драчинська Віра Онисимівна розповіла про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю, її розміри, підстави для призначення, збільшення, припинення і відновлення виплат.

Не менш гостру тематику: «Працевлаштування осіб з інвалідністю: законодавчі гарантії та реальність» озвучила представник Вінницького осередку ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» - Паламарчук Ольга Анатолівна. Були наведені норми закону і конкретні приклади, за якими працездатні люди з інвалідністю окрім пенсії отримують ще й допомогу з безробіття.

А голова ГО «Гармонія» Панасюк Раїса Василівна говорила про психологічну допомогу особам з інвалідністю, як запоруку успішної соціалізації в суспільстві. Вона акцентувала свій виступ на тому, що потрібен бути діалог. З нашою недосконалою правовою системою люди з інвалідністю повинні розуміти, що через діалог рівноправних сторін з’являється можливість вирішити будь яке питання. І для того, щоб вести конструктивний діалог, люди з інвалідністю повинні знати свої права та обов’язки.
https://youtu.be/_hu6_vB_h0M
Голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Вознюк Олександр Григорович підбив підсумки семінару. Він зазначив, що даний семінар був першим в проекті «Забезпечення прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення» і йому, як організатору дуже важливі відгуки й кожен має висловитись з приводу семінару. Представники різних громадських організацій, які були присутні на заході, висловлювали вдячність, лунали прохання проводити подібні семінари не тільки в містах, але й у районах області, де люди менш обізнані у своїх правах.

Коментарі (0)
Творча зустріч з Петром Скоруком в ЦР «Гармонія»

У вінницькому ЦР «Гармонія», (що знаходиться за адресою вул.Винниченка 5), 20 березня відбулась творча зустріч...

Люди з порушенням зору разом з вінницькими поетами створили аудіо-збірку віршів

Проект під назвою «ПОДИХ ДУМКИ» організував вінничанин Олексій Скрипаченко. Збірка створювалась у домашній студії...

Ярмарок робіт майстрів з інвалідністю «Душею створена краса»

В Експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати 3 грудня розпочалась виставка-ярмарок «Душею створена краса»,...

Поспішайте на форум «Нові можливості»

Потужний захід відбудеться у Києві  12 жовтня 2018 р. Форум під назвою «Нові можливості» пройде за адресою:...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

20:01 Шлях до Євросоюзу, безвіз та Україну: за що ще вінничани дякували Порошенку photo_camera 19:10 Завтра у Вінниці на дев'ять годин знеструмлять одну центральну вулицю 17:06 Вінницька «Прем’єр-Нива» двічі переграла футболістів Чернігова 17:00 До України йде антициклон Leonore. Що він нам принесе? Від читача 12:35 У Вікіпедії українською — 900 тисяч статей 16:49 Автоматизований тестувальник - гарантована робота в ІТ (Новини компаній) 16:23 Доглядаємо за волоссям правильно (Новини компаній) 16:16 «Учите русский язык»: як вінничани реагували на результати виборів у соцмережах 15:37 За 3 адресами до кінця дня не буде гарячої води, а за 9 — ще 4 дні 14:55 Порушника шукали у Черкасах, а він сидів п'яний на зупинці у Вінниці 14:00 Розчистили хащі та зібрали 50 мішків сміття. Як чистили Тиврівське шосе photo_camera 12:55 Пішла з лікарні та зникла. Шукають 13-річну Анну Грицюк photo_camera 12:00 На Жмеринщині чоловік підпалив співмешканку. Потерпіла у важкому стані photo_camera 11:21 Смертельна ДТП у Чечельницькому районі: збив пішохода, віз до лікарні та врятувати не зміг 11:20 «Вовки» не встояли проти «Левів»: вінницька команда після одного пропущеного сезону стартувала в суперлізі України photo_camera 10:37 Промивка каналізації та ліквідація витоку. Перелік адрес, де тривають роботи 09:55 Курс валют у Вінниці на сьогодні, 22 квітня 2019 року 09:00 Великий понеділок 2019: що варто зробити цього дня та чого оминути 07:45 Погода у Вінниці на сьогодні, 22 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up